پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد تاکید کرد

ضرورت تبیین فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان/مکتب سلیمانی مولود دفاع مقدس است


سرهنگ سعید دهقان گفت : در آستانه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس باید ارزش‌ها و فرهنگ آن دوران بیش از گذشته در جامعه و بین نسل جوان تبیین شود.

سرهنگ سعید دهقان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا از بهاباد، به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی هشت سال جنگ تحمیلی را آبرومندانه اداره  و اجازه نداد وجبی از خاک کشور به دست دشمنی که از شرق و غرب حمایت و پشتیبانی اطلاعاتی می‌شد بیفتد اظهارداشت : جمهوری اسلامی هشت سال جنگ تحمیلی را آبرومندانه اداره کرد و اجازه نداد وجبی از خاک کشور به دست دشمنی که از شرق و غرب حمایت و پشتیبانی اطلاعاتی می‌شد بیفتد و امروز نیز دشمن در پی توطئه‌های خطرناک است و اذناب داخلی آنها در پی شکاف بین مردم و ولایت فقیه هستند و این ایادی، رفاه آسایش و ارزانی را در گرو بله به آمریکا می‌دانند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد بابیان اینکه دفاع مقدس فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را زنده و به دنیا صادر کرد افزود : دفاع مقدس به دنیا بیداری و بصیرت داد که قدرت‌های مادی در برابر قدرت الهی شکست می‌خورد و دفاع مقدس با مکتب کار کرد و نتیجه گرفت.

این مقام مسوول با بیان اینکه  امروزه الگوی دفاع مقدس، یگانه راه پیروزی علیه دشمنان و تحقیر چند باره آنها توسط ملت هوشیار و صبور ایران اسلامی است افزود : هشت سال دفاع مقدس همراه با مقاومت، یکپارچگی ملت ایران و نمود عینی واژه‌هایی چون ایثار، از خودگذشتگی، شهادت و هم نوع دوستی را در بر داشت.

وی ادامه داد : مکتب سلیمانی که خود مولود دفاع مقدس بود دفاع از حرم را نیز حماسه نگاری کرد و در این روزگار پرتلاطم که تب و حرارت کرونای جسم و روح بیداد می‌کند فرهنگ حماسه دفاع از سلامت با عنوان مدافعان سلامت و شهدای این عرصه، به برگه‌های زرین تاریخ دفاع مقدس افزوده شدند.

دهقان درادامه این گفتگو دفاع مقدس را متعلق به همه ملت ایران دانست و گفت: امروز در چهل سالگی دفاع مقدس باید در بیان و عملکردمان دقت لازم را مد نظر قرار داد، نقش آحاد ملت را بیان کرد و صرفاً دفاع مقدس را محدود به جمعیتی خاص نکرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد با بیان اینکه امنیت و اقتدار کنونی کشورمان در سایه خون شهدای والامقام به دست آمده و این امر نقش و رسالت ما را در مقابل شهدای کشورمان چندین برابر می‌کند، افزود: هفته دفاع مقدس را با شعار اقتدار، قدرت و توانایی گرامی می‌داریم چرا که معتقدیم قدرت واقعی ریشه در علم، آگاهی، ایمان، ایثار و پشتوانه مردمی دارد.

دهقان درپایان با تاکید بر ضرورت الگوگیری نسل جوان از شهدای دفاع مقدس، افزود: مکتب ولا یتمداری و ولایت پذیری برای نسل‌ های آتی نظام و انقلاب می ‌تواند بهترین مؤلفه قدرت نظام برای مقابله با استکبار باشد.

انتهای پیام /ح


آخرین اخبار آخرین اخبار