پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سردار سلیمانی در جمع ایثارگران کرمان:

عده ای منافع ملی را نادرست تعریف می کنند /مقابله با بلای داعش عین منافع ملی است


فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر کسی ملت را از خطر داعش آگاه نکند و برای دفع این بلا تلاش نکند در مصیبت آینده شریک است و این یک عامل بزرگ و عین منافع ملی است.

به گزارش عصر سیاست به نقل از آرمان کرمان، سردار سرلشگر قاسم سلیمانی عصر یکشنبه در گردهمایی بزرگ ایثارگران و رزمندگان استان کرمان که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد، افزود: طاعون و بلای داعش که سر بریدن انسان برای آن آسانتر از گوسفند است و صدها نفر را خواباندن و سر بریدن و فریاد الله اکبر سر دادن خطر بزرگی است.

 

وی بیان کرد: در درون جامعه بحثی مطرح است به نام منافع ملی که بعضی دانسته و برخی نادانسته منافع ملی را تعریف به غلط می کنند.

سردار سلیمانی گفت: این افراد تعریف جامع، کامل و منصفانه ای در چارچوب منافع ملی به ملت ارایه نمی کنند و بر امواج سیاسی سوار و به مناقشه، حربه و رقابت سیاسی تبدیل می کنند.

 

وی افزود: اگر در همسایه ما طاعون و بلا آمد برای سلامت خود مرزهای خود را قرنطینه، همه عوامل ورود و خروج را کنترل و به آن کشور برای عدم سرایت طاعون به کشورمان کمک می کنیم.

 

وی تصریح کرد: چطور برای ریزگردها و گرد و خاک جلسه منطقی می گذاریم که البته درست و منطقی، بر سلامت کودکان و پیران ما اثرگذار و توجه به آن بحق است و باید بدانیم که طاعون داعش که سر بریدن انسان برایش آسان تر از گوسفند است و صدها نفر را خواباندند، سربریدند و فریاد الله اکبر سر دادند نیز خطر بزرگی است.

 

وی اظهار کرد: اگر کسی ملت را از این خطر آگاه نکند و برای رفع این بلا تلاش نکند در مصیبت آینده شریک و این یک عامل بزرگ است و رفع آن عین منافع ملی ماست.

 

وی افزود: بدانید آن کسی که می گوید سر مار در ایران است و باید سر مار را له کرد و از بین برد، همان خبیثی است که در لیله المبیت برای پیغمبر اسلام (ص) نقشه کشید و همان فکر است.

 

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه ما به کدام سرزمین چشم دوخته ایم، کدام منافع را تنگ کرده ایم و به کجا تجاوز کردیم، گفت: چه دلیلی برای این صف آرایی ها، سازماندهی ها، لشکر کشی ها، انجام اقدامات وحشیانه، افکار جهان را فریب دادن با درست کردن اتحادهای دروغین برای مقابله با داعش وجود دارد و با همه این مواردی که برای مقابله با داعش عنوان می کنند پس چرا سرکوب نمی شوند، چرا مردم سوریه در رنج هستند و چرا قتل عام ها صورت می گیرد کجاست این اتحاد بین المللی؟

 

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: جریانی که دنیا آن را تروریست می داند، امروز اعلام حکومت می کند، خطبه می خواند و قتل عام وحشیانه می کند.

 

وی افزود: آقای اوباما فاصه پایگاه اسد که هواپیماهای آمریکا در آنجا مستقر هستند با رمادی چند کیلومتر است؟ چطور می شود شما به بهانه حمایت از آن ملت در آن کشور مستقر شوید و اتحاد ایجاد کنید، اما هیچ اقدامی نکنید این جز شریک بودن در توطئه و ضلعی از توطئه نیست.

 

سردار سلیمانی بیان کرد: هیچ اراده ای برای مقابله با داعش وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد داعش از چاه های نفت کرکوک سوریه تامین می شود و با هزاران نفت کش آن را حمل می کنند و از طریق کشورهای عضو اتحاد بین المللی شما برای مقابله با داعش، صادر می شود.

وی تاکید کرد: داعش توطئه خطرناک برای جهان اسلام است والله اگر کسی در تشخیص آن شک کند به فکر و عقل خود شک کند.

 

*نظام جمهوری اسلامی مصلح است

سردار سلیمانی گفت: ایران 36 سال در فشار است و حجم وسیعی از توطئه ها از محاصره اقتصادی و توطئه های مختلف داخلی و خارجی پیرامون آن اعمال می شود.

وی اظهار کرد: نظام در همه صحنه های نظامی ، سیاسی - امنیتی و اقتصادی در نبرد است همه اینها اضلاع جنگ تمام عیار هستند.

وی ادامه داد: چه دیروز و چه امروز همه دشمنان انقلاب ما و سبب ساز توطئه و فشار بر انقلاب و نظام، اذعان دارند جمهوری اسلامی در همه این جنگ ها و صحنه های نبردی که ناخواسته دشمن برای آن تدارک دید و دام هایی که پهن کردند و خواستند نظام را در آن گرفتار کنند بر همه این گردبادها و صحنه ها غلبه کرد و پیروز شد.

سردار سلیمانی گفت: اذعان دشمن، بی طرفان و دوستان بر این است که نظام جمهوری اسلامی ایران بر همه این بحران ها فایق آمده است.

وی افزود: در مسیری که پیش رو داریم افقی را نمی بینیم که به دنبال تحمل عزت این نظام باشد، نظامی که هیچ مزاحمتی ندارد و در هیچ کجا ماجراجویی نکرده است، بلکه مصلح است.

 

فرمانده نیروی قدس خاطرنشان کرد: مصلح تر از مردم ایران در همه عرصه ها وجود ندارد.

وی گفت: بین تسلیم و تسلیم کردن اراده یک ملت و از بین بردن عزت یک ملت و آن چیری که ملت بر مبنای عزت خود انتخاب و بر آن ایستادگی می کند، فرق اساسی وجود دارد.

 

وی تاکید کرد: لذا توجه به اصولی که ما را بر این بحران ها پیروز می کند، بسیار اهمیت دارد و عواملی که ما را در خرمشهر و جنگ هشت ساله پیروز کرد باید چراغ راه و راهنمای ما برای غلبه بر مسائل مختلف پیش رو باشد.

 

*بزرگترین خیانت به جامعه ضعیف کردن عامل مذهب است

سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: نخستین عاملی که سبب ساز موفقیت ما شد و در آینده هم تاثیر اساسی دارد، عامل مذهب است و مذهب به معنای طایفه گری و سر جنگ داشتن نیست بلکه به معنای محوریت دین در جامعه، توجه به معنویت و حاکم بودن معنویت است.

 

وی اظهار کرد: عامل مذهبی عاملی نیست که به دلیل حب مذهبی و این که به جریان مذهبی تعلق دارد بخواهد بر آن تاکید کند بلکه این عامل اثرگذارترین عامل در شکل دهی پیروزهای مختلف است.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر ملتی عامل مذهبی و انگیزه مذهبی را نداشته و فاقد هویت دینی و مذهبی باشد شیرازه این ملت از درون متلاشی می شود.

 

وی تصریح کرد: عامل اساسی مذهب در قبول و برون رفت از سختی ها و تحمل مشقت ها و مقابله با سختی ها خواهد بود و اصلی ترین عامل در طول صحنه های انقلاب ما تاکنون بوده که بر وحدت ملی تاثیرگذار است.

 

وی خاطرنشان کرد: در جنگ سلسله مراتب نداشتیم و لباس بدون نشانی که اکنون بر تن من است در قامت جوانی 21 ساله بود و هیچ اطلاقی مانند سردار، سرلشکر و ... برای افراد وجود نداشت.

 

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: نام افراد کلمه ساده و صمیمی که اطلاق می شد و هیچ گونه پسوند و پیشوندی نداشت، خالی از تملق بود و تنها پسوند آن کلمه برادر بود.

 

وی بیان کرد: آن عاملی که موجب شد آن جوان 20 تا 22 ساله بر یک مجموعه فهیمی از آحاد ملت بتواند حکومت کند و بر جسم، روح و اراده او و بر تصمیم بین حیات و زندگی او اثر بگذارد، عامل مذهب بود.

 

فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس گفت: این عامل ما را از توجه به چیزهای مادی عبور داد و موجب شد که جمله اطیعوالله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم در قلب ها حک شود.

 

وی بیان کرد: این جمله سرلوحه جنگ شد و اگر این عامل را نداشتیم چطور می توانستیم جمع وسیعی از آحاد مردم را انسجام دهیم و جنگ نابرابر را اداره کنیم.

 

سردار سیلمانی خاطرنشان کرد: عامل مذهب اثرگذار بر ایثار و فداکاری است و بزرگترین خیانت به جامعه این است که عامل مذهب را درون جامعه ما ضعیف کند؛ عامل مذهب عامل تقویت، قدرت، انسجام و وحدت ماست.

 

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) صاحب همه این پیروزی هاست و کلام بلند رهبری نزدیکترین و قریب ترین شخص به امام در خلق و خو و رفتار و حکمت می فرمایند که این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجا شناخته شده نیست.

 

**احساسات موافق و مخالف را رهبری بخوبی کنترل کرده است

وی با اشاره به اینکه ما در کنار نحر عظیم و خنکی نشسته ایم و نمی دانیم فقدان رهبری در یک جامعه چه اثرات مخربی دارد، گفت: یک جامعه بدون رهبر متقی، حکیم، اخلاق محور و انسان محور نمی تواند موفق شود.

 

فرمانده نیروی قدس اظهار کرد: آن فضاحتی که در دنیا می بینیم و حجم مرارت هایی که در اطراف شاهد هستیم که جان ها را به لب می آورد و می بینیم که این کشور در دریای تلاطم های وحشتناک در دل این بحران ها آرام ایستاده و ملت آن احساس آرامش می کنند که وجود این احساس آرامش بدون رهبری محال است که حاصل شود.

 

وی ادامه داد: البته این رهبر و خصوصیات رهبری مانند رهبرانی است که در طول دوره انقلاب ما در زمان امام و رهبر معظم انقلاب بوده و وجود دارد و نه هر رهبری و نه هر مدعی رهبری.

 

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه رهبری با این خصوصیات در دنیا یافت نمی شود، خاطرنشان کرد: اولین خصوصیت رهبری در جامعه ما تقواست به یقین هر منصفی قضاوت می کند که امروز و دیروز در جامعه ما چه در زمان امام و چه اکنون مخلص ترین، خالص ترین، با تقواترین و اخلاقی محورترین شخصیت که از همه خصوصیات انسانی و اخلاقی مراقبت می کند رهبر ماست.

 

وی اظهار کرد: این ویژگی رهبری است که بر عدالت، در مقابله با فسادهای مختلف در جامعه، در مراقبت از جامعه و منافع ملت تاثیرگذار است و ترویج معنویت می کند.

 

فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: امام و رهبری مانند قله و ملت مانند دامنه های قله هستند که این تقوا اثرگذار بر دامنه ها نیز خواهد بود.

 

وی داشتن حکمت را در سه مسئله تشخیص، علاج و اداره آن بسیار مهم عنوان کرد و گفت: حکمت وقتی با تقوا مرتبط شود، تاثیرگذار است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مسائل گوناگون جامعه خود ریز شویم می بینیم که احساسات موافق، مخالف و زودگذر داشتیم و آن کسی که با حکمت احساسات را کنترل و نه سرکوب کرد رهبری بود.

 

وی بیان کرد: حوادث فراوانی داریم که حکمت رهبری در تشخیص، علاج و اداره آن اثرگذار اساسی بوده است.

سردار سیلمانی با اشاره به این که ما در تطبیق بین تحقق هدف و خود هدف دچار مشکل هستیم، افزود: تشخیص هدف فکری است اما نیازمند جهد، تلاش، فداکاری، ایثار و نیازمند عوامل متعددی است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر عوامل پیگیری کننده هدف منطبق با هدف نباشند، هیچ هدفی محقق نمی شود.

سردار سلیمانی افزود: تنها ریسک و جسارت امام بود که جوان 18، 19 و 20 ساله را مردان سرنوشت ساز حادثه انقلاب کرد.

وی بیان کرد: هیچ انقلاب و کشوری در هیچ جای دنیا به اندازه این انقلاب کادرسازی نکرده و به دلیل اهداف بلندی که ما داریم قناعت نداریم که البته این موضوع بسیار عالی و ارزشمند است.

 

فرمانده نیروی قدس خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از مدیران امروز و دیروز کشور در همین کارخانه و صنعت انسان سازی امام تولید و ساخته شده و پرورش یافتند.

 

*عده ای منافع ملی را نادرست تعریف می کنند

سردار سلیمانی افزود: امروز در درون جامعه ما بحثی به نام منافع ملی مطرح است که بعضی دانسته و بعضی نادانسته منافع ملی را غلط تعریف می کنند و تعریف جامع، کامل و منصفانه ای را در چارچوب منافع ملی به ملت ارائه نمی کنند.

 

وی اظهار کرد: این افراد بر امواج سیاسی سوار می شوند و منافع ملی را به مناقشه، حربه و رقابت سیاسی تبدیل می کنند.

 

وی با اشاره به جمله امام خمینی (ره) که هر کس در مقابل دین ما بایستد با همه توان خود در مقابل دنیای او می ایستیم، گفت: هیچ کس در هیچ سطح انقلابی، اداری و مذهبی به این جمله عمل نمی کند و اگر هم به آن می پردازیم گذرا، شاهد مثال و به عنوان موضوعی بر موضوی مطرح می کنیم.

 

وی ادامه داد: تعریف دین از منظر امام (ره ) در عبارتی که از ایشان عنوان شد به تعبیر من مذهب، ملت و کشور است زیرا اگر هریک از این موارد آسیب دید شیرازه ملت و کشور و مذهب ما از هم می پاشد.

 

*حفظ روح مذهبی یک ضلع منافع ملی

سردار سلیمانی یک ضلع منافع ملی را حفظ روح مذهبی ملت ما عنوان کرد و افزود: حفظ منافع ملی حفظ منافع درونی، بیرونی، امروز، دیروز و فردای ملت ایران است و ما امروز در جهان حول سه بحران مهم پیرامون ملت، مذهب و کشور روبرو هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: بحران مذهبی کنونی در طول تاریخ اسلام حتی در دوره اولیه اسلام نیز سابقه نداشته و حتی این هجمه و با این شدت امروز در زمانی که سر امام حسین (ع) را بریدند، این گونه نبود.

 

*حفظ ملت از کشتار وحشیانه

سردار سیلمانی بیان کرد: یک ضلع از منافع ملی حفظ و دور نگه داشتن یک ملت از کشتار وحشیانه است.

وی اظهار کرد: امروز برای مقابله با این پدیده خطرناک (داعش ) جز جمهوری اسلامی کسی در تقابل با آن قرار ندارد.

فرمانده نیروی قدس تصریح کرد: ما نیاز به نفت و خاک عراق و چیزی از عراق و هیچ کشور دیگری نداریم و به همه آنها کمک کننده هستیم.

وی گفت: اگر در همه ابعاد منافع ملی را در درون خود جستجو و احیا کنیم، سختی و مشقت امروز را در احیای توان ملی خود بر وعده دروغین آینده دشمن ترجیح دهیم، به طور قطع مانند دوران دفاع مقدس پیروز خواهیم شد.

 

سردار سلیمانی تصریح کرد: جان شهدا ارزش فدا شدن در راه این ملت شریف، عزیز فداکار، با وفا، با حکمت و عزتمند را دارد.

 

*پایبندی به اصول مانع ایجاد اختلافات سیاسی

وی با بیان اینکه یکی از عوامل موفقیت ما وحدت است، افزود: در هر اختلاف سیاسی اگر بر اصول پایبند باشیم اختلافی نخواهد بود و اختلاف بر سر بهتر و بدتر است.

 

وی گفت: اساس کار حفظ و توجه به اصول انقلاب که چیز غایب، مجهول و مجازی نیست و واضح است و اگر کسی بر اصول انقلاب پایبند بود، دست او را می بوسیم.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: اصول انقلاب توجه به رهبری و قبول اصل ولایت فقیه است و فقط به بیان کردن نیست باید به حکمت، تشخیص و ترسیم رهبری نیز توجه کنیم و این گونه نباشد که اگر ایشان مطلبی را فرمودند ما خلاف آن بگوییم و توجه نکنیم که این توجه به رهبری نیست.

وی اظهار کرد: با پایبندی به اصول راه ما به پیروزی ختم می شود، بر مشکلات غلبه می کنیم و دشمنان ما راهی به جایی نمی برند همان گونه که تا به امروز راه به جایی نبرده اند.

 

*عملیات بیت المقدس نبرد استثنایی

سرلشکر سلیمانی افزود: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر یک نبرد استثنایی و یکی از موثرترین صحنه های جنگ ما محسوب می شود.

وی گفت: شاید به همین دلیل این روز را به عنوان روز ملی در بین عملیات جنگ نامگذاری کرده اند و در واقع این عملیات محور اصلی جمهوری اسلامی و شکست دشمن محسوب می شود.

 

وی یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس بویژه شهدای استان کرمان را که در این عملیات شرکت داشتند، گرامی داشت.

 

**تقدیر از مدیران استان

سردار سلیمانی از امام جمعه و استاندار کرمان که در این همایش حضور داشتند نیز تقدیر کرد و گفت: آیت الله جعفری همیشه با حضور خوب خود در همه مجالس رونق بخش جلسات هستند.

وی ادامه داد: استاندار کرمان از فرماندهان دفاع مقدس و شهید زنده است که دیروز در همین روزها در منصب رزمندگی بود. 


آخرین اخبار آخرین اخبار