پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان؛

غبارروبی 1700 مسجد در استان یزد آغاز شد


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از غبارروبی افزون بر یک هزار و ۷۰۰ مسجد استان در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ حجت‌الاسلام علی کارگر اظهار داشت: کار غباروربی و عطرافشانی مساجد با همراهی هیئت امنای مساجد و همراهی مردم و تشکل‌های مذهبی در یزد و تمامی شهرستان‌های تابعه استان انجام گرفت.

وی ادامه داد: در قالب این برنامه که همه ساله در اواخر ماه شعبان و در دهه نکوداشت و بزرگداشت مساجد صورت می‌گیرد نسبت به نظافت فضای داخلی و بیرونی و تعویض مهرها و موارد دیگر اقدام شد.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در سطح استان یزد افزون بر 3 هزار مسجد وجود دارد که در اکثر آنها در طول ماه مبارک رمضان نمازجماعت اقامه می‌شود.

کارگر با اشاره به اینکه برگزاری جلسات ختم قرآن مجید، پاسخگویی به سئوالات و شبهات، بیان احکام، برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی در ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد، گفت: در طول ماه مبارک رمضان امسال توسط این اداره کل نسبت به اعزام روحانیون برای تبلیغ در یزد و مناطق استان و به ویژه روستاها اقدام می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از نکات قابل توجه در ارتباط با ماه رمضان در یزد را حضور جوانان در انجام بسیاری از برنامه‌های فرهنگی ذکر کرد و افزود: تمامی تمهیدات لازم برای ماموریت‌های فرهنگی و تبلیغی در مساجد استان با همکاری سایر دستگاه‌های مختلف پیش‌بینی شده و مشکلی وجود ندارد.

کارگر افزود: با توجه به تهدید نرم دشمنان علیه انقلاب اسلامی باید از مساجد با برنامه‌های مختلف به عنوان سد مهم نظام بیش از گذشته بهره‌گرفت.

یزدرسا/

آخرین اخبار آخرین اخبار