پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون اجتماعی دادگستری استان یزد:

ضرورت ایجاد مراکز مراقبت پس از آزادی زندانیان در استان یزد/اختلافات خانوادگی نباید وارد روند قضایی شود


معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: اختلافات خانوادگی نباید وارد روند قضایی قرار گیرد و برای زوجین سابقه و پرونده قضایی تشکیل شود.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه پنج سال از تشکیل این معاونت گذشته و کارهای مفید و تاثیرگذاری در این زمینه در استان صورت گرفته است، اظهار کرد: بحث پیشگیری در خصوص اختلافات خانوادگی در اصل کار فرهنگ سازی و آموزش در این زمینه می باشد.

علی اصغر رفاهی با بیان سالانه حدود 700 پرونده اختلافات خانوادگی وارد سیستم قضایی استان می شود، افزود: اختلافات خانوادگی نباید وارد روند قضایی قرار گیرد و برای زوجین سابقه و پرونده قضایی تشکیل شود. این پرونده ها باید در مراکز مشاوره خانواده مورد بررسی قرار گیرد و نسبت به حل آنها اقدام شود.

وی در ادامه به برگزاری کارگاه های با عنوان طرح آینه در استان خبر داد و گفت: حدود سه سال است این کلاس های برای کارمندان، اقشار مختلف و مجرمین برگزار می شود که تا کنون سبب شده حداقل برای 500 نفر از جوانان استان پرونده تشکیل نشود.

دکتر رفاهی در ادامه با بیان اینکه در زندان یزد بند طرح آینه اجرا می شود، گفت: هر کس بتواند این دوره آموزشی را بگذراند در واقع باید شاهد تحول فردی و اجتماعی بالای از آن فرد باشیم.

وی همچنین بر لزوم ایجاد مراکز مراقبت بعد از خروج برای زندانیان تاکید کرد و افزود: متاسفانه چنین مرکزی در استان وجود نداشته است و با پیگیری های  8 ماهه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد هماهنگی های لازم برای ایجاد این مراکز در استان شده است.

معاون اجتماعی دادگستری استان یزد بر ضرورت آموزش های پیش از ازداوج برای جوانان اشاره کرد و گفت: با برگزاری دوره های آموزشی پیش از ازداوج 3/1 طلاق ها در استان کاهش می شود و در صورت آموزش برای زوجین در پنج سال اول ازدواج می توان اختلافات خانوادگی را در این زمینه کاهش داد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار