پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد:


کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد گفت: تنها از دو مدرسه گزارشی از شیوع آنفلوانزا داده شده بود که طبق آمار تنها دو تا سه درصد دانش آموزان این مدارس آن هم به صورت جزئی دارای علائم آنفلوانزا بودند که با بررسی انجام شده اکنون مشکلی وجود ندارد.

به گزارش یزدامروز، مهدی یاوری در خصوص وضعیت بیماری آنفلوانزا در استان یزد گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و 343 نفر در استان مشکوک به ابتلا به آنفلوانزا بودند که از این تعداد 623 نفر در بیمارستان‌های استان به دلیل عفونت و مشکلات تنفسی شدید بستری شدند.

وی ادامه داد: از 232 مورد نمونه‌گیری که از این بیماران انجام شده است که از این تعداد 62 مورد جواب آزمایش آنها مثبت گزارش شده است و از این تعداد بیمار آنفلوانزا، شش فوت در استان اتفاق افتاده است.

کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد عنوان کرد: هم اکنون خوشبختانه طبق روند کشوری از چهارشنبه 13 آذرماه موج بیماری آنفلوانزا در استان و کشور فروکش کرده است و براساس شواهدی که وجود دارد مشکل خاصی در زمینه بیماران آنفلوانزا وجود ندارد.

یاوری با اشاره به وضعیت شیوع آنفلوانزا در مدارس استان گفت: مشکل خاصی تاکنون در مدارس استان از این نظر وجود نداشته است تنها از دو مدرسه گزارشی از شیوع آنفلوانزا داده شده بود که طبق آمار تنها دو تا سه درصد دانش آموزان این مدارس آن هم به صورت جزئی دارای علائم آنفلوانزا بودند که با بررسی انجام شده اکنون مشکلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: طبق دستورالعمل کشوری چنانچه 15 درصد دانش آموزان یک مدرسه یا کلاس به مدت سه روز به دلیل بیماری آنفلوانزا غیبت داشته باشند کمیته استانی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و در خصوص تعطیلی مدرسه تصمیم‌گیری می‌شود و پس از آن با مجوز وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش اقدام به تعطیلی مدرسه می‌کنند.

کارشناس بیماریهای واگیردار مرکز بهداشت استان یزد با بیان اینکه برخی استان‌ها با توجه به آمار بالای آنفلوانزا در مدارس مجبور به تعطیلی مدارس شدند، خاطرنشان کرد. تاکنون با توجه به اینکه گزارشی مبنی بر ابتلای 15 درصد دانش آموزان یک کلاس یا مدرسه در استان گزارش نشده است نیازی به تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی مدرسه‌ای در استان نبوده است.

یاوری برگزاری کمیته دانشگاهی، کمیته استانی، کنفرانس علمی، آموزش به کلیه مدیران مدارس در 10 شهرستان استان، انجام 20 مصاحبه رادیویی و تلویزیونی با حضور اساتید در داخل استان، توزیع 50 هزار تراکت آموزشی، توزیع هشت هزار ماسک صوتر، نصب 250 پوستر آموزشی و بیش از 100 استند آموزشی را از جمله اقدامات انجام گرفته برای کنترل و پیشگیری از شیوع آنفلوانزا در استان نام برد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار