پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

علت مشکلات ازدواج جوانان؛نفود آداب و رسوم غربی ها در جامعه است


نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد گفت:غربی ها خانواده و اخلاق و دین را رها کرده اندو به دنبال شهوت رانی هستند و به مسئله خانواده توجه ندارند و، به زندگی تک فردی روی آورده اند که این موجب بسیاری از مشکلات برای آنها شده است و با استفاده از فضای مجازی و ماهواره ها به جامعه ما هم نفوذ می‌کنند.

به گزارش یزدامـــــروز، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدنی گفت: شهید آیت الله مدنی از علمای بزرگی بود که نسبت به امام (ره) عشق می ورزید و ایشان را یاری می‌کرد.

وی افزود: این شهید بزرگوار در دوران عمرش بسیار  سختی کشید؛ در سن 8 سالگی مادر و در سن 14 سالگی پدر خود را از دست داد؛ با تلاش و کوشش روی پای خود ایستاد؛ مردی انقلابی بود و در مسیر انقلاب و یاری آن قدم برداشت.

نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه یزد با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: امام جواد(ع) از امامان مظلوم و جوان بود که بعد از شهادت پدر در سن 7 سالگی به امامت رسید و در مناظرات و مباحاث علمی زیادی شرکت کرد و از مظلومیت‌های دیگر ایشان این بود که همسرش که دختر مأمون بود او را به شهادت رساند.

آیت الله ناصری با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ادامه داد: امروزه مسئله ازدواج جوانان با مشکلات زیادی روبروست و آداب و رسوم غربی‌ها در جامعه نفوذ کرده است.

وی افزود: ازدواج یک امر الهی و تشکیل خانواده یکی از مسائل مهم اسلامی است؛ پدر و مادر باید فرزندان را به طور صحیح تربیت کنند و راه و رسم زندگی را به انها نشان دهند.

امام جمعه یزد گفت: غربی ها خانواده و اخلاق و دین را رها کرده اندو به دنبال شهوت رانی هستند و به مسئله خانواده توجه ندارند و، به زندگی تک فردی روی آورده اند که این موجب بسیاری از مشکلات برای آنها شده است و با استفاده از فضای مجازی و ماهواره ها به جامعه ما هم نفوذ می‌کنند.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه خانواده‌ها، مسئولان فرهنگی، روحانیون و غیره باید در زمینه جوانان و ازدواج آنها برنامه ریزی کنند، ادامه داد: باید در ازدواج به ارتباط معنوی و مهر و مودتی که بین دو نفر به وجود می آید توجه کرد و نه به مسائل مالی چرا که مسائل مالی و مهریه و جهیزیه سنگین موانعی برای ازدوا ج هستند که در نتیجه جوانان به فسا د و ارتباطات نامشروع کشیده می‌شوند.

وی با اشاره به تشکیل گروهی برای ساماندهی فضای مجازی توسط مقام معظم رهبری گفت: فضای مجازی کانون های خانواده را از هم می پاشد و جوانان و نوجوانان گرفتار این فضاها می‌شوند و متاسفانه  از انجا که والدین نیز خود در این فضاها فعالیت می کنند نمی توانند فرزندان خود را از آن منع کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: استکبار به دنبال نفوذ در کشور و ایجاد دودستگی و اختلاف بین مردم هستند تا از این تفرقه افکنی سوء استفاده کنند.

ناصری تأکید کرد: رسانه‌ها، روزنامه ‌ها و نشریات نباید بدون اطلاع و آگاهی به قضاوت بپردازند و موجب تفرقه افکنی و اختلاف شوند؛ وظیفه رسانه ها هدایت و روشنگری و دلسوزی برای جامعه است و باید موجب وحدت و یکپارچگی بین مردم باشند و آنها را در این مسیر حفظ کنند.

 

منبع:یزدآوا

آخرین اخبار آخرین اخبار