پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت یزددر خطبه‌های نمار عید فطر:

ضرورت حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان/مردم باید با بینش، بصیرت و ولایتمداری دسایس دشمن را نقش برآب کنند


امام جمعه موقت یزد گفت: ملت ایران باید همواره با بینش و بصیرت و ولایتمداری در مقابل توطئه‌های دشمنان بیدار باشند و دسایس آنها را نقش برآب کنند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، امام جمعه موقت یزد در خطبه های نمار عید سعید فطر با تاکید بر حفظ نتایج معنوی ماه رمضان گفت: ماه رمضان ماه بخش گناهان از طرف خداوند متعال بوده و بندگان خدا در این ماه مورد رحمت و مغفرت قرار می‌گیرند، امت اسلام در طول یک ماه روزه‌داری به کسب معارف دینی و تقوای الهی دست یافتند اما باید مراقب باشیم که  دوباره دچار لغزش و گناه نشویم.

حجت الاسلام سید جواد آیت اللهی در ادامه امام جمعه موقت یزد ادامه داد: آیت‌اللهی با بیان این مطلب که وظیفه اصلی بعد از 30 روز عبادت، نماز و روزه‌داری آن است که از  ثمرات عظیمی که نصیب ما شده به خوبی مراقبت کنیم تصریح کرد: راه نجات همان تداوم و استمرار فضائلی است که مومنان در ماه پرخیر و برکت رمضان کسب کرده‌اند و باید همواره برای حفظ جدی آن بکوشند‌.

امام جمعه موقت یزد راه نجات و سعادت بشر را در گرو روحیات معنوی، دوری از گناهان و ترک محرمات و عمل به وظایف الهی و انسانی دانست واظهار داشت: بنده حقیقی آن است که همواره خدا را در نظر بگیرد و از مسیر حق و حقیت دوری نکند چون سعادت همان خدا محوری و خدا باوری است. این روز بزرگی است که باید همواره قدر آن را دانست.

آیت‌اللهی همچنین با تبریک عید سعید فطر از این روز بزرگ به عنوان بزرگترین عید مسلمین جهان یاد کرد و افزود: خداوند در این روز پاداش و ثواب یک ماه روزه‌داری به بندگان خود عطا می‌کند و امیدواریم امسال سالی پر از برکت، رحمت، صلح و آزادی برای مسلمین جهان باشد.

آیت‌اللهی در پایان با بیان اینکه مردم ایران همواره به مسئولیت خود در مسیر دین و ولایت عمل کرده اند تاکید کرد: ملت ایران باید همواره با بینش و بصیرت و ولایتمداری در مقابل توطئه‌های دشمنان بیدار باشند و دسایس آنها را نقش برآب کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار