پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا؛

طالبی:ارزش این پیاده‌روی جدای ازسلامتی آمیختگی آن با یادشهداست/جوکار:دیکته ما به دشمن درمنطقه به خاطر شهدا


دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا صبح امروز با حضور گسترده مردم از گلزار شهدای گمنام تکیه امیرچخماق آغاز شد و به سمت گلزار شهدای خلدبرین ادامه یافت.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از یزد آوا، دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا صبح امروز با حضور گسترده مردم از گلزار شهدای گمنام تکیه امیرچخماق آغاز شد و به سمت گلزار شهدای خلدبرین ادامه یافت.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: ارزش این پیاده وری جدا از ایجاد سلامتی برای روح و جسم این است که با یاد و خاطره شهدا آمیخته شده است.

 

محمد علی طالبی برپایی این مراسم را فرصتی برای همدلی و تعامل دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی دانست و اظهار امیدواری کرد: با اجرای چنین برنامه‌هایی بتوان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداشت و شاهد تعامل و مشارکت همه نهادها بود.

 

شاکری شمسی فرماندار یزد نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و قدردانی از کسانی که در برپایی این همایش مشارکت داشتند، و با بیان اینکه این برنامه فرصتی برای در کنارهم بودن خانواده هاست، اظهار امیدواری کرد: در سال 94 با برگزاری برنامه‌های بیشتری یاد وخاطره شهدا را گرامی بداریم.

 

جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم عزت و اقتدار ایران را مرهون خون پاک شهدا و ایثارگری‌های آن‌ها دانست و خاطرنشان کرد: امروز سرزندگی نام ایران و شیعه ایرانی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا به خاطر شهداست.

 

وی ادامه داد: شهدا و رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس در جبهه‌های سرد غرب و گرم جنوب ایثارگری کردند و ایران اسلامی به خاطر این ایثارگری‌ها بیمه شده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما از شهدا درس گرفتیم ادامه داد: ما علیرغم همه تحریم ها در راستای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی حرکت می کنیم و تمام رشد و پیشرفت ما در صنایع دفاعی، هوا فضا و غیره در سایه سار شهدا به دست آمده است و اینکه ما به دشمن دیکته می کنیم در منطقه چه باید باشد به خاطر شهداست.

 

جوکار تصریح کرد: اگر انقلاب ما به جهان صادر شده و از یمن تا دریای مدیترانه سرزنده و با نشاط وجود دارد و اگر ایران در امریکای لاتین حرفی برای گفتن دارد به دلیل ایثار و شهادت رزمندگان اسلام است.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: جایگاه ایران اسلامی و تمدن آن جایگاه بالایی است و با وجود ناامنی و بی ثباتی که در اطراف ما وجود دارد به برکت خون شهدا کشور ما از امنیت و آرامش برخوردار است.

 

جوکار ادامه داد: امروز با حضور در این همایش پیاده وری نشان دادیم که همچنان با شهیدان هم پیمان هستیم و راه آنان را تا ظهور منجی عالم بشریت ادامه خواهیم داد.

آخرین اخبار آخرین اخبار