پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یزد؛

فرزند خوانده، خانه استاد آذر یزدی را مرمت کرد


خانه استاد مهدی آذر یزدی پیر نیک‎‎اندیش ادبیات کودک و نوجوان در یزد مرمت و بازسازی شد.

به گزارش یزدامــــروز، خانه استاد مهدی آذر یزدی خالق و نويسنده مجموعه كتاب‌هاي "قصه‌هاي خوب، براي بچه‌هاي خوب" به همت "محمد صبوری" فرزند خوانده وی، مرمت و بازسازی شد.

قرار است كه به زودی این مکان كه محله خرمشاه يزد واقع شده است با هدف انجام امور فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی مورد بهره‌برداری قرار گيرد.

در همين راستا نيز در حال حاضر‌ مراحل قانونی تشکیل بنیاد آذر یزدی جهت استقرار در اين خانه‌ي پرخاطره در حال پیگیری است.

يادآور مي‌شود؛ "مهدی آذر یزدی" پدر، پایه‌گذار و پیشکسوت ادبیات کودکان ایران و نویسنده معروف داستان‌های كودكان در سال ۱۳۰۱ در يزد متولد شد و شمار آثار وي به نظم و نثر به بیش از 30 اثر می‌رسد که از جمله آنها می‌توان به دوره هشت جلدی "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب" اشاره کرد.

آذریزدی در سال 1343 به دلیل نگارش کتاب "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب" از سوی سازمان جهانی یونسکو به دریافت جایزه نایل آمد.

دوره ده جلدی "قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن"، "تصحیح مثنوی مولوی"، "گربه تنبل"، "خودآموز مقدماتی شطرنج"، "خودآموز عکاسی برای همه"، "قصه‌های پیامبران"، "یاد عاشورا"، "تذکره شعرای معاصر ایران"، "لبخند"، "چهل کلمه قصار حضرت امیر(ع)"، "دستور طباخی و تدبیر منزل" و "خاله گوهر" و غيره از دیگر آثار مرحوم آذریزدی است.

 

منبع:خبرآنلاین


آخرین اخبار آخرین اخبار