محتوا محتوا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:


یک نماینده مجلس گفت: وقتی در داخل کشور مسئولی با بی‌مسئولیتی و شاید با سهل‌انگاری و ساده‌انگاری نسبت به موضوعی اعلام نظر می‌کند، در واقع صید بزرگ را برای دشمن آماده می‌کند.

غلامرضا شرفی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز گفت: فضای مجازی و رسانه‌ای در کشور ما هنوز صددرصد تخصصی و قانونمند نشده است، لذا برخی مواقع اخبار با شدت و حدت زیادی و یا با محدودیت‌هایی منتشر می‌شود.

وی افزود: هر کسی که نسبت به حادثه‌ای اظهار نظر می‌کند، این فرد یا خودش را مسئول و یا صاحب یک پایگاه اجتماعی می‌داند و تصور می‌کند مخاطب دارد که در این وضعیت پس فرد مسئولیت دارد و چنانچه هر نوع گفتار و یا رفتاری از چنین فردی سر بزند اولین کسی که مسئولیت مستقیم در قبال تبعات و عواقب چنین موضع‌گیری و یا صحبتی را دارد خود او است.

انتشار اخبار غیرواقعی جامعه را دچار آزردگی روحی می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در هر صورت جامعه باز سیاسی جامعه باز با ادب سیاسی و جامعه باز متخصص سیاسی و جامعه باز هدف‌دار سیاسی است نه جامعه ولنگار سیاسی و نه اینکه هر کسی در مورد هر موضوعی غیرمسئولانه وارد فضای مجازی شود و بدون توجه به صحت و سقم موضوع اظهارنظر و جامعه را مشوش کند.

شرفی خاطرنشان کرد: جامعه تا حدی می‌تواند اخبار و حوادث را هضم کند، اما وقتی کسانی بخواهند با انتشار اخبار غیرواقعی و بزرگ جلوه دادن رخدادها، جامعه را ملتهب کنند، این جامعه دچار آزردگی روحی می‌شود و به برخی افراد که این اخبار را می‌شوند افسردگی اجتماعی دست می‌دهد و کسی باید پاسخگوی تبعات چنین رفتارهایی باشد.

وی تأکید کرد: وقتی در داخل کشور مسئولی با بی‌مسئولیتی و شاید با سهل‌انگاری و ساده‌انگاری نسبت به موضوعی اعلام نظر می‌کند، دشمن که می‌داند چگونه از فرصت‌ها استفاده کند و ماهی خودش را بگیرد، دنبال صید بزرگ می‌گردد و صید بزرگ را همین افراد برای دشمن آماده می‌کنند. افرادی در داخل اخبار را بزرگ و در جامعه منتشر می‌کنند، دشمن هم از موج ایجاد شده بهره می‌برد.

قوه قضائیه با این شایعه‌فراکنی‌ها برخورد کند

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان عنوان کرد: در حالی که در جامعه از یک راننده انتظار داریم که قوانین را رعایت کند که مخل نظم و انظباط در اجتماع نشود، چطور ممکن است فردی که خود را صاحب پایگاه اجتماعی می‌داند، مسئولیت رفتار خودش را نمی‌پذیرد و هر طور که دوست دارد اظهار نظر می‌کند.

شرفی تصریح کرد: قوه قضائیه باید ورود کند و از افراد سئوال کند که بر چه اساسی چنین اخباری را در جامعه نشر می‌دهید و این اخبار بر اساس چه اطلاعاتی منتشر شده است؟ آیا اخبار موثق به شما رسیده که منتشر می‌کنید و تبعات اخبار اینچنینی برای جامعه چیست؟

وی اضافه کرد: بسیاری از مسائل در کشور است که هر کسی ممکن است که پیرامون آن‌ها نظر شخصی داشته باشد، اما نظر شخصی فقط تا زمانی که در سینه فرد است نظر شخصی است و وقتی که در فضای مجازی منتشر شد دیگر نظر شخصی نیست.

این نماینده مجلس یادآور شد: اینکه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، در برخورد با موضع‌گیری‌های غیرمسئولانه چه تصمیمی می‌گیرد این را باید در آینده منتظر باشیم؛ اما می‌دانم که مجلس هیچ‌گاه از مهمات زندگی مردم غافل نمی‌شود و موضع خوبی می‌گیرد و حتما به کسانی که در تشویش اذهان عمومی مقصر بودند تذکرات لازم را خواهند داد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار