پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در یزد:

طرح مسکن مهر؛ بهترین طرح برای خانه‌دار شدن محرومان/1000 خانوار مددجو در یزد فاقد مسکن هستند


مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان امداد در جمع اصحاب رسانه استان یزد اجرای طرح مسکن مهر را بهترین طرح برای خانه‌دار شدن محرومان برشمرد و گفت: این طرح توانست بسیاری از محرومان و طبقات ضعیف جامعه را خانه‌دار کند اما وقتی وزیر مسکن و شهرسازی اعتقادی به این طرح ندارد چه می‌توان کرد؟

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدآوا؛ مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمع اصحاب رسانه استان یزد توانمندسازی مددجویان در حوزه‌های مختلف را مهم‌ترین اولویت و مأموریت اصلی این نهاد عنوان کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری همواره بر موضوع توانمندسازی مددجویان تأکید داشتند و این مسئله در سند توسعه ششم توسعه نیز دیده‌شده است.

ابراهیم بازیان اصلی‌ترین نوع توانمندسازی مددجویان را در حوزه‌های مسکن و اشتغال دانست و گفت: رفع بیکاری و تأمین شغل، درآمد خانوارهای تحت پوشش را تأمین کرده و تهیه مسکن هزینه‌های آنان را کاهش می‌دهد و وقتی یک مددجو از این دو نعمت برخوردار شود از زمین بلند شده و به حرکت می‌افتد.

بازیان؛ بهینه‌سازی، مقاوم‌سازی، تعمیرات، خرید و احداث مسکن را از مهم‌ترین اقدامات این نهاد در این حوزه دانست و اذعان داشت: کمیته امداد امام (ره) مسئله مسکن را برنامه محور دنبال می‌کند و اگر مسئولان و خیران از این طرح حمایت کنند می‌توان زمینه‌های اشتغال را فراهم کرد چراکه از یکسو اکثریت اقشار ضعیف جامعه از طبقه شریف کارگران هستند و از سوی دیگر 200 تا 250 نوع شغل با مسکن ارتباط دارد.

وی بابیان اینکه تلاش داریم مشکل فقر و بیکاری را در خانواده‌های تحت پوشش حل کرده و آنان را به سمت خودکفایی سوق دهیم از ایجاد یک‌صد و 50 هزار شغل در سال گذشته توسط کمیته امداد خبر داد و تصریح کرد: میزان اعتبار اشتغال در سال گذشته یک هزار و 100 میلیاردتومان بوده که امسال این رقم 2.3 برابر رشد داشته است.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام (ره) با انتقاد از رشد منفی سهم مسکن در درآمد ناخالص ملی در دولت یازدهم اظهار داشت: مسکن سهم 13 درصدی در درآمد ناخالص ملی داشته و هر مترمربع آن 1.2 اشتغال ایجاد می‌کند اما دولت گذشته در این زمینه عملکرد قابل قبولی ندارد و علی‌رغم اینکه دولتمردان دولت یازدهم در ابتدای تشکیل دولت از ساخت مسکن اجتماعی –حمایتی خبر دادند اما با پایان کار دولت و گذشت یک ماه از استقرار دولت دوازدهم هیچ خبری از این طرح نیست.

بازیان اجرای طرح مسکن مهر را بهترین طرح برای خانه‌دار شدن محرومان برشمرد و گفت: این طرح توانست بسیاری از محرومان و طبقات ضعیف جامعه را خانه‌دار کند اما وقتی وزیر مسکن و شهرسازی اعتقادی به این طرح ندارد چه می‌توان کرد؟

وی بابیان اینکه یک‌سوم مددجویان امداد فاقد مسکن هستند گفت: مسکن در کمیته امداد مشارکت‌پذیری همه‌جانبه است و با توجه به اینکه استان یزد خیران و نیکوکاران زیادی در عرصه ساخت مسجد، مدرسه، بیمارستان و ... دارد اما میزان مشارکت خیران یزدی درزمینهٔ ساخت مسکن محرومان پایین است.

بازیان تعدادخانوار مددجوی فاقد مسکن در استان یزد را یک هزار خانوار دانست و گفت: می‌توانیم با مشارکت دولت و خیرین سه‌ساله مسکن این تعداد را تأمین کنیم.

وی در پایان از اجرای طرح مشارکت متری ساخت مسکن محرومان توسط خیرین خبر داد و اظهار داشت: این طرح در آینده‌ای نزدیک رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/ح
 


آخرین اخبار آخرین اخبار