محتوا محتوا

فرماندار یزد:


فرماندار یزد گفت: کرونا هنوز تمام نشده و تصور عادی شدن شرایط نادرست است چرا که اگر عادی‌سازی صورت بگیرد باز دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش یزدامروز، سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان یزد، ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، ضمن قدردانی از اصحاب رسانه در ایام کرونا گفت: اگر همکاری رسانه‌ها در ایام کرونایی نبود، شایعه‌سازی‌های فضای مجازی موجب نگرانی مردم می‌شد.

وی افزود: وضعیت سه ماه اخیر در پی شیوع ویروس کرونا تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد بود چرا که قبل از آن هیچ‌گاه چنین تجربه‌ای را نداشتیم.

تقدیر از همکاری اصناف در شرایط کرونایی

فرماندار یزد اظهار داشت: در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا، اصناف از همان ابتدای امر همکاری خوبی داشتند و در زمینه تعطیلی، کاهش ساعات کاری و نحوه فعالیت یا عدم فعالیت اصناف مختلف خودشان ایفای نقش کردند.

رستگاری با قدردانی از همکاری و کمک مؤمنانه اقشار مختلف مردم در ایام کرونایی تأکید کرد: در زمینه حمایت معیشتی از نیازمندان همت همگانی شگل گرفت و اگر کمک مردم و خیرین نبود کار خیلی سخت‌ می‌شد.

دغدغه ستودنی طلاب در حفظ کرامت اموات کرونایی

وی همچنین به فرایند کفن و دفن اموات مبتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: مسئله مربوط به اموات کرونا نیز با توجه به جوانبی که پیرامون آن بود، ظرافت‌های خاص خودش را داشت و برای آن زمان زیادی صرف شد که در این زمینه نیز جا دارد از همکاری مردم و خانواده‌ متوفیان تشکر کنیم.

فرماندار یزد با اشاره به همت جهادی طلاب در عرصه کفن و دفن اموات کرونایی، تصریح کرد: عزیزان طلبه شبانه‌روز برای انجام مسائل مربوط به کفن و دفن اموات مبتلا به کرونا زحمت کشیدند و دغدغه و همت آن‌ها در زمینه حفظ کرامت اموات ستودنی است.

مساجد مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند

رستگاری با اشاره به بازگشایی مساجد در شب‌های قدر بیان کرد: البته همه مساجد استان بازگشایی نشده است و هیئت امنای برخی از مساجد بخاطر اینکه احساس کردند رعایت همه مسائل بهداشتی شاید امکان‌پذیر نباشد از بازگشایی مسجد در شب قدر امتناع کردند.

وی ادامه داد: شب گذشته به تعدادی از مساجد و مکان‌هایی که مراسم شب قدر برگزار می‌شد مراجعه کردم و شاهد بودم که مسائل بهداشتی در این اماکن رعایت می‌شد.

کرونا هنوز تمام نشده است

فرماندار یزد تأکید کرد: کرونا هنوز تمام نشده و تصور عادی شدن شرایط نادرست است چرا که اگر با بازگشایی مدارس و مراکز، عادی‌سازی صورت بگیرد باز دچار مشکل خواهیم شد.

رستگاری خاطرنشان کرد: اکثر استان‌های کشور دو مرحله پیک کرونا را تجربه کرده‌اند اما در یزد پیک دوم را تجربه نکردیم و در صورت عدم رعایت مردم این نگرانی وجود دارد که باز هم شاهد افزایش مبتلایان باشیم.

اقدامات خوبی در محله حسن آبادانجام شده است

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسائل اجتماعی شهرستان یزد اشاره کرد و گفت: مسائل اجتماعی مانند بحث اتباع و یا موضوع حاشیه‌نشینی، مسائلی نیستند که بتوان آن‌ها را در کوتاه مدت و مثلا یکساله حل و فصل کرد چرا که این اقدامات زمانبر هستند و نمی‌توان تصمیمات احساسی گرفت با این وجود اقدامات در این زمینه در حال انجام است.

فرماندار یزد یادآور شد: طبق اعلام نیروی انتظامی، پاسگاه محله حسن آباد در حال تبدیل به کلانتری است و مجوز این اقدام از تهران اخذ شده است.

رستگاری اضافه کرد: همچنین در این محله اقدامات عمرانی، ایجاد فضای ورزشی و کاری مشابه در حال انجام است و شرایط فعلی با شرایط گذشته یکسان نیست.

وی اظهار داشت: آمار قطعی از تعداد ساکنان محله حسن آباد نداریم اما برآورد این است که اگر مثلا حدود 15 هزار نفر در این محله ساکن باشند، حدود نیمی از آن‌ها بومی و یزدی هستند و حدود 5 هزار نفرشان هم ایرانی‌های غیریزدی و 2، 3 هزار نفری هم اتباع خارجی هستند.

نظارت بر نانوایی‌ها بیشتر می‌شود

فرماندار یزد درباره نظارت بر نانوایی‌ها هم گفت: با نانوایی‌های متخلف برخورد کرده‌ایم و به آن‌ها اعلام کرده‌ایم که در صورت ادامه تخلف، تعطیل خواهند شد.

رستگاری تصریح کرد: امسال برنامه داریم تا وقت بیشتری برای نانوایی‌ها بگذاریم و نطارت‌ها بیشتر از قبل شود.

وی با اشاره به تخلف برخی از اصناف افزود: به طور کلی اصناف همکاری خوبی داشتند اما تعداد از اصناف هم که تخلف کرده‌ند تذکر گرفتند و یا پلمپ شدند.

راه‌حل تصفیه‌خانه شاهدیه انتقال آب است

فرماندار یزد در پایان به مسئله تصفیه‌خانه شاهدیه و مشکلاتی که ایجاد کرده است اشاره کرد و گفت: موضوع تصفیه‌خانه شاهدیه نیز از جمله مسائلی است که یک‌باره قابل حل نیست و نیاز به زمان دارد.

رستگاری ادامه داد: در این زمینه گسترده‌تر از سم‌پاشی‌ها دارد صورت می‌گیرد با این وجود پیگیر مسئله هستیم که جهاد کشاورزی و محیط زیست نیز باید همکاری کنند؛ البته راه‌حل اصلی و بلندمدت انتقال آب است که باید انجام شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار