پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئبس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد

عده ای که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند منافق اند/مراسم تشییع مرحوم«دانش» می توانست درصورت جدیت مسئولین به شکل بهتری برگزار شود


رئبس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری بهتر مراسم جان باختگان منا و به ویژه قاری ممتاز بین المللی دیارمان حاج حسن داشت وجود نداشت گفت: قطعاً اگراعضای ستاد استقبال و مسئولین امر جدیت بیشتری از خود نشان می دادند می توانست این برنامه به شکل بهتری برگزار شود.

به گزارش یزدامـــروز؛ رئبس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مصاحبه با یزدرسا؛ درخصوص فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت مذاکره با آمریکا گفت: انقلاب اسلامی ایران مظهر نور و روشنایی بوده و استکبار مظهر ظلمت و تاریکی است بنابراین هرگز نور در سایه ظلمت قرار نمی گیرد و عده ای که در کشور به دنبال مذاکره با آمریکا هستند منافق اند.

حجت الاسلام محمد فخرالدینی بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج امسال را مشهود دانست و افزود: درحالی که امروزه دنیا در تحولی عظیم در پی کنکاش واقعیت های دین مبین اسلام و به عبارتی اسلام ناب محمدی است اما ظهور صهیونیسم در آل سعود وتلاش برای نشان دادن چهره ای خشن و غیر واقعی از اسلام سبب بروز چنین اتفاقات ناگوار و دردآورمی شود و این حرکات ناشی از قصد دشمنان برای نابودی اسلام است.

حجت الاسلام فخرالدینی با اشاره به این مطلب که، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه هماهنگی و رایزنی با دستگاه های اجرایی استان را در برگزاری مراسم های مختلف به عهده دارد تصریح کرد: مسئولیت اجرای مراسم با دستگاه های مرتبط از جمله استانداری و سایر ارگان هاست.

وی علت بی برنامگی در مراسم جانباختگان فاجعه منا را کمبود وقت و تغییر در برنامه ریزی ها اعلام کرد و گفت: ابتدا پیشنهاد شد تا برای هر کدام از عزیزان مراسم جداگانه تدفین و ترحیم برگزار شود که در خصوص «آقای کارگر» این کار صورت گرفت  اما پس از انتقال پیکر آقایان «دانش» و «درستکار» به یزد شورا پیشنهاد داد تا مراسم هر دو بزرگوار در یک روز برگزار شود و به همین دلیل بنده چندین دفعه با مکه تماس گرفتم تا از پدر مرحوم درستکار کسب اجازه کنم  اما وی  تاکید کرد باید خود در مراسم تشییع فرزندش حضور داشته باشد و نهایتاً به دلیل اینکه از نظر شرعی وقانونی  هم نمی توانستیم جنازه آقای دانش را معطل بگذاریم تصمیم گرفتیم عصر همان روز جنازه را به خاک بسپاریم.

حجت الاسلام فخرالدینی ادامه داد: با توجه به زمان کمی که از زمان ورود جنازه آقای دانش تا زمان خاکسپاری ایشان وجود داشت با هماهنگی صورت گرفته با صدا وسیما و ادارات شهرستان یزد مقرر شد صدا وسیما کار دعوت از مردم را از طریق رادیو وتلویزیون انجام دهد و ادارات نیز سامانه پیامکی خود را فعال کنند و همزمان با هم برای کلیه شماره های سیار در شهرستان پیامک ارسال کنند.

فخرالدینی  یکی از امدادهای الهی در تشییع جنازه مرحوم دانش را حضور بی سابقه و خودجوش مردم  خواند و افزود: علی رغم زمان کمی که برای دعوت مردم وجود داشت حضور کم نظیر یزدی ها نشان داد که خدمتگزاران به دین و قرآن در بین مردم متدین یزد از پایگاه اجتماعی والایی برخوردارند.

وی  با انتقاد از برخی ارگان ها که شورای هماهنگی را مسئول تامین صوت در مراسم ها می دانند گفت: سیستم صوت در مراسم ها  به دو صورت ثابت و سیار می باشد که فردی که مسئول راه اندازی سیستم صوت ثابت بوده درآن زمان در یزد حضور نداشت و نتوانستیم هماهنگی های لازم را در این زمینه صورت دهیم.

فخرالدینی اضافه کرد: اما سیستم سیار نیزکه در اختیار ماست ظرفیت پوشش جمعیت بیش از سه هزار نفری را ندارد و یک عدد سیستم بی سیم هم که قرار بود تجهیز شود در بین راه به علت شکستگی دکل از مدار خارج شد.

رئبس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان درخصوص عدم اطلاع رسانی کافی درزمینه منتفی شدن مراسم یادبود مرحوم دانش در روز پنجشنبه گذشته هم گفت: اولاً آن اطلاعیه از طرف شورا صادر نشده بود و ثانیا پس از تدفین مرحوم درستکار تصمیم بر این شد که مراسم ترحیم هر دوعزیز در چهارشنبه شب برگزار شود و دراین زمینه در مراسم تدفین مرحوم درستکاربه حاضرین اعلام شد و دفتر نماینده محترم ولی فقیه هم بهترین همکاری را برای برگزاری مراسم  با شورا داشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری بهتر مراسم جان باختگان منا و به ویژه قاری ممتاز بین المللی دیارمان حاج حسن داشت وجود نداشت گفت: قطعاً اگراعضای ستاد استقبال و مسئولین امر جدیت بیشتری از خود نشان می دادند می توانست این برنامه به شکل بهتری برگزار شود.

گفتنی است ریاست ستاد استقبال از پیکرهای جانباختگان فاجعه منا بر عهده استاندار یزد بوده است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار