پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امیری:

فرد دستگیر شده «ستار» برادر عبدالمالک ریگی است


سخنگوی وزارت کشور : درخصوص خبر روز گذشته مبنی بر دستگیری یک تروریست در پاکستان افزود: این فرد سرکرده گروهک تروریستی "جیش‌النصر" است/ از وزیر خارجه درخواست شده برای استرداد وی اقدام شود.

به گزارش یزدرسا ،قائم مقام وزیر کشور ،فردی که دیروز در پاکستان دستگیر شد ستار ریگی سرکرده گروهک تروریستی جیش النصر و برادر عبدالمالک ریگی است.


حسینعلی امیری با بیان اینکه ستار ریگی یکی از بزهکاران منطقه سیستان و بلوچستان است که پرونده های قضایی متعددی دارد، افزود: وی اکنون در اختیار دولت پاکستان است.


سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ در پی احراز هویت این تروریست وزیر کشور در نامه ای به وزیر امور خارجه از وی خواست از طریق اقدامات دیپلماتیک برای استرداد سرکرده این گروهک تروریستی اقدام شود.


امیری افزود:‌ آماده ایم این تروریست را در اسرع وقت تحویل بگیریم و پس از آن اقدامات حقوقی و قضایی برای محاکمه وی در کشور آغاز خواهد شد و از جنبه قانونی نیز رسیدگی به اتهامات او در صلاحیت دادگاههای جمهوری اسلامی ایران است.


قائم مقام وزیر کشور با قدردانی از اقدام دولت پاکستان در بازداشت این تروریست گفت: ما این اقدام را در چارچوب همکاری ها و اجرای موافقت نامه امنیتی دو کشور می دانیم که پاییز گذشته مبادله شد و این اقدام حاکی از توسعه همکاری های دو جانبه است که در پی رفت و آ‌مد مقامات ملی و محلی دو کشور و اعتماد دو جانبه به ثمر رسیده است.


ستار ریگی دیروز در حوالی کویته پاکستان بازداشت شد.

 

منبع:نسیم

انتهای پیام/ص


آخرین اخبار آخرین اخبار