پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در مراسم «افتخار بیست و یکم» مطرح شد؛

عارف:یزد همیشه افتخارآفرین بود‌ه است/شیرزاد: موفقیت دانش آموزان یزدی نتیجه تلاش آن‌ها ودلسوزی معلمان


مراسم تجلیل از افتخار آفرینان استان یزد در کنکور سراسری المپیادهای علمی و جشواره خوارزمی با عنوان «افتخار بیست و یکم» صبح امروز در سالن تربیت معلم شهید پاکنژاد برگزارشد.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از یزد آوا،  مراسم تجلیل از افتخار آفرینان استان یزد در کنکور سراسری المپیادهای علمی و جشواره خوارزمی با عنوان «افتخار بیست و یکم» صبح امروز در سالن تربیت معلم شهید پاکنژاد برگزارشد.

 

شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم موفقیت دانش آموزان استان یزد را حاصل توجه خانواده‌ها و مربیان آن‌ها دانست و ادامه داد: این موفقیت‌ها نتیجه دلسوزی و زحمات معلمان و تلاش و سخت‌کوشی دانش آموزان و همدلی و همراهی مسئولان استان ست.

 

وی با ارائه گزارشی اعلام کرد: استان یزد با 53/9 درصد قبولی رتبه اول را در آزمون سراسری 93 به خود اختصاص داده است و استان های اصفهان و مازندران رتبه های بعدی را نصیب خود کرده اند.

 

شیرزاد با بیان اینکه دانش اموزان استان به تفکیک رشته‌های ریاضی، علوم تجربی و انسانی رتبه اول را به خود اختصاص دادند،  نیز درصد قبولی دانش اموزان در رشته ریاضی را 77/9 درصد و درصد قبولی در رشته‌های علوم تجربی و انسانی را 53/4 درصد اعلام کرد.

 

وی همچنین به کسب رتبه‌های برتر دانش‌‌آموزان استان یزد در المپیادهای ادبیات، زیست شناسی و جشنواره خوارزمی نیز اشاره داشت.

 

محمد رضا عارف در این مراسم با اشاره به توانایی ها و پتانسیل‌های موجود در دانش آموزان و معلمان  استان گفت: استان یزد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استان یزد همیشه افتخار آفرین بوده است و این توانایی و کسب افتخار مسئولیت مسئولان استان و همچنین دانش آموزان را سنگین‌تر می‌کند.

 

وی پیشرفت کشور و حل مشکلات را در گرو توسعه علم  فناوری و اتکا به افتخار آفرینان و استعدادهای انسانی به عنوان سرمایه معنوی دانست و تصریح کرد: باید این افتخار آفرینی‌ها را قدر بدانیم و این مسیر را با شتاب بیشتر دنبال کنیم.

 

عارف با بیان اینکه دشمنان و رقبای ما، ایران را به خاطر داشتن نفت از مسیر تلاش برای کسب درآمد دور کردند تصریح کرد: درآمد حاصل از نفت و منابع زیرزمینی کشور ما کمتر از تولید ناخالص برخی کشورها است، بنابراین ما کشور ثروتمندی نیستیم و در واقع در فقر به سر می‌بریم.

 

وی ادامه داد:  سرمایه کشور ما نیروهای انسانی و جوانان با استعداد و خلاق هستند که با خلق ثروت به توسعه کشور کمک می‌کنند  و باید این ثروت را در اقتصاد دانش بنیان به کار گیریم.

 

در این مراسم که با حضور جمعی از دانش‌‌آموزان برتر استان یزد، اعضای ستاد کنکور، رؤسای آموزش و پرورش مناطق، مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان استانی برگزار شد، از رتبه‌های تک‌رقمی و دو رقمی کنکور سراسری، برگزیدگان المپیادها و جشنواره‌ خوارزمی در سطح ملی و بین‌المللی تجلیل شد.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار