پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استقبال سرد از حضور جلايي پور در دانشگاه یزد؛

طرح ادعاهای مسئله‌دار/جلایی پور:چون خاتمي نفوذ دارد،ممنوع التصوير شده!


سه شنبه شب حميدرضا جلايي پور،عضو جبهه منحله مشاركت كه نامش با برخي روزنامه هاي آنچناني در دوره اصلاحات و مسائل ديگر همراه است به دعوت تشكل تازه تاسيس توسعه و اعتدال در دانشگاه يزد حضور پيدا كرد و در جلسه اي كه با استقبال سرد دانشجويان همراه بود، در خصوص ويژگي هاي جامعه سامان يافته و جهت گيري هاي لازم براي رسيدن به اين جامعه صحبت كرد.

به گزارش یزد امــــروز به نقل ازیزد آوا؛

سه شنبه شب حميدرضا جلايي پور،عضو جبهه منحله مشاركت كه نامش با برخي روزنامه هاي آنچناني در دوره اصلاحات و مسائل ديگر همراه است به دعوت تشكل تازه تاسيس توسعه و اعتدال در دانشگاه يزد حضور پيدا كرد و در جلسه اي كه با استقبال سرد دانشجويان همراه بود، در خصوص ويژگي هاي جامعه سامان يافته و جهت گيري هاي لازم براي رسيدن به اين جامعه صحبت كرد.

حسب گزارش هاي رسيده موارد ذيل در خصوص اين جلسه حائز اهميت است:

اعتراض دانشجويان به حضور متعدد غريبه ها

در اين نوع جلسات که تحت پوشش تشکل مذکور و با هدف احیای جریان افراطی برای عبور از اعتدال برگزار می شود حضور غريبه ها و بخصوص دولتيان جلب توجه مي كند.

به دانشجويان توصيه مي كنند منطقي باشند و با ايجاد كف و هورا  جلسه را احساساتي و غيرعلمي نكنند، اما اين غریبه هاي اكثرا دولتي يا مرتبط با دولت، پيشتاز اين حركت ها هستند و شب گذشته نيز، هم اينان مشوق اصلي جلايي پور بودند.

بهتر آن است كارمندان استانداري و حاميانشان جلسات مجزاي خصوصي با حضرات بگذارند و دانشگاه را به خود دانشجويان واسپارند.

يكي از دانشجويان در اين خصوص به آقاي جلايي پور گفت: مخاطبين شما اكثرا غيردانشجو از جمله از استانداري هستند. وي پاسخ داد : اشكالي ندارد، در همه جاي دانشگاه مردم رايگان به جلسات دانشگاه مي روند.

يكي از دانشجويان در پايان سخنان جلايي پور اظهار داشت: دانشجويان دانشگاه استانداري، همگي خوش آمديد!

اكتفا به پرسش هاي كتبي گزينش شده

ضمنا مجري جلسه در برابر درخواست تعدادی از دانشجويان براي طرح پرسش بصورت شفاهي مقاومت كرد  و پرسش هاي كتبي را شخصا انتخاب و قرائت مي كرد.

مسئله اي كه بهتر است با توجه به روحيات دانشجويان در آن تجديدنظر شود و پرسش و پاسخ ها آزاد گذاشته شود.

معرفي جلايي پور بعنوان عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت

مجري اين جلسه احتمالا از سر بي تجربگي يا بي اطلاعي يا ذوق زدگي،حميدرضا جلايي پور را بدون توجه و بدون اشاره به انحلال قانوني حزب مشاركت، بعنوان عضو شوراي مركزي حزب مشاركت معرفي كرد.

ايشان طبيعتاً به ساير مسائل آقاي جلايي پور اشاره اي نداشت.

ادعاي عجيب جلايي پور در خصوص موسوي و كروبي

جلايي پور در خصوص موسوي و كروبي كه آخرين بار رهبر معظم انقلاب از آندو بعنوان بيچاره هاي فتنه نام بردند ادعا كرد: بر حسب تحقيقات بنده ،محصورين پس از حصر بجاي اين كه از چشم مردم بيفتند محبوبيتشان بالا رفته است!!!!

وي به محبويبت زياده از حد اينان، نزد امريكا و اسرائيل و از بين رفتن مرز با دشمن و حتي اخيرا صدور بيانيه از سوي وزارت خارجه آمريكا در حمايت از سران فتنه چيزي نگفت.

وي همچنين ادعا كرد: فقط من نمي گويم، حقوقدانان مي گويند حصر اينها خلاف قانون است.وي همچنين از موسوي و كروبي كه كشور را (البته با ياري دشمنان دين و استقلال كشور ) بخاطر «دروغ تقلب بزرگ» به تعبیر رهبر انقلاب تا پرتگاه سقوط پيش بردند با عنوان  «زنداني سياسي» ياد كرد.

زير سوال بردن كل نظام

اين نيروي افراطي اصلاحات با بيان اين كه در «فضاي سال 88 بردند و بستند» بدون كوچكترين اشاره به جرم بزرگ فتنه گران ،در واقع مواجهه کل نظام با فتنه را زير سوال برد .

چون خاتمي نفوذ دارد،ممنوع التصوير شده

از ابتداي سخنان جلايي پور تا انتها مرتب تصاوير مختلف سيد محمد خاتمي روي اسلايد بخش مي شد و در حين جلسه جلايي پور به ناگهان اظهار داشت: شما را ممنوع التصوير مي كنند،چون در ميان مردم نفوذ داري!

این در حالی است که سخنگوی قوه قضائیه روز دوشنبه گذشته با بیان این که در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آنها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند٬ دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد،تاکید کرد: منع تصویر و مطلب از آقای خاتمی در رسانه ها همچنان پابرجاست.

این موضع گیری در دانشگاه یزد در حالی صورت می گیرد برخی ها با بیان این که اجازه عیادت به خاتمی داده نشد از رهبر معظم انقلاب نقل قول کردند که از نامبرده با عنوان «باغی انقلاب» نام برده اند.

خودداري از تعرض به ائمه جمعه
از جلايي پور (روي ورقه)‌پرسيدند: به نظر شما آيا نمازجمعه هاي كنوني ،شبيه سازي شده نمازجمعه هاي دوره اصلاحات نيست؟
وي اظهار داشت: نمي دانم،اطلاعات ندارم!!

توسعه همه جانبه در دولت اصلاحات

حميدرضا جلايي پور در سخنان خود بحث مهم اما كهنه ويژگي هاي جامعه سامان يافته را بيان كرد ولي در بيان نسخه خود جهت نيل به اين جامعه (بخوانيد جامعه مدني)  بدون آمار و بعضاً ارائه آمارهاي غيرمستند و نامعلوم، مكرر و به شدت به دولت احمدي نژاد حمله كرد و از آن يك دوره كور و بي مقدار و فاقد هرگونه خدمات جلوه داد.

جملات وي در اين زمينه ذیلاً در معرض قضاوت خوانندگان منصف قرار می گیرد:

احمدي نژاد با شعار حمايت از محرومين و مستضعفين روي كار آمد اما اميد آنان را نااميد كرد.

توزيع ثروت در دوره احمدي نژاد به خريدن مردم مبدل گشت.

در دوره احمدي نژاد يك فساد علمي رخ داد. ( وي به آمارهاي رسمي بين المللي در خصوص سرعت رشد علم در ايران هيچ اشاره اي نكرد)
در دوره احمدي نژاد مي خواستند جلوي حضور زنان را در جامعه بگيرند، در حالي كه امام(ره)،آقايان و خانم ها را برادر- خواهر كرد!

تخريب هاي دوره احمدي نژاد، پدر اين كشور را درآورد.

جلایی پور  در عوض در بحث توسعه نامتوازن مدعي شد: در دولت دوم آقاي خاتمي توسعه همه جانبه در كشور اتفاق افتاد!

نگاه متفاوت جلايي پور به مسئله قليان

جلايي پور برخي خلاف برخي از سياسيون و دولتمردان جديد كه نگاه خوشبينانه و مثبتي به گسترش قليان حتي در بين زنان داشته و دارند معتقد بود: اعتياد به قليان ضرر بيشتري دارد.

تلاش براي احياي جريان افراطي( براي عبور از اعتدال) ؛ دانشگاه یزد ،یک ابزار برای رسیدن به هدف

تشكل تازه تاسیس توسعه و اعتدال با خط دهي سياسيون خارج از دانشگاه و به عبارت دقيق تر برخي مسئولان دولتي استان ، ماموريت يافته در دوره اعتدال! جريان افراطي دوره اصلاحات را زنده كند. همان جرياني كه رهبر معظم انقلاب از رئيس دولت وقت- خاتمي- بخاطر مقاومت در برابر آنها از وي (البته آن زمان)تمجيد كردند. به نظر مي رسد دعوت آقاي جلايي پور در همين راستاي احياي اين جريان افراطي است.

بنابراين خصوصا با توجه به برخي سخنان آقاي جلايي پور( و مدعوين قبلي اين باصطلاح تشكل) روي سخن در اينجا با دكتر اوليا است كه در خصوص خطوط قرمز بيشتر دقت كنند.

شایع شده آقاي دكتر اوليا تاكيد مي كند كه مي خواهد فضاي دانشگاه علمي بماند. در واقع تبديل دانشجويان به پياده نظام احزاب و مچ گيري سياسي ، خط قرمز و براي دانشگاه خطرناك است.

اولياء حتما مي داند كه آوردن افراد مسئله دار ،شكستن خطوط قرمز در دانشگاه ،زیر سوال بردن کل نظام بدون برگزاري مناظره يا دعوت افرادي كه پاسخگو باشند،نه به نفع ايشان است و نه به نفع كشور. ضمنا در راضي كردن طيف افراطي ،نيز سودي براي ايشان نخواهد داشت و شاید اگر این روال پا بگیرد اولین نتیجه آن مخدوش شدن چهره متعهد وی خواهد بود.

دانشجویان از دفتر نهاد رهبری دانشگاه یزد با توجه به جایگاه قانونی در صدور مجوز برای برنامه ها انتظار دارند از حالت انفعال بدر آمده و حداقل امکان حضور شخصیت های خوشنامی که مدافع منویات نظام و رهبر معظم انقلاب باشند نیز فراهم نمایند ،افرادی که بجای سیاه نمایی و دشمنی ، نهال دوستی و مودت مومنانه و هم افزایانه بکارند!


آخرین اخبار آخرین اخبار