محتوا محتوامدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد از فعالیت بیش از ۵۰ اقامتگاه بوم گردی در استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ فاطمه دانش یزدی با اشاره به فعالیت بیش از 50 اقامتگاه بوم در استان یزد، اظهار داشت: از این تعداد 6 اقامتگاه در شهرستان ابرکوه فعال است و تعداد 14 درخواست دیگر نیز برای گرفتن مجوز مطرح‌شده است که در حال پیگیری برای انجام امور مربوط با این درخواست‌ها هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه در روزهای گذشته جلسه‌ای در جهت بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهرستان ابرکوه برگزار شد، گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی در شهرستان ابرکوه نشان از جاذبه‌های متنوعی است که در این شهرستان وجود دارد و ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز برای جذب گردشگر در این شهرستان مشاهده می‌شود که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق بتوانیم از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی بوم گردی‌ها در جذب گردشگر، اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم و رشد اقتصادی مؤثر بوده است، اضافه کرد: به‌گونه‌ای که در شهرستان ابرکوه پس از ایجاد خانه‌های بوم گردی و همچنین واگذار شدن خانه آقازاده به بخش خصوصی، افراد تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این زمینه پیداکرده‌اند.

دانش یزدی خاطر نشان کرد: بهترین راهکار برای معرفی شهرهای نمونه گردشگری، انجام تبلیغات گسترده برای معرفی پتانسیل‌ها و داشته‌ها است که پیشنهاد می‌شود این کار از درون شهرستان‌ها انجام گیرد و نگاهمان به خارج نباشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد به راهکارهای بهبود وضعیت گردشگری اشاره کرد و گفت: اصلاح نگاه مدیران شهرستان به مقوله بافت تاریخی و گردشگری، نقش‌آفرینی دستگاه‌های ذی‌ربط برای تعیین یک سیاست مشخص و شفاف‌سازی، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و جذب مشارکت عمومی در این بهبود وضعیت گردشگری بسیار مؤثر است.

انتهای پیام/

تسنیم/


آخرین اخبار آخرین اخبار