محتوا محتوا

رئیس شورای شهر یزد:


رئیس شورای شهر یزدگردشگری و احیای بافت تاریخی را دو مقوله اساسی شهر یزد دانست و ابراز داشت: با توجه به ثبت جهانی شهر یزد توجه به این دو مهم درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب است و باید با تکیه‌بر داخل و بهره‌مندی از این دو مقوله درراستای ایجاد اشتغال و تولید تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ شصتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد و اولین جلسه در سال جدید صبح امروز با حضور اعضای این شورا تشکیل شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با تبریک عید باستانی نوروز و گرامی داشت شهدای دهم فروردین یزد ابراز امیدواری کرد مهمانان نوروزی شهر یزد با خاطره خوشی این شهر را ترک کرده باشند.

غلامعلی سفید از همه متصدیان آماده‌سازی شهر برای ایام نوروز مانند رفتگران، آتش‌نشانان، رانندگان حمل‌ونقل عمومی و دیگر بخش‌های شهرداری و مردم یزد اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ابتدای سال در ادامه شعارهای اقتصادی سال‌های گذشته شعار «حمایت از کالای ایرانی» و توجه به توانمندی‌های داخلی و تولید داخل را مطرح نمودند که باید همگی تلاش کنیم تا فرمایشات ایشان در عمل محقق شود و تنها در حرف و کلام باقی نماند.

وی گردشگری و احیای بافت تاریخی را دو مقوله اساسی شهر یزد دانست و ابراز داشت: با توجه به ثبت جهانی شهر یزد توجه به این دو مهم درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب است و باید با تکیه‌بر داخل و بهره‌مندی از این دو مقوله درراستای ایجاد اشتغال و تولید تلاش کنیم.

رئیس شورای شهر یزد اضافه کرد: اشتغال در حوزه گردشگری کمترین میزان خطر را درزمینهٔ آلودگی زیست‌محیطی و فرهنگی را دارد و با احیای بافت تاریخی یک جهاد اقتصادی و اشتغال را انجام دهیم.

وی با قدردانی از زحمات رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی فعالیت‌های شهرداری و شورای شهر گفت: قدردانی تشکر مردم از شهردار محترم و استقبال آنان از برنامه‌های شهرداری به دلیل زحمات اصحاب رسانه از صداوسیما گرفته تا رسانه‌های محلی مکتوب و غیر مکتوب است و بنده معتقدم انتقاد و نقد نیز از وظایف دستگاه خبررسانی است وکسی نباید مانع سؤال خبرنگاران و اصحاب رسانه شود.

سفید با انتقاد از برخی رسانه‌ها اظهار داشت: رسانه‌ها درحالی‌که حق انتقاد دارند اما باید حد انصاف را نیز رعایت کنند و حتی در صورت اختلاف‌نظر با برخی از اعضا از جاده عدالت خارج نشوند.

رئیس شورای شهر یزد با تکذیب شایعاتی پیرامون حضور مدیران اصفهانی در شهرداری یزد گفت: طرح چنین مطالبی خلاف واقع بوده و کسانی که این موضوع را مطرح کردند بهتراست از مردم عذرخواهی کنند چراکه عذرخواهی روحیه انصاف و عدالت‌خواهی را می‌رساند.

سفید در خصوص گرانی تعرفه عوارض هم گفت: برخلاف برخی ادعاها مبنی برگرانی 60 درصدی عوارض باید بگویم افزایش نرخ عوارض تنها بین 10 تا 15 درصد بوده و حتی در برخی موارد افزایش قیمتی وجود نداشته است.

وی تأکید کرد: ما به خبررسانی صحیح، سریع و معتبر نیازمندیم و برای نقد منصفانه نیز اهمیت قائلیم.

رئیس شورای شهر یزد در خصوص اقدامات صورت نگرفته هم اظهار داشت: قرار بود در 6 ماهه نخست و دوم سال قبل گزارشی از هزینه و درآمدهای شهرداری به اطلاع مردم برسد که متأسفانه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و این اقدام باید هرچه زودتر صورت گیرد اما به‌طورکلی به مردم عرض می‌کنم که وضعیت درآمدی شهرداری در ماه‌های پایانی سال خوب بوده است.

وی همچنین یادآور شد: تحقیق و تفحصی نیز در شورا صورت گرفته که هنوز به اطلاع مردم و حتی خود شورا نرسیده است.

گفتنی است با تصمیم اعضا زمان برگزاری جلسات علنی شورا در روزهای شنبه 16:30 الی 19:30 و در روزهای چهارشنبه 7:30 الی 10:30 تعیین شد.


انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار