پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس:

فرافکنی و جهت دهی دولت در رفع مشکلات اقتصادی به مجلس ناجوانمردانه است


نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیان اینکه فرافکنی و جهت دهی دولت در رفع مشکلات اقتصادی به مجلس کار ناجوانمردانه ای است گفت: تضعیف مجلس با لحن اختلاف انگیز در زمان تحریم، شکست مذاکرات و فشارهای مضاعف نفتی جایز نیست.

به گزارش یزد امـــــــــــروزسخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا ، طرح همه پرسی از مردم توسط رئیس جمهور را نوعی دور زدن مجلس عنوان کردو گفت: اینگونه رفتار ها توسط دولت نوعی اختلاف میان دولت و مجلس را در ذهن مردم تداعی می کند.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده با اظهار تعجب از صحبت های رئیس جمهور در خصوص طرح اینگونه ادعاها بیان کرد: دولت روحانی باید صریحاً عنوان کند که کدام لایحه است که  دولت تا به امروز به مجلس آورده و مجلس شورای اسلامی آن را  بررسی و یا  پاسخ نداده است.

 

وی ابراز داشت: مجلس جایگاه قانون گذاری دارد و بایستی بر اساس قانون اساسی تمام لایحه و طرح در خانه ملت به عنوان عالی تری جایگاه به تصویب برسد و روال قانونی آن  توسط نمایندگان مجلس وضع شود.


نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیان اینکه اخیراً خیزش هایی توسط  برخی از دولت مردان و شخص رئیس جمهور علیه مجلس برداشته شده تصریح کرد: برخی با تصور تضعیف و چنگ اندازی  به مجلس  درصددند در دوره آتی آن را منحصراً به اختیار خود درآورند.


زارع زاده  با اشاره به اینکه فرافکنی و جهت دهی  دولت  در رفع مشکلات اقتصادی به مجلس کار ناجوانمردانه ای است افزود: تضعیف مجلس  با گویش های اختلاف انگیز در زمان تحریم و شکست مذاکرات  و فشارهای مضاعف نفتی جایز نیست.

 

وی با بیان اینکه ایجاد اختلاف و شک و شبهه کار بسیار ناصوابی است گفت: دواتمردان باید  دلسوزانه در مسیر حل مشکلات اقتصادی و اشتغال  مملکت و آنچه خواست مردم است با تعامل با دو قوه  دیگر حرکت کنند.

 

دخیل عباس زارع زاده در بخشی دیگر از سخنانش فشار های نفتی مستکبرین علیه ایران و روسیه را تصویر غلط آنان از وابستگی ایران به دارمد های نفتی پنداشت و گفت: استکباران  با این تصور که که اگر دست ایران را از نفت کوتاه کند از لحاظ  اقتصادی سقوط پیدا می کند  و این  در حالی است که روسیه دلار را از معاملات خود با چین  حذف کرد وتکیه به نفت را ادامه داد.

 

وی توطئه کشور های غربی در سقوط قیمت نفت را آخرین حربه در اعمال نطر نحس  استکباران در ساقط کردن ایران عنوان کرد و گفت: اگر چه آمریکایی با اعمال تحریم ها علیه ایران در صددند  با این حرکتت ننگین  به اقتصاد ایران ضریه بزنند اما  نمی دانند  خدمت بزرگی به ایران برای رهایی از خام فروشی کردند.


زارع زاده با اشاره به اینکه  مسئولین باید با سرعت این تحریم را به فرصت طلایی  تبدیل کنند افزود: مسئولین باید با بهره گیری از ذهن خلاق جوانان ونخبگان واحترام به استعادا د بالای جوانان  شر خام فروشی را به واسطه نفت را بر سر خود کوتاه و دشمن را مایوس کنند.

 

وی در پایان تاکید کرد: دولتمردان با اراده جدی بحث حذف دلار در معاملات را جدی بگیرند تا خورد از وابستگی به دلار خلاص کنیم و آمریکاه بهانه ای دیگر ندهند.


آخرین اخبار آخرین اخبار