پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرحوزه علمیه استان یزد:

ضرورت ایجاد ماهواره دینی توسط حوزه/روحانیون محدود به منابر نشوند


مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: در فضای امروز،حوزه علمیه باید برای خود رسانه‌ای تصویری و ماهواره‌ای قدرتمند داشته باشد تا از این طریق و با استفاده از پتانسیل بالای خود به نشر آموزه های الهی بپردازد.

به گزارش یزد امــــــروزبه نقل از حوزه علمیه استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس در دیدار با گروه اعزامی خبرگزاری حوزه از قم با اشاره به ضرورت حضور حوزویان و طلاب در فضای مجازی اظهار داشت: در فضای امروز، حوزه علمیه باید برای خود رسانه‌ای تصویری و ماهواره‌ای قدرتمند داشته باشد، زیرا این توانایی و ظرفیت در حوزه های علمیه مشاهده می شود و باید از این ظرفیت ها به نحو کامل استفاده کرد.

 

مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: ما در 8 سال دفاع مقدس توانستیم با دست خالی دشمن را به زانو درآوریم و امروز هم می توانیم در جنگ نرم با توسل به اهل بیت(علیهم السلام) و استفاده از گزینه های فراوانی که روی میز داریم، در این جنگ فرهگی پیروز شویم.

 

وی پیاده سازی گزینه های روی میز در بحث فضای مجازی را نیازمند اخلاص فعالین این حوزه دانست و گفت: از مهم‌ترين نقاطی که دشمن امروز مورد آماج خود قرار داده، افكار دينى و به خصوص افكار اسلامى جوانان ایران اسلامی است.

 

وی بیان داشت: فضای مجازی امروزه تبدیل به عرصه‏ كارزار تفكرات گوناگون شده و ما در يك ميدان جنگ و كارزار حقيقىِ فكرى قرار داريم، اما اين كارزار فكرى به‏ هيچ‌‏وجه به زيان ما نبوده، بلکه به سود ماست، البته به شرطی که درست از آن استفاده کنیم، در این صورت قطعاً بُرد با ماست، ليكن مسئله اين است كه ما بايد اين كار را انجام دهیم.

 

این استاد حوزه یزد، با اشاره به اینکه  از اينترنت و تكنولوژي هاى جديد ارتباطاتى بايد همه‌ روحانیون و طلاب به نفع دين استفاده كنند تصریح کرد: وظيفه‌ طلاب و روحانیون است كه ضمن آشنایی به ادبیات فضای رسانه از همه‌ ظرفیت های اين وسايل ارتباط جمعى استفاده كرده و محدود به منابر نشوند و در کنار منبرها و تبلیغاتی که انجام می دهند برای پاسخ به شبهات دینی و ترویج و تبلیغ در فضای مجازی نیز برنامه ریزی منسجمی داشته باشند.

 

مدیر حوزه علمیه استان یزد با تقدیر و تشکر از فعالین عرصه مجازی به خصوص خبرگزاری حوزه گفت: خبرگزاری حوزه به حق، از خبرگزای های معتبر و فعالی است که درصدد است تا صدای جامعه حوزوی و طلاب را به گوش همه مردم جهان برساند، اما نباید در این زمینه متوقف شود، بلکه با ورود بیشتر به مباحث تهذیبی و اخلاقی موفق تر عمل نماید.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار