پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون بهداشتی دانشگاه عاوم پزشکی یزد:

عرضه قلیان در سراسر استان یزد ممنوع است/ معرفی بافق به عنوان شهرستان عاری از دخانیات!


محمد رضا دهقانی گفت: عرضه قلیان در سراسر استان ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ خواهند شد.

محمد رضا دهقانی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ از معرفی شهرستان بافق و روستای مبارکه به عنوان مناطق عاری از دخانیات در استان یزد خبر داد و گفت: عزم دانشگاه علوم پزشکی استان مبارزه با مصرف دخانیات و قدم برداشتن در مسیر یزد عاری از دخانیات است.

معاون بهداشتی دانشگاه عاوم پزشکی یزد افزود: دستور العمل ها تغییر پذیر نبوده و بر اساس برنامه ریزی ها،  مصمم هستیم تا استان یزد را از مصرف هر گونه دخانیات عاری کنیم.

وی با بیان اینکه عرضه قلیان چه در ایام کرونا و چه غیر کرونا ممنوع است اظهار داشت: مراکز رسمی اعم از کافی شاپ ها و رستوران ها همکاری خوبی با ما داشته و به هیچ عنوان نسبت به عرضه قلیان مبادرت نمی کنند اما اگر در گشت های بهداشتی متوجه مراکر زیرزمینی عرضه قلیان شویم در این زمینه با متخلفان برخورد جدی خواهیم داشت و بلافاصله آن را پلمپ خواهیم کرد.

پلمپ 135 واحد متخلف دراستان یزد

دهقانی در خصوص تعداد واحدهای پلمپ شده متخلف هم گفت: در سطح استان 400 واحد صنفی به عرضه قلیان مشغول داشته که 135 واحد متخلف، پلمپ و مابقی نیز اقدام به تعطیلی عرضه قلیان در واحد خود کردند.

وی با تاکید بر این نکته که به طور کلی عرضه قلیان در سراسر استان ممنوع بوده و واحدهای متخلف پلمپ خواهند شد اظهار داشت: 118 واحد پلمپ شده در شهرستان یزد فعالیت داشتند که البته این مراکز پس از یک هفته می توانند فعالیت صنفی خود را آغاز کرده اما باید تعهد کتبی بدهند که عرضه قلیان نداشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه عاوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: هم استانی های عزیز می توانند با تماس با سامانه 190 نسبت به ارائه گزارش واحدهای متخلف عرضه کننده قلیان اقدام کنند.

انتهای پیام/ح