پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


عملیات آزادسازی فلوجه آغاز شد/ داعش چاره‌ای جز فرار ندارد


نخست‌وزیر عراق، بامداد دوشنبه آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار از اشغال گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

به گزارش یزدامروز به نقل از جام نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، بامداد امروز با ایراد سخنانی، گفت: «ساعت آزادسازی فلوجه به صدا درآمده و لحظه پیروزی قاطع نزدیک شده است. داعش چاره‌ای جز فرار ندارد.»

العبادی گفت: «پرچم عراق بر فراز فلوجه برافراشته خواهد شد.»

بنا به گزارش سومریه نیوز، نخست‌وزیر عراق افزود «فلوجه همچون صدها روستا، شهر و شهرک به اهالی آن بازخواهد گشت و از ظلم، ستم و خیانت داعش آزاد خواهد شد.»

وی خاطرنشان کرد: «پیروزی در نبرد فلوجه هدیه‌ی رزمندگان قهرمان کشورمان به اهالی فلوجه و الانبار و نیز به هر آواره، مهاجر و برای تمامی عراقی‌ در تمامی استان‌ها به شمار می‌رود.»

حیدر العبادی در پایان تأکید کرد: «به برکت و یاری خداوند و با توکل به او، عملیات آزادسازی فلوجه را آغاز می‌کنیم. پیروزی تنها از جانب خداست.»

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به وزارت دفاع عراق، عصر یکشنبه اعلام کرده بودند: نبرد آزادسازی فلوجه موسوم به «شکستن تروریسم» است و این عملیات با مشارکت یگان مبارزه با تروریسم، ارتش، نیروهای ویژه و فوق‌العاده پلیس الانبار و جنگجویان قبیله‌ای آغاز خواهد شد.

سرلشکر «عبدالوهاب السعدی» به‌عنوان فرمانده عملیات الانبار اعلام شده است.

این مرکز همچنین، روز یکشنبه از اهالی فلوجه خواست از مواضع و مراکز تجمع گروه تروریستی داعش دور شوند و کسانی که نمی‌توانند از شهر خارج شوند پرچم سفید را در محل حضورشان نصب کنند.

در همین حال، داعش ساکنان حواشی شهر را مجبور کرده است در مرکز شهر حضور یابند تا بتوانند از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

طبق این گزارش، نیروهای امنیتی و گروه‌های الحشد الشعبی ظرف چند روز گذشته با استقرار در نزدیکی شهر فلوجه در استان الانبار برای حمله و پاکسازی این شهر از تروریست‌های داعش آماده شدند این در حالی است که آنها راه‌های امدادرسانی داعش به این شهر را قطع وحملات هوایی به مواضع تروریست‌ها را افزایش دادند.

تسنیم/






آخرین اخبار آخرین اخبار