پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام‌جمعه یزدتاکید کرد

ضرورت دقت در بودجه‌بندی و تخصیص منابع /اختلافات داخلی و دعواهای سیاسی مانع پیشرفت کشور می‌شود


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره برنامه بودجه سال ۹۷ افزود: با توجه به شرایط امروز کشور و حساسیت‌هایی که وجود دارد، مسئولین باید نهایت دقت خود در بودجه‌بندی و تخصیص منابع را به کار بگیرند.

به گزارش یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به اینکه امام راحل عظیم‌الشأن همواره بر روی مسئله وحدت و اتحاد جامعه اسلامی تأکید ویژه‌ای داشتند، تصریح کرد: ایشان در کنار موضوع وحدت شیعه و سنی بر روی اتحاد در داخل کشور و همدلی و همراهی اقشار مختلف مردم و مسئولین توجه داشتند و همواره نسبت به پرهیز از اختلاف و دودستگی در کشور هشدار می‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: در این راستا وحدت بین حوزه و دانشگاه از مواردی بود که از همان روزهای آغازین انقلاب مورد تأکید بنیان‌گذار کبیر انقلاب قرار گرفت.

عدم همراهی حوزه و دانشگاه، هلاکت هر دو را به دنبال دارد

امام‌جمعه یزد افزود: دشمن همواره به دنبال این بوده تا با ایجاد اختلاف بین حوزه و دانشگاه و دور کردن این دو نهاد اثرگذار و مهم کشور از یکدیگر مانع پیشرفت کشور و تحقق آرمان‌ها انقلاب شود.

آیت‌الله ناصری با اشاره به منویات امام راحل عظیم‌الشأن پیرامون لزوم وحدت و همراهی و ارتباط این دو نهاد، اظهار داشت: همان‌طور که امام خمینی (ره) فرمودند همراه نبودن حوزه و دانشگاه با یکدیگر هلاکت هر دو را به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: امام راحل همواره از حوزه درخواست می‌کردند که بادید بازتر و گسترده‌تری به جامعه و مسائل آن بپردازند و همواره به دنبال راهکارهایی برای تقویت بنیه اعتقادی جوانان و جذب آن‌ها باشند و از طرفی به دانشگاهیان می‌گفتند که همراه با کسب دانش به دنبال کسب معرفت و تقویت مبانی دینی خود باشند چراکه پیشرفت کشور جز با رشد توأمان علم و معرفت و اخلاق جامعه میسر نمی‌شود.

اختلافات داخلی و دعواهای سیاسی مانع پیشرفت کشور می‌شود

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه دشمنان کشور همواره به دنبال راهی برای ضربه زدن به‌نظام و انقلاب و جلوگیری از پیشرفت کشور هستند، تصریح کرد: یکی از حربه‌های همیشگی دشمن در این راستا ایجاد اختلاف بین مسئولین و جناح‌های سیاسی کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه دشمنی استکبار اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نمی‌شناسد، و آن‌ها به دنبال نابودی کشور و نظام هستند و هیچ گروه و جناحی برایشان تفاوت ندارد، اذعان کرد: دراین‌بین همه اقشار جامعه باید با هوشیاری و بصیرت به موضوع وحدت و همدلی توجه ویژه داشته باشند.

کارآمدی و دلسوزی ملاک انتخاب مسئولین باشد نه منافع جناحی

آیت‌الله ناصری با انتقاد از اینکه عده‌ای وقتی فرد کارآمدی برای مسئولیتی انتخاب می‌شود به دلیل اینکه آن فرد از جناح و گروه آن‌ها نیست دست به جنجال‌آفرینی‌های بی‌مورد می‌زنند، خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب مسئولین باید دلسوزی، کارآمدی و داشتن روحیه جهادی باشد نه جهت‌گیری‌های حزبی و منافع جناحی.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در طول تاریخ هیچ خیری از آمریکا و انگلیس و مستکبرین به کشور و مردم ایران نرسیده است و آنان همواره به دنبال منافع خود و فتنه‌انگیزی در کشور بودند، بیان داشت: بااین‌وجود عده‌ای هنوز به این مستکبرین امیدوارند و دراین‌بین علی‌رغم اینکه دشمنی و هدفمند بودن فعالیت‌های رسانه‌های آن‌ها مشهود است همچنان گوش خود را به رسانه‌های معاند و فتنه‌گری همچون بی‌بی‌سی سپرده‌اند.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر لزوم هوشیاری مسئولین در برابر فتنه‌انگیزی‌های انگلیس و آمریکا در کشور، به سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران اشاره کرد و افزود: انگلیس همچون گذشته به دنبال فتنه‌انگیزی و کسب منفعت از کشور است.

لزوم افزایش بودجه‌های فرهنگی و پژوهشی کشور

نماینده ولی‌فقیه در ادامه با اشاره برنامه بودجه سال ۹۷ افزود: با توجه به شرایط امروز کشور و حساسیت‌هایی که وجود دارد، مسئولین باید نهایت دقت خود در بودجه‌بندی و تخصیص منابع را به کار بگیرند.

آیت‌الله ناصری با تأکید بر لزوم افزایش بودجه فرهنگی و امور پژوهشی و تحقیقاتی در کشور، یادآور شد: پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی درگرو توجه به نخبگان و امور تحقیقاتی و تربیت جوانانی مؤمن، عالم و کارآمد است و بودجه‌های لازم این امور باید فراهم شود.

وی در پایان اظهار داشت: از طرفی در بسیاری از هزینه‌های غیرضروری مثل هزینه‌هایی که صرف سفرهای خارجی می‌شود باید کاهش یابد و این موارد باید موردتوجه نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار