پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

شب شهادت، جشن و دیگر هیچ!

غربت؛ از کاظمین تا «دارالعباده یزد»


واقعا مسئولین با خود چه فکری می کنند؟ نمی شد زمان دیگری برای برگزاری یک جشن شاد و مفرح انتخاب شود تا مومنین هم بتوانند از این فضا استفاده کنند؟ نمی شد احترام اهل بیت را حفظ می کردند؟ نمی شد قلب امام زمان را به درد نمی آوردند؟

به گزارش یزد امــــــروز به نقل از عصر فرهنگ، متن زیر توسط یکی از همشهریانِ اهالی رحمت آباد ارسال شده است:

«دیشب با توجه به اینکه شب شهادت موسی ابن جعفر(ع) بود بعد از نماز عشا برای شرکت در مجلس عزای اهل بیت از منزل خارج شدم. در حال عبور از نزدیکی پارک حمیدیا بودم که متوجه شدم مراسمی در این پارک در حال برگزاری است. اول فکر کردم مراسم عزاست (یا چیزی شبیه آن)ولی وقتی به هوای عزاداری وارد پارک شدم مشاهده کردم  اثری از عزا و یا حتی احترام به امامان شیعه هم نیست!


ظاهرا شهرداری حمیدیا(معاونت خدمات شهری شهرداری یزد) شب شهادت امام هفتم را به عنوان شب برگزاری مسابقه هیجانی(؟!) انتخاب کرده بود.


مسابقه ای پر از هیجان وخنده. انگار نه انگار که امشب امام زمان(عج) عزادار است.


واقعا مسئولین با خود چه فکری می کنند؟ نمی شد زمان دیگری برای برگزاری یک جشن شاد و مفرح انتخاب شود تا مومنین هم بتوانند از این فضا استفاده کنند؟ نمی شد احترام اهل بیت را حفظ می کردند؟ نمی شد قلب امام زمان را به درد نمی آوردند؟»

 

شایان ذکر ایت این جشن تنها جشنی نبوده که شب گذشته و در شب عزای آل الله برگزار شده است. «جشن بزرگ عروسک های دنیا» باز هم با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری یزد در شب شهادت امام کاظم کما فی السابق در دو سانس به کار خود ادامه داد.


جشنی که بهتر بود به جشن رقص بزرگترین عروسک های دنیا تغییر نام می داد. جشنی که مخاطبانش را بیشتر بزرگسالان تشکیل می دادند. تصاویر به قدر کافی گویاست.

 

 

حال طبق شنیده ها اداره ارشاد استان به جای اینکه مجوز برگزاری مراسمات فرهنگی  از نهادهای غیر مرتبط سلب کند تا دیگر چنین افتضاحاتی به بار نیاید درگیر مشکلات دیگری است.


اداره ارشاد این روزها باید برای امتنان خاطر عده ای که برای نابودی فرهنگ مردم متدین دارالعباده از هیچ کوششی دریغ نمی کنند شاهد تغییر مدیران ارزشی خود باشد.


گویا قصه غمناک فرهنگ و دغدغه های فرهنگی تمامی ندارد.


گویا قرار است باز هم توهین، جسارت و بی احترامی به اهل بیت باب شود.
انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار