محتوا محتوا

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور در گفتگو با یزدرسا مطرح کرد


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور گفت: بسیج با فعالیت‌هایی که داشت با کار حرفه‌ای که انجام داد با برگزاری جنشواره‌ها، مسابقات و کار غربالگری که انجام داد موفق شد به بیش از حدود 25 هزار نفر از این نوجوان‌های کشور را مورد غربالگری قرار دهد.

مهدی میرجلیلی در گفتگو با یزدرسا گفت: با توجه به دغدغه‌هایی که رهبر معظم انقلاب دارند و مطالبات جدی ایشان در حوزه سلامت همگانی و ایجاد شور و نشاط، سازمان بسیج بر اساس رسالت و مأموریتی که دارد در حوزه ورزش ورود پیدا کرده است.

وی افزود: بسیج در سال‌های گذشته تحت عنوان کانون بسیج جوانان فضاهایی در حوزه ورزش ایجاد کرده است تا در برنامه 5 ساله پنجم که یک کار جهادی و بی‌نظیری در کشور اتفاق افتاد و در زمان رئیس اسبق سازمان بسیج مستضعفین نزدیک به 3هزار سالن فرهنگی ورزشی صالحین در کشور ساخته شد و در کنار آن بخشی از اماکن و فضاهای ورزشی از قبیل زورخانه‌ها و سالن‌های تیراندازی، اهداف پروازی و حتی استخر هم در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور اظهار داشت: در مجموع سازمان بسیج مستضعفین برای ایجاد شور و نشاط در سطح محلات، کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، پر کردن اوقاعات فراغت و ارتقا آمادگی جسمانی و سطح سلامت جامعه و آحاد مردم تا کنون بیش از 4 هزار اماکن  و فضاهای ورزشی دارد تحت عنوان کلاس‌های آموزشی و ایستگاه‌های ورزشی صبحگاه‌های و عصرگاهی به بسیجیان و آحاد مردم خدمات می‌دهد و در بالغ بر حدود یک میلیون و هشتصد هزار متر مربع فضای ورزشی ایجاد کرده است.

میرجلیلی عنوان کرد: در حوزه ورزش قهرمانی هم یکی از مواردی بوده که بسیج ورود پیدا کرده تا کنون 360 پایگاه استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی را بسیح در دستور کار خودش قرار داده و راه‌اندازی و حمایت کرده جوانان و نوجوانان عزیزی که به هر حال دارای استعداد هستند و در بخشی از شهرستان‌ها و بخش‌های کشور این استعداها شناخته نشده بودند.

وی ادامه داد: بسیج با فعالیت‌هایی که داشت با کار حرفه‌ای که انجام داد با برگزاری جنشواره‌ها، مسابقات و کار غربالگری که انجام داد موفق شد به بیش از حدود 25 هزار نفر از این نوجوان‌های کشور را مورد غربالگری قرار دهد و امروز نزدیک به 12 هزار نفر از این عزیزان در پایگاه‌های استعدادیابی ما عضو هستند و فعالیت می‌کنند و هر ساله در رقابت‌های استانی و المپیادهای فرهنگی ورزشی بسیج کشور شرکت می‌کنند و استعدادهای برتر و نفرات برتر هر رشته در تیم‌های باشگاه مقاومت بسیج سازماندهی می‌شوند که این ها در تقویت تیم‌های ملی کشور هستند.

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور یادآور شد: ما در آخر همین ماه 30 مرداد تا 5 شهریور المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه‌های..5 را داریم هم در حوزه برادران و هم در حوزه خواهران که این عزیزان از پایگاه‌های استعدادهای کل کشور به میزبانی استان سمنان قرار است برگزار شود حضور دارند و از تمام فدراسیون‌ها هم دعوت کردیم که در این المپیاد شرکت کنند و نفرات برتر و استعدادهای برتر را شناسایی کنند و پرروش پیدا کنند و مهارت کسب کنند برای پشتوانه سازی تیم‌های ملی.

میرجلیلی گفت: ما حدودا ده سال است که توی این پایگاه استعدادیابی و قهرمان‌پروری  داریم کار می‌کنیم و برگزاری این مسابقات و المپیادها با عث شده که به هر حال قوت قلبی و ایجاد انگیزه‌ای برای نوجوانان ورزشکار باشد و حتی آن‌هایی که در روستاها و بخش‌های محروم و کم‌برخوردار زندگی می‌کنند ایجاد انگیزه شده که این عزیزان بتوانند در این المیپادها و مسابقات بسیج شرکت کنند و آن مهارت و آن استعداد و توانمندی خودشان را به عرصه نمایش بگذارند و کارشناسان ما بتوانند استعداها را کشف کنند و آن‌ها را پرورش دهند و به تیم‌های ملی برسانند.

وی اظهار داشت: مهم‌ترین اهدافی که ما دنبال می‌کردیم در این بخش ارتقای سطح سلامت آحاد جامعه است ما اول با ایجاد سازه‌ها و اماکن ورزشی هدفمان ارتقای سطح سلامتی مردم است.

میرجلیلی بیان کرد: اگر کشوری بخواهد شادابی و نشاط و امنیت پایدار داشته باشد باید مردم و جوانانی سالم و برومند و قوی داشته باشد و این اصل کار است لذا در درجه اول سلامت همکانی برایمان مهم است در درجه دوم کشف و شناسایی استعدادهای برتر و تقویت تیم ملی است چراکه رهبر انقلاب می‌فرمایند که این سکوهای قهرمانی و به عبارتی ورزش از عزم ملت‌ها و هویت دولت‌ها خبر می‌دهد. یعنی همین که بچه های ورزشکار ما قهرمان‌های ما پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در آن طرف مرزها به اهتزاز در می آوردند این اقتدار ایران را نشان می دهد.

وی افزود: نکته سوم مربوط به پر کردن اوقات فراغت است ما باید برای نسل جوان و نوجوان مان برنامه داشته باشیم یکی از برنامه هایی که می تواند اوقات فراغت جوان ها و نوجوان ها را پر کند بحث ورزش است. ما برای اینکه بتوانیم سرانه ورزش کشور را افزایش دهیم و برنامه ریزی خوب و مدون و از همه مهمتر اماکن و فضاهایی را ایجاد کنیم که در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه در دسترس آحاد مردم قرار بگیرد  که در حال حاضر سعی شده با راه اندازی مجموعه هایی در اکثرشهرستان ها و روستاها باعث شده که این فضا در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

آخرین اخبار آخرین اخبار