پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هشدار نماینده ولی فقیه در استان یزد

فتنه های دشمنان در راه است


خطیب جمعه یزد در بخش دیگری با اشاره در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: فتنه های دشمنان در راه است و مردم باید با بهره گیری از کشتی های نجات و شناسایی عوامل نفوذی این توطئه ها را خنثی کنند.

به گزارش یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه فتنه بر سر قدرت از دیرباز وجود داشته گفت: بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص)، با اینکه پیامبر جانشین خود را مشخص کرده بودند، ابوبکر را به عنوان خلیفه انتخاب کردند و ابوسفیان که دید ابوبکر از قبیله آنها نیست، نزد ابن‌عباس رفت و فتنه کرد که تو عموی پیامبر هستی و باید خلیفه باشی. ولی حضرت علی (ع) آن زمان فتنه را شناختند و فرمودند که ای مردم، موج‌های فتنه را با کشتی‌های نجات بشکنید و امروز نیز در آستانه انتخابات، دشمن فتنه‌های بسیار خواهد داشت و شما مردم باید سوار بر کشتی‌های نجات، موج فتنه‌ها را بشکنید.

امام جمعه یزد تاکید کرد: در مواقع فتنه و دو دستگی‌ها، فتنه دشمن را بشناسید و عوامل نفوذ دشمن را تشخیص دهید و با کشتی نجات که همان اهل بیت (ع) هستند، خود را از انواع فتنه‌ها نجات دهید و در زمان غیبت نیز زمانی که مشکلات برای جامعه بروز می‌کند، به حجت‌های خدا بر روی زمین پناه ببرید.

وی ادامه داد: امروز به شکرانه اینکه امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران را برقرار و مسیر را مشخص کرد و برکت وجود ولایت را برای مردم به ارمغان آورد، توانسته‌ایم به برکت وجود و راهنمایی‌های ولی‌فقیه زمان خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

خطیب جمعه یزد خاطرنشان کرد: امروز نیز در مسیر انتخابات هستیم و دشمنان ما از جمله آمریکا و صهیونیست‌ها و عربستانی‌هایی که آلت دست دشمنان شده‌اند، در حال فتنه‌انگیزی هستند و متاسفانه برخی نیز به آن دامن می‌زنند.

خطیب جمعه یزد با اظهار تاسف از صدور بیانیه توسط آمریکایی ها مبنی بر اینکه ایران در منطقه تحریک کننده یا ناامن کننده است، تصریح کرد: داعش، ترکیه، عربستان، قطر و امارات به حکومت و مردم سوریه چه کار دارند و این فتنه ها را چه کسی انجام داده است، عربستان 270 میلیارد دلار صرف چنین مسائلی کرده است.
وی با طرح این پرسش که چه کسانی داعش را در عراق ایجاد کردند و به آنها اسلحه و تجهیزات می دهد، افزود: آیا ایران نفت های مردم عراق را می دزد، منطقه را صهیونیست ها، آمریکایی ها و ترکیه ناامن کرده اند.
ناصری با تاکید بر اینکه همه توطئه ها در منطقه برای اذیت کردن ایران است، ادامه داد: ایران از کیان خود، مردم مسلمان منطقه و حرم اهل بیت (ع) دفاع می کند و این دفاع را وظیفه خود می داند.
خطیب جمعه یزد در بخش دیگری با اشاره در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: فتنه های دشمنان در راه است و مردم باید با بهره گیری از کشتی های نجات و شناسایی عوامل نفوذی این توطئه ها را خنثی کنند.
وی بیان کرد: ائمه، کشتی های نجات هستند و در زمان غیبت نیز ولی فقیه که حجت امام زمان (عج) محسوب می شود مردم را در مقابل توطئه های دشمنان با راهنمایی های خود آگاه و هدایت می کند، از این رو باید در مسیر ولایت حرکت کنیم و راه را گم نکنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام 19 دی‌ماه سال 1356 که به دنبال توهین به امام خمینی (ره) در یک روزنامه اتفاق افتاد، اظهار داشت: مردم از 17 تا 19 دی در قم اجتماع کردند تا اینکه دولت عاصی شد و به کشتار مردم پرداخت و همین امر سرمنشأ حرکت مردم در نقاط مختلف ایران شد.

وی افزود: حماسه 9 دی 88 نیز دنباله همان حرکت بود زیرا مردم وقتی دیدند که به امام حسین (ع) و مقام معظم رهبری توهین شده است، به نحوی در میدان حاضر شدند که فتنه‌گران را سر جای خود نشاندند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار