پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امروز؛

طرح اردوهای جهادی استان یزد افتتاح شد


اردوهای جهادی دانشجویی استان با حضور فرمانده سپاه الغدیر، مسئول بسیج سازندگی استان، معاون فرماندار و جمعی از مسئولان در سالن کانون بسیج شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش یزدامـــــروز،در نخستین گروه از40 گروه جهادی دانشجویی، امروز 70 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها به روستاها و مناطق شهرستان تفت در قالب دو اتوبوس اعزام شدند.
این گروه از امروز به مدت دو هفته تا پانزدهم مرداد قرار است ظرفیت‌های مناطق روستایی را شناسایی و خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و حمایتی ارائه کنند.
مسئول بسیج سازندگی استان یزد در حاشیه این مراسم و در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در میبد اظهار داشت: امسال 700 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر استان در قالب طرح اردوهای جهادی به روستاها و مناطق کم‌برخوردار و محروم داخل استان برای تبین برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اقتصاد مقاومتی اعزام می‌شوند.
سرهنگ سیدمحمد میرقانعی افزود: آشنایی با مشکلات و موانع روستائیان، تجربه کار گروهی، مدیریت کار جهادی، شناسایی ظرفیت‌های روستاها، ارائه خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی، خدمات حمایتی و محرومیت‌زدایی از ماموریت‌های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی است.
وی ادامه داد: امسال این گروه‌ها با توجه به شناسایی‌های قبلی ماموریت خودشان را در درون استان و در شهرستان‌های خاتم، ابرکو، بافق، بهاباد، تفت، اشکذر و اردکان و مهریز به اجرا می‌گذارند.

 

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار