محتوا محتوا

آزاده یزدی دفاع مقدس:


تحلیل‌گر مسائل سیاسی در استان گفت: فرماندهان جنگ بین نزدیکان خود و سایر رزمندگان تفاوتی قائل نبودند نه اینکه امروز برخی از نزدیکان آقایان به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند و زمانی که قوه قضائیه با آنان برخورد می‌کند با هوچی گری و هیاهوی و طرح مسائل بی‌اهمیت سعی در انحراف افکار عمومی دارند.

احمد هژبری در مصاحبه با یزدرسا؛ با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که جنگ ما یک گنج بود گفت: بصیرت، دشمن‌شناسی، وحدت و همدلی میان رزمندگان، ولایت‌پذیری و اطاعت‌پذیری از ولی استقامت، ایمان به خدا و توسل به اهل‌بیت (ع) و مدیریت حضرت امام خمینی (ره) از رموز پیروزی ما در دفاع مقدس بود.

ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس مدل جدیدی از زندگی را تجربه کرد

رزمنده دفاع مقدس افزود: ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس مدل جدیدی از زندگی را تجربه کرد مدلی که بر پایه گذشت، ایثار و شهادت استوار بود و این سبک نوین زندگی رنگ و لعاب تازه‌ای به جامعه داد به‌گونه‌ای که جوانان عروسی خود را در مساجد برپا می‌کردند و ریخت‌وپاش‌هایی که امروزه در برخی از عروسی‌ها می‌بینیم وجود نداشت.

آزاده سرافراز دفاع مقدس در ادامه با اشاره به دست‌اندازی برخی افراد به بیت‌المال اظهار داشت: در زمان جنگ بسیار در مصرف بیت‌المال دقت می‌شد اما امروزه بیت‌المال به بیت الحال برای برخی افراد تبدیل‌شده است.

وی بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس زندگی رزمندگان سراسر عشق و امید به خدا بود اظهار داشت: اگر امید انسان در زندگی، سیاست داری، کشورداری و مدیریت جامعه به غیر خدا باشد و خدا گرایی در آن کم‌رنگ یا حذف شود ضربه بزرگی خواهد خورد چراکه خدا می‌فرماید «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم» (ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شمارا یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد).

مشکلات امروز کشور حاصل فراموش‌شدن ارزش‌هاست

هژبری با طرح این سؤال که چرا امروز مردم کشوری که بیش از 7 درصد ذخایر دنیا را در اختیار داشته و تنها 1 درصد جمعیت دنیا را دارد با چنین ظرفیت عظیمی باید با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم کنند و چنین شرایطی داشته باشند ابراز داشت: ما امروز در صنعت هسته‌ای، دفاع موشکی، نانو و...حرف‌های زیادی برای گفتن داریم امادر تولید یک خودروی باکیفیت دچار مشکل هستیم دلیل این مشکلات همان فراموش‌شدن ارزش‌هایی نظیر دشمن‌شناسی، تبعیت از ولی زمان، ایمان به خدا و... است که در دوران دفاع مقدس رمز پیروزی ما بود.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی در استان یزد خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس ارزش‌هایی که اشاره شد در بین مدیران و فرماندهان موج می‌زد و تمامی آنان گوش‌به‌فرمان ولی‌فقیه زمان خویش بودند اما متأسفانه امروز عمداً یا سهواً این ارزش‌ها کنار گذاشته‌شده و برخی مسئولان مسیر رفاه‌طلبی، ثروت‌اندوزی، ریاست‌طلبی و غرب‌گرایی را در پیش گرفتند و فرسنگ‌ها از مسیر و هدف انقلاب دور شدند و نتیجه این اقدامات مشکلاتی است که گریبان گیر کشور شده است.

قائم‌مقام سابق  دفتر شورای نگهبان استان یزد با اشاره به نفوذ برخی افراد نفوذی دشمن در پست‌های مدیریتی کشور گفت: جریان نفوذ در سال‌های گذشته و در حوادث 78،88 و 96 نقش مؤثری داشت و دیدیم که این جریان چندین ماه کشور را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرد و نهایتاً با بصیرت مردم طومار فتنه گران درهم‌پیچیده شد.

وی با اشاره به نقش مردم در تنگناها و شرایط دشوار کشور اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس یک ملت در برابر چهل کشور دنیا که مستقیم و غیرمستقیم از صدامیان حمایت می‌کردند ایستادگی کرد و به پیروزی رسید و صدامی که قرار بود ظرف چندین روز کشور را فتح کند باروحیه مقاومت، وحدت، اطاعت‌پذیری از ولی‌فقیه و شهادت‌طلبی ملت روبرو شده و سیلی محکمی خورد و این جنگ نهایتاً با مدیرت جوانان و همت مردم به نفع کشور پایان یافت.

بازگشت به ارزش‌های دوران دفاع مقدس نجات‌بخش کشور از مشکلات

هژبری ادامه داد: امروز صدام کجاست و نظام مقدس اسلامی در چه جایگاهی قرارگرفته؟ بنابراین باید کشور به آرمان‌ها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس رجعت کند و اگر مسئولان با جوان‌گرایی و ساده زیستی مانند دوران جنگ کشور را اداره کنند یقین بدانند فتح و پیروزی حاصل خواهد شد.

علت طرح مسائل بی‌اهمیت و هیاهوی رسانه‌ای برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان است

تحلیل‌گر مسائل سیاسی در استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر توجه به جوانان و میدان دادن به آنان در سطوح مدیریتی تصریح کرد: اکثریت فرماندهان ما در دوران جنگ زیر 30 سال سن داشتند اما به زیبایی جنگ را مدیریت کردند و فرماندهان جنگ بین نزدیکان خود و سایر رزمندگان تفاوتی قائل نبودند نه اینکه امروز برخی از نزدیکان آقایان به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند و زمانی که قوه قضائیه با آنان برخورد می‌کند با هوچی گری و هیاهوی و طرح مسائل بی‌اهمیت سعی در انحراف افکار عمومی دارند.

وی بر ضرورت برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی تأکید کرد و ابراز داشت: قوه قضائیه باید با مفسدان اقتصادی از هر گروه و دسته و جناح و با هر نسبت نزدیکی با مسئولان برخورد قاطع داشته باشد تا جامعه به رعایت حق و عدالت و حاکمیت دوباره ارزش‌ها در کشور امیدوار شود.

هژبری تصریح کرد: امروز این عزت و آرامش را مدیون شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان هستیم چراکه در بین خانواده‌های معزز شهدا خانواده‌هایی هستند که بیش از 5 شهید تقدیم این انقلاب کرده‌اند یا خانواده عزیز جانبازان بیش از 30 سال است رنج جانبازی عزیزانشان را به جان خریده‌اند.

برخی مسئولان به برکت خون شهدا بر مسند قدرت تکیه دادند اما پروژه شهید زدایی را دردستور کاردارند

وی تأکید کرد: کشور شهید و جانباز نداده که برخی امروز از برکت وجود همین عزیزان و خانواده‌هایشان بر مسند قدرت تکیه بزنند و پروژه شهید زدایی را دردستور کار خود قرار دهند مسئولی که درد مردم را نمی‌فهمد باید از پست خود کناره‌گیر کند چراکه مسئولان نظام باید خادم ملت باشند وزندگی آنان هم‌سطح زندگی مردم باشد نه اینکه با ثروت‌اندوزی و دست‌درازی به بیت‌المال اشرافی گری را در جامعه رقم بزنند.

قائم‌مقام سابق  دفتر شورای نگهبان استان در پایان با اشاره به این مطلب که امام راحل خادم ملت بود اظهار داشت: امام می‌فرمود اگر به من خدمت گراز ملت بگویید خوش‌تر دارم تا اینکه مرا رهبر خطاب کنید و حضرت آقا نیز بارها در فرمایشاتشان  خود را خادم ملت خوانده‌اند بنابراین امیدواریم مسئولان عزیز به خود بیایند و قدردان صبوری و مجاهدت‌های ملت باشند و باایمان به خدا و اطاعت از فرمایشات ولی زمان، کشور را به سمت کمال و خروج از مشکلات هدایت کنند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار