پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نمایش استکبار ستیزی مردم در حسینیه ایران؛

طنین فریاد«هیهات مناالذله» در دارالعباده/نفوذ در پسا برجام فتنه انگیزی جدید دشمن/استاندار باز هم نیامد!


دارالعباده مانند سرتاسر ایران اسلامی امروز شاهد طنین فریاد «هیهات مناالذله» و ابراز انزجار مردم انقلابی و متدین در روز مبارزه با استکبار بود.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ؛ صبح امروز به مناسبت سیزدهم آبان ماه و روز دانش آموز راهپیمائی پرشور مردم دارالعباده یزد برگزار شد. مردم یزد از دو مسیر میدان بعثت و میدان شهید بهشتی خود را به میدان امیرچخماق می رساندند تا در جوار شهدای گمنام انزجار خود از استکبار را فریاد بزنند.

*متاسفانه چهار راه سلمان مسدود نشده بود و وسایل نقلیه تا نزدیکی میدان امیرچخماق هم جلو می آمدند که همین اتفاق باعث بروز ترافیک و ایجاد مشکل در خیابان سلمان شده بود. ادامه ساخت و ساز های حاشیه میدان برخلاف  حضور مردم نیز از نکات جالب مراسم امروز بود. کارگران اصرار عجیبی بر ادامه فعالیت علی رغم حضور مردم و دانش آموزان و احتمال بروز خطر داشتند.

*آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان، دکتر جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، حجت الاسلام محمدی رئیس دفتر شورای نگهبان در یزد، شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش، شاکری شمسی فرماندار یزد، شریفی مدیر کل حج و زیارت، سرهنگ رجبی مدیر کل حفظ آثار و حجت الاسلام حسینی کوهستانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از جمله مسئولین حاضر در این راهپیمائی بودند. غیبت استاندار یزد مساله ای بود که حتی حضور طالبی معاون سیاسی امنیتی وی و جوادیان زاده مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هم نتوانست این جای خالی را بپوشاند. استاندار یزد که برای همراهی افراد مطرود نظام از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند امروز هم نیامد!

 

 

*در روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار حضور دانش آموزان بسیجی بسیار چشمگیر بود. حضور بسیج پیشکسوتان در کنار دانش آموزان بار دیگر اثبات کرد پیوند قلبی بین نسل چهارم انقلاب و نسل اول ناگسستنی است. پیشکسوتان بسیجی با حضور در راهپیمائی رویش های انقلاب را به نظاره نشستند.

*راهپیمایان روز سیزده آبان پرچم های آمریکا و اسرائیل را به نشانه اعتراض به آتش کشیدند.

*برپایی ایستگاه مسابقه نقاشی با موضوع «مرگ بر آمریکا»، نمایشگاه استکبار ستیزی اداره اوقاف و پایگاه فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی به همت کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی ورزشی شهر یزد در حاشیه راهپیمائی نیز از نکات جالب توجه بود.

*شرکت کنندگان در راهپیمائی امروز با امضای طومار«دنیای بدون جنگ حق تمام کودکان است»از کودکان مظلوم و جنگ زده فلسطین، لبنان،عراق، سوریه، بحرین و یمن حمایت کردند.

ماه محرم و فضای سیاسی جامعه به شعارها، دست نوشته ها و پوسترها نیز رنگ و بوی خاصی بخشیده بود. هیهات من الذله، مرگ بر شمر زمانه، مذاکره با آمریکا ممنوع است/سازش ما با آمریکا محال است، لبیک یا خامنه ای/لبیک یا حسین است تجلی این تاثیر بود.

*قرائت قرآن آغازگر مراسم روز دانش آموز در میدان و حسینیه امیرچخماق بود. بعد از قرائت قرآن و اجرای سرودی زیبا توسط گروه سرود عاشقان ولایت نوبت به سخنرانی رسید.

*حجت الاسلام میررحیمی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان یزد سخنران ویژه مراسم روز استکبار ستیزی بود.

*وی نفوذ در پسا برجام را بعد از جنگ تحمیلی، فتنه 78 و فتنه 88 آخرین تلاش دشمن برای فتنه انگیزی در کشور دانست.

 

*سلام بر سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان پایان بخش تظاهرات امروز بود.


آخرین اخبار آخرین اخبار