پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد:

طرح «تبسم به زندگی» در مجتمع‌های آپارتمانی یزد اجرا می‌شود


مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از اجرای طرح «تبسم به زندگی» در مجتمع‌های آپارتمانی شهر یزد خبر داد.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا دشتی، بعدازظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی اجرای طرح‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از اجرای طرح «تبسم به زندگی» با مشارکت ساکنان آپارتمان و مجتمع‌های مسکونی شهر یزد خبر داد.

وی عنوان کرد: این طرح در راستای آموزش شهروندی و ارتقاء سطح سلامت خانواده‌ها در زمینه‌های آیین زندگی، همسرداری، فرزندپروری، فرهنگ آپارتمان نشینی همچنین ایجاد بستر مناسب برای برنامه‌های آ‌موزشی سازمان‌های مختلف شهرداری یزد اجرا می‌شود.

دشتی ادامه داد: با ورود سازمان‌های مختلف شهرداری به مجتمع‌های مسکونی و برقراری ارتباط مستمر نیروهای شهرداری با مردم، امکان آموزش شهروندی در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش‌های آتش‌نشانی و اطفاء حریق، پسماند و جداسازی زباله‌ها، پرورش گل و گیاهان آپارتمانی و ... فراهم می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد همچنین از اجرای طرح تحول فردی و اجتماعی با عنوان طرح آیینه در مجتمع‌های آپارتمانی به صورت رایگان خبر داد.

دشتی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح، ساکنان و مدیران مجتمع‌های مسکونی می‌توانند با مراجعه به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد آمادگی خود را برای مشارکت در این طرح و اجرای آن در مجتمع خود اعلام کنند.

این مسئول یادآور شد: نخستین مرحله اجرای این طرح تاکنون در مجتمع شمشاد شهرک مهرآوران برگزار شده که در این مراسم ساکنان مجتمع در مراسمی شاد در کنار برنامه‌های طنز و مسابقه و سرود با مسائل حوزه خانواده آشنا شدند.

دشتی ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی به ویژه آموزش‌های خانواده، حق و حقوق همسایگان و ... توسط اساتید برجسته استان یزد از جمله استاد احمد آبایی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اطفاء حریق با کپسول آتش‌نشانی به صورت عملی توسط عوامل سازمان آتش‌نشانی، نحوه تفکیک زباله‌ها و ... نیز از دیگر آموزش‌های ارائه شده به ساکنان این مجتمع در نخستین مرحله اجرای طرح بوده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد اظهار داشت: در این طرح همچنین یکی از عوامل نیروی انتظامی نیز در مورد آثار فضای مجازی در خانواده‌ها و تبعات و آسیب‌های آن، اطلاعاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

انتهای پیام/2464/ق30


آخرین اخبار آخرین اخبار