پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در حریم ولایت؛

فرازی از دیدگاه بزرگان و علماء در خصوص شخصیت رهبر معظم انقلاب


جلوي حضرت آقا دو زانو نشسته و ايشان را مولا خطاب مي كنند، حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می فرمايند: اينكار را نكنيد. علامه حسن زاده مي فرمايند: اگر يك مكروه از شما سراغ داشتم اين كار را نمی كردم.

به گزارش یزد امـــــروز؛  چندی از دید بزرگان و علما و شخصیت های بزرگ رو درباره حضرت آیت الله خامنه ای(دامه برکاته) و رهبری ایشان و شایستگی ایشان برای این مقام جمع آوری شده است تا جواب دندان شکنی به بدگویان انقلاب و اسلام باشد.

 

چرا امام خامنه ای؟

 

کاندوليزا رايس ؛ وزیرسابق امور خارجه آمریکا ومشاور ارشد جرج بوش


رهبر ايران مي‌تواند نقشه‌هايي را که بهترين ذهن‌ها ، با صرف بيش‌ترين بودجه‌ها ، در زماني بسيار طولاني کشيده و مجرياني ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند ، با يک سخنرانی يک‌ ساعته خنثی کند.

 

سيّد حسن نصر الله (دبیر کل حزب الله لبنان)


ما با شخصيتي عظيم و استثنايي رو به‌ رو هستيم كه بسياری در ميان امت، چيزی درباره او نمي‌دانند و كمتر كسی با اين شخصيت آگاه است ما مي دانيم كه اين رهبر در ميان امت و حتي در ايران چقدر مظلوم است حتي در بارزترين و روشن‌ترين بعد در شخصيت ايشان يعنی بعد رهبری و سياسی ايشان مظلوم است. شما در برابر شخصيتی قرار داری كه دشمنان ، او را محاصره كرده اند و دوستان نيز حق او را آنگونه كه بايد ادا‌ نمی كنند.

 

دکوئيار (رییس اسبق سازمان ملل متحد) نقل از علی اکبر بشارتی وزیر اسبق کشور


پس از ملاقات، دکوئیار به من گفت: رییس جمهور شما( آن موقع آقای خامنه ای رییس جمهور ایران بودند) از کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصيل شده است. گفتم: چطور؟


گفت: من از چند دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکترای علوم سیاسی دارم و بیش از ۳۰ سال است که کار سیاسی می کنم و ۱۰ سال است که دبیر کل سازمان ملل هستم. در این مدت کمتر شخصیت سیاسی و رییس جمهوری هست که وی را ندیده و با او گفتگو نکرده باشم ولی تاکنون شخصیتی سیاستمدارتر و هوشمندتر از رییس جمهور شما ندیده ام.

 

عده ای به « آيت الله بهجت» گفتند


آقای خامنه ای جوان است برای رهبر شدن! آيت الله بهجت در جواب آن عده فرمود: همان يك بار كه گفتند حضرت علی عليه السلام جوان است و ايشان را از خلافت منع كردند ، برای هفت پشتمان كافی است .

 

روزی بعد از ملاقات آيت الله خامنه ای با « آيت الله بهاءالدينی»


از ايشان مي پرسند كه آيا ديروز مقام معظم رهبری به اينجا آمده بودند؟ ايشان در جواب می فرمايند: بله چند دقيقه خورشيد در اينجا تابيد ورفت ، او چون خورشيد دارای خير وبركات است.


کوفي عنان( دبیر کل سابق سازمان ملل)


من با شخصیت های مختلفی از جمله ژاک شیراک و هلموت کهل دیدار داشته ام که به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ام. ولی در ملاقات با ایشان احساس کردم هنوز کسی را مثل ایشان ندیده ام شخصیت معنوی ایشان چنان مرا تحت تاثیر قرار داد که پیش خودم فکر کردم چرا شخصيتی مثل من باید دبیر کل سازمان ملل باشد. پس از این دیدار شخصیت هایی که مرا جذب کرده بودند همه را به فراموشی سپردم.
 

علامه عظيم الشان حضرت آيت الله حسن زاده آملی


جلوي حضرت آقا دو زانو نشسته و ايشان را مولا خطاب مي كنند، حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می فرمايند: اينكار را نكنيد.
علامه حسن زاده مي فرمايند: اگر يك مكروه از شما سراغ داشتم اين كار را نمي كردم.

 

مرحوم محمد تقي بهلول نقل كرده است


من در طول مدت عمرم ، امرا و صاحب منصبان زيادی را ديده ام، اما كسی را به لحاظ بی رغبتی به مقام و منصب دنيايی ، همپای " آقا " نديده ام. وقتي در زندگي روزمره او را از نزديك مي بينم حس مي كنم كه ذره اي ميل به دنيا طلبی در او وجود ندارد .
 

روزی آقاي خامنه اي از سفر آمده بودند و به خدمت امام خميني رسيدند. همين كه امام ، آقاي خامنه ی را ديدند گفتند: وقتي شنيدم هواپيمای شما در فرودگاه نشست ، خيالم راحت شد. سپس فرمودند: هرموقع كه شما به سفر مي روی من مضطرب هستم تا برگردی ، خيلي سفر نرو !!

 

امام خمينی (ره) :

 الحق ايشان (آقاي خامنه اي) شايستگي رهبري را دارند


 

سيد حسن نصرالله در مورد بوسيدن دست رهبری گفت:

من با بوسيدن دست حضرت آيت الله خامنه اي خواستم به همه بگويم شما كه مرا مرد سال جهان عرب مي دانيد اين را نيز بدانيد كه رهبر من حضرت آيت الله خامنه ای است و من افتخار مي كنم كه شاگرد ايشان هستم .


 

پوتين (رئيس جمهور روسيه)


با عنایات به مطالعاتی که من درباره مسیح داشته ام در ملاقات با رهبر ایران تمام ویژگی های نوشته شده برای مسیح را در آیت الله خامنه ای دیدم و برایم متجلی شد. حکیم بزرگی در ایران نشسته است که به ذهن من خطور نمی کرد او تا به این حد همه جانبه نگر باشد. او حکیم و دانشمندی است که تصمیم گیری و تنظیم سیاست ایران با اوست و با وجود درایت و هوش سرشار ایشان هیچ خطری متوجه ایران نمی شود. من در ملاقات با ایشان معنای واقعی قانون اساسی جمهوری اسلامی و مفهوم ولایت فقیه و ولایت علمای دینی را که شنیده بودم، فهمیدم.


آیت الله سیستانی

من زمان آقای خمینی هرشب برایشان دعا می کردم و امروز برای آقای خامنه ای هرشب دعا می کنم، شما سلام مرا به همه برادران برسانید.
 

 

علامه حسن زاده آملی:

"گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است."


این جملات وقتی بیش‌تر معنا پیدا می‌کند که بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه عارف آیت‌ا... طباطبایی درباره شاگردش علامه حسن‌زاده فرموده‌اند: حسن‌زاده را کسی نشناخت جز امام زمان(عج). راهی که حسن‌زاده در پیش دارد، خاک آن توتیای چشم طباطبایی.
 

روزنامه آمریکایی کریستیان ساینس مانیتور


بدون شک آیت ا... خامنه ای اکنون رهبری بی نظیر برای محور مقاومت علیه ایالات متحده، غرب، اسراییل و همپیمانانشان در خاورمیانه به شمار می رود که با دیگر رهبران غیرقابل مقایسه است.


موسسه کارنگی آمریکا


شاید در دنیا هیچ رهبری نباشد که نسبت به مسائل جاری جهان به اندازه آیت ا... خامنه ای اهمیت دهد، اما همزمان تا این حد برای جهانیان ناشناخته باشد. آیت ا... خامنه ای به این دلیل به مقام رهبری انتخاب شد که به آرمان های انقلابی و آموزه های آیت الله خمینی وفادار بود. لذا هر طرحی که آمریکاییان برای ایران طراحی کنند، محکوم به شکست است.

 

استاد آیت الله فاطمی نیا

ﺑﻨﺪﻩ ﺭﻭﻱ ﻣﻨﺒﺮ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ(ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ) ، ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﺪﺍ، ﺁﻥ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﺲ ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ(ﺳﻼ‌ﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻬﺎ) ﺍﮔﺮ ﭼﻴﺰی ﺭﺍ ﻳﻘﻴﻦ ﻧﻜﻨﻢ، نمیﮔﻮﻳﻢ، ﺑﺪﺍﻧﻴﺪ ﻭ ﺁﮔﺎﻩ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻫﺮﻛﺲ «ﻛﻮﭼﻚ‌ﺗﺮﻳﻦ ﺣﺮف ﺩﺭ ﺗﻀﻌﻴﻒ ﻣﻘﺎﻡ ﺭﻫﺒﺮی» ﺑﺰﻧﺪ، ﻫﺮﻛﺲ ﺍﻧﺪﻳﺸﻪ‌ﺍی ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺿﺪ ﻣﻘﺎﻡ ﺭﻫﺒﺮی ﺑﺎﺷﺪ، ﺧﺪﺍ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﺨﺸﻴﺪ. ﺍﻳﻦ ﺭﺍ ﻳﻘﻴﻦ ﺑﺪﺍﻧﻴﺪ.

 

ﻗﺪﺭﺩﺍﻥ ﺭﻫﺒﺮ ﺑﺎﺷﻴﺪ؛ ﺍﮔﺮ ﺍﻓﻜﺎﺭ ﭘﺎﺷﻴﺪﻩ‌ﺍی، ﭘﻮﺳﻴﺪﻩ‌ﺍی ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻋﺮﺿﻪ ﻛﺮﺩﻧﺪ، ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻜﻨﻴﺪ؛ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮒ ﻋﺰّ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﺮﻛﺲ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮒ، ﺑﺎ ﻣﻘﺎﻡ ﻣﻌﻈﻢ ﺭﻫﺒﺮﻱ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﻛﻨﺪ، ﺧﺪﺍ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻧﻤﻲ‌ﮔﺬﺭﺩ، این را از من بشنوید.

 


ﺍﮔﺮ ﻳﻘﻴﻦ ﻧﺪﺍﺷﺘﻢ ﻧﻤﻲ‌ﮔﻔﺘﻢ، ﺧﺪﺍﻳﺎ ﺗﻮ ﺷﺎﻫﺪی که چیزی می دانم و می گویم، ﺟﻮﺍﻧﻲ ﺑﺎﺷﺪ، ﭘﻴﺮی ﺑﺎﺷﺪ، ﻫﺮﻛﺲ ﺑﺎﺷﺪ، ﺑﺎ ﻳﻚ ﻣﺸﺖ ﺍﻓﻜﺎﺭ ﭘﻮﺳﻴﺪﻩ ﻭ ﭘﺎﺷﻴﺪﻩ و ﻛﻪ ﺍﺯ ﺻﺎﺣﺒﺎﻥ ﻫﻮﺍﻫﺎﻱ ﻓﺎﺳﺪه، ﻫﻮﺍﻫﺎﻱ ﻧﻔﺴﺎﻧﻲ ﮔﺎﻫﻲ ﻋﺮﺿﻪ ﻣﻲ‌ﺷﻮﺩ، توجه فرمودید، ﺍﮔﺮ ﻛﺴﻲ ﮔﻮﺵ ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﻛﺴﻲ ﺑﺪﻫﺪ ﻭ ﺧﺪﺍﻱ ﻧﻜﺮﺩﻩ در این صدد بربیاد که ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮒ ﻛﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺁﺑﺮﻭﻱ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺳﺖ، ﻋﺰّ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺳﺖ، ﺍﻳﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ (ﺳﻼ‌ﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻬﺎ) ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ با این ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﻛﻨﺪ، ﻋﺎﻗﺒﺖ ﺑﺨﻴﺮ ﻧﻤﻲ‌ﺷﻮد، حواستان باشد، یه چیزی می دانم و می گویم.


امروز از اوجب واجبات یکپارچگی و تعظیم حضرت آیت الله خامنه ای است.
 

دیدار اردوغان(رییس جمهور ترکیه) با امام خامنه ای به نقل از زهره الهیان نماینده تهران


در این دیدار نوع نگاه و ارادت اردوغان و همسر و فرزندشان به رهبر انقلاب مشهود بود. اردوغان در این دیدار خطاب به رهبر معظم انقلاب بیان کرد که من به عنوان یک مسئول کشور در خدمت شما نیامده ام بلکه به عنوان مریدی به خدمت مرادم آمده ام. همسر و دختر اردوغان در این دیدار خطاب به رهبر معظم انقلاب بیان کردند که شما ما را به یاد پیامبر گرامی اسلام می اندازید. آیت الله مصباح یزدی

اگر امثال بنده شبانه‌ روز تسبیح به دست بگیریم و فقط خدا را شکر کنیم که خدا چنین رهبری را به ما داده، وا... معتقدم که از عهده شکر این نعمت برنمی‌آییم. رهبر عزیز ما تالی تلو معصوم(ع) است.


 چند سال پیش که حضرت آیت الله خامنه‌ای یک هفته‌ای تشریف آوردند قم، جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند در خیابان‌ها. آیت ا... العظمی بهجت(ره) هم آمدند جزء جمعیت استقبال کنندگان. حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال‌! ایشان هم آمدند در جمع استقبال کنندگان. شخصی به ایشان گفت که حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان ؟ آیت ا... العظمی بهجت فرمودند‌: " اگر مردم می‌دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست‌".

 

 آیت الله جوادی آملی


رهبری نه پست است نه مقـام، بلکه امـام جامعه است. چگونه است که در نمـــاز با اقتدای چند نفر می گوییم امـــام جماعت اما به رهبــر-جهــان-اسلام نگوییم امـــام؟
هر لفظی غیـــر از "امـام خامنـــه ای" جفـاست به ایشـــان…! امام خمینی(ره):


یک نفر را مثل ایشان پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم.

 

وزیر ارشاد  دولت اول خاتمی

عطاالله مهاجرانی وزیر ارشاد  دولت اول خاتمی که سالهاست در لندن زندگی کرده و با بی.بی.سی فارسی همکاری می کند، درباره رهبر معظم انقلاب می گوید:


خود من که از آغاز انقلاب در مجلس بودم و در دولت بودم و آیت الله خامنه ای را می شناسم به عنوان منتقد ایشان اقرار می کنم که یک نقطه خاکستری حتی نه تاریک در زندگی اقتصادی ایشان و خاندانش نمی شود پیدا کرد.

 

سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی:

شهادت در رکاب امام خمینی زیباست اما دفاع از ولی فقیه حاضر از آن زیباتر است؛ خون دادن برای امام خمینی زیباست، اما خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن هم زیباتر است


آخرین اخبار آخرین اخبار