پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ماینده مردم تهران در مجلس:

فتنه ۸۸ از نامه بدون سلام و والسلام هاشمی کلید خورد


نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور افزود: فتنه ۸۸ علاوه بر آثار منفی اجتماعی سیاسی و فرهنگی تاثیر مستقیم بر تشدید بیکاری، رکود سرمایه‌گذاری و تحریم‌های بی‌سابقه گذاشت.

به گزارش یزد امــــــــــــروز به نقل از نسیم ، حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور خود اظهار داشت: روز 9 دی ماه به واسطه حرکت عظیم مردم در تاریخ ماندگار شد. اکنون 5 سال از آن یوم الله اکبر می‌گذرد. ضمن گرامیداشت یاد حماسه بی‌نظیر مردم در این روز تجدید خاطره رحمت محمدی اقتدار حیری لطافت حسنی و شجاعت حسینی در عملکرد رهبر انقلاب از نقش ارزشمند صدا و سیما که با انعکاس اخبار و نقش‌های افراد در تفتنه 88 و دعوت از شخصیت‌های سیاسی در روشنگری ابعاد گوناگون ایفای نقش نمودند تقدیر وتشکر می‌کنم.


وی افزود: امکان فتنه و فتنه‌گری در هر زمانی محتمل است. امید است از سایر شخصیت‌های سیاسی که در فتنه گذشته اعلام موضع نکردند و جای آنان خالی است مصاحبه‌هایی به عمل آید و پخش گردد تا همگان بدانند که خطشان با فتنه چیست.


رسایی ادامه داد: فتنه 88 علاوه بر آثار منفی اجتماعی سیاسی و فرهنگی تاثیر مستقیم بر تشدید بیکاری، رکود سرمایه گذاری و تحریم های بی‌سابقه گذاشت. کاهش تولید و کاهش رونق اقتصادی از تبعات منفی فتنه است که اگر همگان قانون را رعایت می‌کردند امروز مذاکرات ما از موضع بالاتری دنبال می‌شد.


نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: فتنه می‌تواند همه را در بگیرد. حتی برخی بزرگان را و زمینه حصر آنان را فراهم آورد و نفرت ملت را به دنبال داشته باشد. خبط بزرگ فتنه شخصیت محوری به جای حقیقت محوری بود تا امکان انحراف افکار عمومی مردم را فراهم نماید و باطل را جایگزین نماید.


وی ادامه داد: امیر مؤمنین(ع) علت اصلی فتنه را اینچنین معرفی می‌کند و اصرار بر خطا گمراهی دیگری است. اگر صراحت رهبر معظم انقلاب نبود و اگر این اتفاق در زمان حضرت امام به وقوع می پیوست طوری دیگر با سران فتنه رفتار می‌شد پس قدر این عطوفت رهبر را باید دانست و این فرصت استفاده نمود.


رسایی افزود: از دولت 11 به حکم تدبیر می خواهیم راه های عملیاتی و ملموس اقتصادی مقاومیت برا ی برون رفت از شرایط کنونی رکود که به مقاومت سازی اقتصادی کمک نماید اجرایی نمایند وچرا که یک سال گذشته تجربه بسیار خوبی بود که به این باور برسیم که رهبر انقلاب نسخه ارزشمندی را توصیه نمود. که اولا نمی توان به طرف مذاکره کننده خارجی اعتمادی داشت و ثانیا رفع موانع اقتصادی از درون اتمکان پذیر است.


وی عنوان کرد: در خصوص تخلف در برداشت 4/1 میلیاردی از دولت انتظار داریم قانون را فصل الخطاب بدانند و پاسخ گزارش کمیسیون برنامه و بودجه که مبتنی بر نظارت دیوان محاسبات است از مجاری قانون خود که در قالب دفاع دولت در مجلس قبل از قرائت گزارش می باشد رادنبال نمایند.

 

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار