پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یزد:

فرهنگ شهادت اقتدار انقلاب اسلامی را حفظ کرد/شهدا، ایران را از حضیض ذلت به اوج عزت رساندند


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چه در مقابل رژیم منحوس پهلوی و چه در زمان مقابله با صدام و صدامیان که ایران در مقابل 60 کشور جنگید روحیه پایداری، ایستادگی، مقاومت و شهادت به یاری ملت ایران آمد.

به گزارش یزدرسا به نقل از عصر فرهنگ دکتر حسین مظفر نماینده مردم تهران، در مراسم بزرگداشت شهدای انقلاب در یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله صدوقی و 21 شهید انقلاب یزد «یار نستوه انقلاب» اظهر داشت: برپایی چنین جلساتی به منزله یادآوری برای ما زمینیان است که قدری هم به آسمان بیاندیشیم.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وقوع دو رویداد بزرگ انقلاب و جنگ تحمیلی در ایران، گفت: در همه این وقایع ملت ایران در مقابل دشمن تا دندان مسلح به خوبی مبارزه کرد و پیروز شد.

 

دکتر مظفر افزود: چه در مقابل رژیم منحوس پهلوی و چه در زمان مقابله با صدام و صدامیان که ایران در مقابل 60 کشور جنگید روحیه پایداری، ایستادگی، مقاومت و شهادت به یاری ملت ایران آمد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اذعان داشت: ایران در گذشته نقطه سیاهی در جغرافیای زمین بود. ایران وابسته، ایران نوکر استعمار به مدد ایثار فرزندان این ملت به نقطه ای نورانی و محل امید، آمال و آرزوی انسان های حق گرای جهان تبدیل شده است.

 

مظفر تصریح کرد: افتخار تاریخ به قدمت یک کشور نیست، به وقایع و رویدادهایی است بر سراه یک ملت قرار دارد. شهیدان در تاریخ ایران با افتخار آفرینی ایران را از حضیض ذلت به اوج عزت رسانیدند. 

 

دکتر مظفر اظهار داشت: ملت ایران با روحیه شهادت طلبی، مقاومت و استواری معادلات مرسوم را بر هم زد، زیرا هرگز هیچ ملتی در حالت ضعف و سستی نمی تواند قله های عزت را طی کند چرا که عزت و سربلندی از مسیر استقلال و مقاومت می گذرد.

 

وی، ادامه داد: میشل فوکو از اندیشمندان غربی، با بررسی عوامل دخیل در پیروزی انقلاب می گوید نهراسیدن ملت ایران از مرگ باعث شد در برابر رژیم تا دندان مسلح پیروز شوند. چرا که ایرانیان پیرو مکتب عاشورا و امامی چون حسین(ع) هستند.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به آیات قرآنی، تاکید کرد: حتی نباید گمان برد که شهدا کشته شده اند، شهدا زنده اند چون خود را به به اقیانوس هستی پیوند داده و لذا جاودانه شده اند.

 

دکتر مظفر ضمن برشمردن ویژگی ها و مقام شهدا و جانبازن اسلام خطاب به خانواده این عزیزان گفت: شهدا زنده و گواه و ناظر بر عملکرد ما هستند، باید بدانیم  نسبت به آنها چه مسئولیتی داریم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام « حراست از دین و ارزش های الهی» را آرمان مشترک همه شهدا توصیف کرد، و اعلام کرد: به فرموده رهبر انقلاب وظیفه همه ما پاسداری از آرمان شهداست.

 

وی در پایان تاکید کرد: این انقلاب برای رسیدن به استقلال و عزت هزینه های بسیاری تقبل کرده است. شهادت 230 هزار نفر از بهترین فرزندان این ملت یکی از این هزینه هاست. ما در برابر تمام این شهدا مسئولیم.

 

گفتنی است  مراسم بزرگداشت شهدای انقلاب در یزد در مسجد روضه محمدیه با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات، دکتر مظفر نماینده مجلس شورای اسلامی، سردار فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان، ابراهیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مهندس میرمحمدی استاندار یزد و دکتر جوکار نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی و عموم مردم شهید پرور دارالعباده یزد برگزار شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار