پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون دادستان کل کشور، در یزد:

علاوه بر خانواده؛ حوزه علمیه و دانشگاه در تربیت کودکان وارد شوند


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دادستان کل کشور گفت: علاوه بر خانواده، باید حوزه های علمیه و دانشگاه ها با توجه به متون قوی که در حوزه تربیتی در اسلام وجود دارد در تربیت کودکان ورود پیدا کنند.

به گزارش یزدامــروز به نقل از یزد آوا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دادستان کل کشور روز گذشته در کارگروه زنان و خانواده استان یزد با بیان اینکه ما قوی ترین متون را در مبانی اسلامی در خصوص پرورش کودکان داریم، گفت: متأسفانه این متون در زمینه زندگی و خانواده ما پیاده نشده است و بخشی از آنها فقط در فقه و مبانی ما وجود دارد.

سیدمرتضی بختیاری  با تأکید بر اینکه مفاهیم بلندی در فقه اسلامی و در باب صیانت خانواده که در قانون اساسی تکلیف مهمی است، پیاده نکردیم، ادامه داد: در فقه و مبانی اخلاقی برای هر دوره سنی کودکان از دوره تولد تا 12 سالگی دستورات اسلامی وجود دارد و گیرندگی کودکان از بدو تولد تا 2 سالگی بسیار قوی‌تر از افرادی با سنین بالاتر است.

وی با تأکید بر قدرت یادگیری کودکان ادامه داد: فطرتی که خداوند در انسان قرار داده، خداگونه است و بعد این فطرت در اختیار پدر و مادر به عنوان کلاس اول قرار می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی دادستان کل کشور تصریح کرد: علاوه بر خانواده، باید حوزه های علمیه و دانشگاه ها با توجه به متون قوی که در حوزه تربیتی در اسلام وجود دارد در تربیت کودکان ورود پیدا کنند.

وی گفت: اگر کودکان درست پروش پیدا کنند جامعه ما معطر خواهد شد و نخبگان بسیاری از مشکلات جامعه را بصورت علمی رفع می کنند و انسان به آن جایگاهی که در قرآن و روایات تعریف شده دست می یابد.

بختیاری موازی کاری در دستگاه ها را از جمله مشکلات در کشور دانست و افزود: باید با اهتمام بیشتر از موازی کاری جلوگیری کرد و اولویت اول تربیت کودکان و رسیدگی به وضعیت آنهاست و باید زمینه پرورش کودکان و نوباوگان فراهم شود.

استاندار یزد نیز در این جلسه آسیب‌های وارد شده به فرزندان را ناشی از عدم آموزش کافی والدین و اطلاع رسانی به آنها دانست و گفت: تأمین حقوق فرزندان اصلی ترین موضوعی است که باید به آن پرداخت.

سید محمد میرمحمدی با بیان اینکه فرزندان تا سن 18 سلگی در معرض آسیب های متفاوت است، ادامه داد: تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی و پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی ویژه کودکان، از جمله مهمترین وظایف مسئولان فرهنگی و آموزشی است.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار