پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


عامل بزرگ طلاق در یزد مشخص شد


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: فضای مجازی از استحکام خانواده کاسته و تزلزل نهاد خانوده را در پی داشته است.

به گزارش یزدامروز؛ محمدحسین رحیمی زاده در جمع نمازگزاران مسجد حضرت حسنین علیهم السلام صفائیه یزد در راستای اجرای طرح 40 مسجد 40قاضی، بیان داشت: مسجد از قدیم الایام محور مباحث اجتماعی و عمومی مردم بوده است و اکنون نیز باید به نقطه ثقل جلب مشارکت مردم در رسالت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی گردد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته بسیاری از مشکلات و دغدغه های مردم با طرح در اجتماعات مردمی مسجد، حل و فصل می گشت و کارگزاران مساجد به عنوان معتمدین محلات، نقش اساسی در ساماندهی مشکلات محلات داشتند.

این مقام قضایی در خصوص پنج عامل اول اختلافات خانوادگی ارجاع شده به مراکز مشاوره اظهار داشت: علاوه بر اعتیاد، آسیبهای فضای مجازی، خیانت، دخالت اطرافیان نیز جزء پنج عامل اول می باشد که باید این گونه مشکلات و فرهنگ های غلط از پایگاه های اجتماعی مردمی همچون مسجد تبیین و تشریح گردد و توسط روحانیون، خطبا و کارشناسان امر از تربیون مسجد به سمع و نظر مردم برسد.

وی تصریح کرد: اگر امروز کارشناسان و مددکاران محاکم خانواده، نقش فضای مجازی را در سست شدن بنیان خانواده، ایجاد جرم و بزه، شکل گیری سوء ظن و حرکت به سوی خیانت را مطرح می کنند باید مردم از این موضوعات و مشکلات آگاه شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، به افزایش جرائمی همچون، سرقت، کلاهبرداری و ... از طریق فضای مجازی اشاره کرد و گفت: انجام کلاهبرداری های اینترنتی به واسطه فضای مجازی هر روز قربانی می گیرد و با سطح تحصیلات و موقعیت اجتماعی مرتبط نیست! چراکه در شگرد اعلام برنده شدن جایزه و کشاندن افراد پای عابر بانک و خالی کردن حساب بانکی آنان،افرادی با تحصیلات بالا هم به سادگی فریب چرب زبانی افراد شیاد و کلاهبردار را خورده اند.

وی نسبت به استفاده از عکس های شخصی در پروفایل و ارائه اطلاعات خصوصی در مظان دید عمومی هشدار داد و افزود: بارها نسبت به عواقب این گونه کارها که موجب سوء استفاده می گردد، هشدار داده شده است، اما هنوز دادگستری باید شاهد شکایت های این چنینی در خصوص سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد باشد.

رحیمی زاده تصریح کرد: برای مقابله با آسیب های اجتماعی همچون زمان دفاع مقدس، نیازمند عزم و اراده عمومی و مشارکت همگانی هستیم و موضوع پیشگیری از این آسیبها باید با مشارکت مردمی تحقق یابد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار