پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده آموزشگاه آیت الله خاتمی یزد:

فتح خرمشهر باید درسی برای پیشرفت وحرکت در مسیر انقلاب باشد/پاسداران آینه مجسم مظلومیت‌ها


فرمانده آموزشگاه رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد گفت: پاسداران آینه مجسم مظلومیت‌ها و رشادت‌های این ملت بزرگ در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلاب هستند، که برحسب وظیفه و تکلیف پا به عرصه گذاشتند و سختی‌های زیادی کشیدند.

به گزارش یزدامـــــــــــروزبه نقل از یزد آوا، پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد ملا اسماعیل، مراسمی به ‌مناسبت میلاد با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار و سالروز آزادسازی خرمشهر، همراه با مدیحه سرایی، قرائت زیارت آل یس و سخنرانی سردار میرحسینی فرمانده آموزشگاه رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد برگزار شد.


سردار کاظم میر حسینی در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: امام(ره) ما را از خواب غفلت بیدار کرد،  خودباوری، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی را به ما درس داد،  اسلام ناب محمدی را در جهان زنده کرد و ظلم و ستم جهان استکبار را ذلیل و خوار کرد.


وی با بیان اینکه روز پاسدار روز تحقق پاسداری از اسلام، حقیقت و مکتب الهی است، گفت: سید الشهدا(ع) به ما درس ولایت و شجاعت و شهادت داد و به ما یاد داد که چگونه مقابل ظلم و ستم و جهانی که پر از سلاح و کشتار جمعی است، استقامت کنیم.


سردار میرحسینی با اشاره به بیانات امام(ره) در خصوص نهاد سپاه افزود: امام(ره) نهاد مقدس سپاه را به حق بزرگترین سنگر دفاع از ارزش‌ها می‌دانستند و در جایی دیگر مسئولیت پاسداران را با بیان اینکه این که «ای کاش من پاسدار بودم»؛ مضاعف می‌کنند.


فرمانده آموزشگاه رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد تصریح کرد: پاسداران آینه مجسم مظلومیت‌ها و رشادت‌های این ملت بزرگ در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلاب هستند، که برحسب وظیفه و تکلیف پا به عرصه گذاشتند و سختی‌های زیادی کشیدند.


این یادگار دفاع مقدس با بیان اینکه رمز موفقیت خودسازی و مبارزه با نفس است، خطاب به پاسداران گفت: ای سربازان اسلام هر کجا هستید از خودتان پاسداری کنید تا به پیروزی بر نفس‌تان و همه شیاطین نائل شوید که اگر پاسداران و مردم قهرمان ایران توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند به واسطه تهذیب نفس و خودسازی است.


سردار میرحسینی با اشاره به عملیات بیت المقدس و سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: دشمن همه خرمشهر را مسلح  و موانعی را ایجاد کرده بود تا رزمندگان اسلام نتوانند پیشرفتی داشته باشند اما آنها با ادای تکلیف و توکل به خداوند پیروز شدند و این درس را به ما داد که هر چند سلاح دشمن سخت باشد نباید در مقابل آن هراسید.


این جانباز دفاع مقدس با اشاره به آیات قرآن با این مضمون که شما ثابت قدم باشید ما در میان دشمنان رعب و وحشت ایجاد می‌کنیم، ادامه داد: رزمندگان اسلام با ایمان و تبعیت از ولایت، در مقابل استکبار ایستادند و آیات قران در جبهه جنگ تفسیر شد.


فرمانده آموزشگاه آیت الله خاتمی با بیان اینکه فتح خرمشهر باید درسی برای پیشرفت انقلاب و حرکت در مسیر آن باشد، تصریح کرد: اکنون نیز باید در مقابل امریکا محکم بایستیم و سست نباشیم و بدانیم رمز موفقیت ما تبعیت از ولایت، تمسک به قرآن و اهل بیت پیامبر است.


آخرین اخبار آخرین اخبار