پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس مسائل سیاسی استان:

عدم پذیرش ذلت سیاسی؛بزرگترین پیام عاشورا/دنیا را ما بیدار کردیم حالا برویم بخوابیم


کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امام حسین(ع) فرمودند: مثل من بیعت نمی کند با کسی که مثل یزید است اظهار کرد: یکی از بزرگترین پیام های عاشورا،عدم پذیرش ذلت سیاسی است.

 به گزارش یزدامــــروزبه نقل از یزد ندا، « احمد هژبری» کارشناس مسائل سیاسی در جمع مردم محله نعیم آباد یزد گفت:در صدر اسلام اکثریت ناآگاه باعث انحراف مسیر حقیقی اسلام شدند، افرادی که تحلیل نداشتند و جریانهای ناآگاه را نمی شناختند برای آنها اهمیتی نداشت که چه کسی حاکم شود.


هژبری اظهار کرد: جریان نفوذی از بی بصیرتی و بی خیالی برخی استفاده و ضربه خودش را وارد کرد، حادثه غدیر تحریف و مسلمانان حقیقی ضربه خوردند.


وی افزود: بروید بررسی کنید ببنید کسانی که چهل پنجاه سال زیر چتر آمریکا بودند الان کجا هستند؟ آیا ما روزی زیر یوغ آمریکا نبودیم؟ ما حتی نمی توانستیم یک فشنگ تولید کنیم ولی اکنون به جایی رسیده ایم که موشکهای ما کیلومترها زیر زمین مخفی شده است و موشکهایی داریم که در دنیا فقط دو کشور آنها را دارند روسیه و آمریکا.


عده می خواهند آمریکا را به کشور برگردانند


کارشناس مسائل سیاسی باتاکید بر اینکه مواظب باشید یک عده می خواهند آمریکا را به کشور برگردانند اذعان کرد: در استعمار قدیم به کشورها حمله و کشورها را استعمار می کردند ولی الان استعمار فرا نو است در کشورها افرادی را نفوذ می دهند که به نفع استکبار عمل کنند.


هژبری گفت:  هوشیار باشید که یک جریان نفوذی در حال شکل گیری است، زمانی جریان نفوذی در کشور ما نفوذ کرد و منجر به کشته شدن هفتاد و دو تن از بهترین افراد کشور شد، بنی صدر می شود عامل نفوذی آمریکا و آن ضربات را به انقلاب وارد کرد.


وی با اشاره به قیام و شهادت امام حسین(ع) و پیامهای قیام آن حضرت تصریح کرد: امام حسین(ع)می دانستند که شهید می شوند پس چرا با این وجود اهل بیت و فرزندان خود را به کربلا می برند؟ برای اینکه قیام امام حسین(ع) 2 نیمه داشت یک قسمت شهادت امام حسین(ع) بود و قسمت دیگر مأموریت خواهرش زینب(س) که پیام رسانی اهدف قیام امام حسین(ع) بود.


حسینی حقیقی کسی است که نسبت به یزید زمان یعنی آمریکا نفرت دارد


کارشناس مسائل سیاسی گفت: حسینی به معنای حقیقی کسی است که پشت الم آقا است، حسینی حقیقی کسی است که نسبت به یزید زمان یعنی آمریکا نفرت دارد.


بزرگترین پیام عاشورا، عدم پذیرش ذلت سیاسی است


وی با بیان اینکه امام حسین(ع) فرمودند: مثل من بیعت نمی کند با کسی که مثل یزید است اظهار کرد: امام حسین(ع) نیامدند کربلا که ما چند روزی سینه بزنیم بعد هم برویم تا سال آینده، امام حسین(ع) آمد کربلا خلق پیام کرد که یکی از بزرگترین پیامهای عاشورا،عدم پذیرش ذلت سیاسی است.


دنیا را ما بیدار کردیم حالا برویم بخوابیم


آزاده و رزمنده 8 سال دفاع مقدس گفت: «هیهات منا الذلّه » پیام امام حسین(ع)است، حالا ما برویم با ام الفساد غرب،شیطان بزرگ مذاکره کنیم با آمریکایی مذاکره کنیم که الان دنیا او را می شناسد،  یمن بیدار شده و شعارش این است الله اکبر، الموت لآمریکا،الموت لاسرائیل،الموت لآل سعود، دنیا را ما بیدار کردیم حالا برویم بخوابیم.


هژبری خاطر نشان کرد: دو سال پیش حضرت آقا به ما گفتند هسته ای بهانه است،بعدش موشکی را بهانه،بعد حقوق بشر را مطرح می کنند،موشک عماد آزمایش شد آمریکایی ها واکنش نشان دادند و گفتند در سازمان ملل مطرح می کنیم، بعد آمدند در مورد حقوق بهائیت صحبت کردند و گفتند حقوق بشر در ایران رعایت نمی شود.


وی افزود: صهیونیست ها حقوق بشر را رعایت می کنند؟! یک نوجوان دوازده سیزده ساله را محاصره کرده و به او تیراندازی می کنند، خود آمریکایی ها با سیاه پوست ها چه کار می کنند؟! مردم یمن بشر نیستند؟! مردم بحرین بشر نیستند؟!


هژبری گفت: امام حسین(ع) مرگ با عزت را بر زندگی ذلیلانه ترجیح داد؛ ایثار، توکل، شجاعت، صبر و استقامت، عمل به تکلیف، غیرت دینی، وفا، وفاداری و مانند حضرت ابوالفضل(ع) مطیع ولایت بودن از پیام های مهم عاشورا است.


آخرین اخبار آخرین اخبار