پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه یزد:

ضرورت نمایش زندگی بدون تشریفات در صدا و سیما/دولت بیشترین سهم را در رابطه با ازدواج آسان دارد


حجت الاسلام فخرالساعه مدیر امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه یزد، وظیفه والدین، دولت، مسئولان فرهنگی، روحانیون، صداو سیما و غیره را در رابطه با ازدواج جوانان سنگین ارزیابی کرد و افزود: اینکه تنها قشر خاصی را در ازدواج جوانان مسئول و یا مقصر بدانیم درست نیست.

به گزارش یزدامـــــروز، حجت الاسلام محمد علی فخرالساعه مدیر امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه یزد در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، وظیفه والدین، دولت، مسئولان فرهنگی، روحانیون، صداو سیما و غیره را در رابطه با ازدواج جوانان سنگین ارزیابی کرد و افزود: اینکه تنها قشر خاصی را در ازدواج جوانان مسئول و یا مقصر بدانیم درست نیست.

جوانان و خانواده‌ها خود باید به دنبال ازدواج آسان باشند

وی تأکید کرد: جوانان و خانواده‌ها خود باید به دنبال ازدواج آسان باشند، اگر آنها کم توقع باشند و به ملاک‌ و ارزش‌های اسلامی توجه داشته باشند، خداوند به وعده خود که اگر من را یاری کنید شما را یاری خواهم کرد، عمل خواهد کرد.

دولت بیشترین مسئولیت را در رابطه با ازدواج جوانان دارد

حجت الاسلام فخرالساعه با بیان اینکه دولت بیشترین مسئولیت را در رابطه با ازدواج جوانان دارد، ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان ریشه قلمداد می‌شود، در جوامع غربی اهمیتی که به شغل معلمی می‌دهند به هیچ شغلی داده نمی‌شود. خانه و آموزش و پرورش برای تربیت فرزند پایه و اساس هستند.

وظیفه آموزش و پرورش در پرورش نسلی دین مدار

این کارشناس مسائل خانواده افزود: آموزش و پرورش باید از دوره مهد کودک و پیش دبستانی تا مدارج بالا معلمانی خوب، موجه، با اخلاق و دین مدار داشته باشد تا اصول اساسی دین اسلام را به فرزندان بیاموزند و نسلی دین مدار را به جامعه تحویل دهند.

صدا و سیما، ازدواج‌های آسان و زندگی بدون تشریفات را به نمایش بگذارد

مدیر امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه یزد رادیو و تلویزیون را یک نوع آموزش و پرورش خواند و تصریح کرد: صداوسیما باید به تولید سریال‌هایی بپردازد که ازدواج آسان و زندگی‌های بدون تشریفات را به نمایش بگذارد از تولید و پخش فیلم‌هایی که تجمل گرایی را ترویج می‌دهد، بپرهیزد.

حجت الاسلام فخرالساعه ادامه داد: هر فردی خواه ناخواه تحت تاثیر فیلم و سریال‌ها قرا می گیرد، همانگونه که بردن نام حضرت یوسف(ع)  ما را به یاد شخصیت یوزارسیف در این فیلم می‌پردازد، بنابراین باید در صدا و سیما زندگی‌های ساده و جوانانی را نمایش داد که به دنبال کار و فعالیت هستند نه اینکه جوانی را نشان دهد که هنوز به سن 20 سال  نرسیده و ازدواج نکرده ماشین آخرین مدل زیرپایش است و بهترین خانه و زندگی هم دارد و اینگونه الگوی غلط را برای جوانان به نمایش بگذارند.

دولت به جوانانی که ازدواج آسانتری دارند تسهیلات بیشتری ارائه دهد

این کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه دولت همچنین باید زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کند، ادامه داد: دولت باید به جوانانی که ازدواج آسانتری دارند تسهیلات بیشتری ارائه دهد.

حجت الاسلام فخرالساعه یادآور شد: کسانی که مهریه و جهیزیه سنگین در نظر می‌گیرند و عروسی تجملاتی برگزار می‌کنند نیازی به وام و تسهیلات دولت ندارد، بنابراین دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که برای جوانانی که مهریه سبک و عروسی‌های ساده برگزار می‌کنند تسهلات بیشتری ارائه دهد تا جوانان برای ازدواج آسان تشویق شوند.

مدیر امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه یزد با بیان اینکه بیکاری یکی از موانع ازدواج است، ادامه داد: دولت باید با حمایت از تولید داخل و تولید کالاهای با کیفیت و همچنین مبارزه با قاچاق و واردات بی رویه کالا که موجب ورشکستگی شرکت‌ها و کارخانه‌ها شده میل و رغبت و جوانان را برای ایجاد شغل فراهم کرده و شرکت‌هایی و نهادهایی کوچکی که جوانان دست به آن زده‌اند با ورشکستگی مواجه نشوند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار