پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درخواست معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از مردم:

قلیان خانه های زیر زمینی را گزارش دهید/شناسایی 40 قلیان سرا در یزد


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: شهروندان یزدی قلیان خانه های زیر زمینی را گزارش دهند.

به گزارش یزدامروز؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با تأکید بر لزوم حساس سازی جامعه به منظور تأمین سلامت جامعه، افزود: همکاری‌های بین بخشی، عامل اصلی کنترل وکاهش مصرف انواع مواد دخانی در استان یزد است.

دکتر لطفی با بیان اینکه استمرار در بازدید و پایش برای شناسایی واحدهای که قلیان ارائه می دهند از برنامه های صورت گرفته می باشد، اظهار کرد: در اوایل ضرورت کار بر اساس ضربتی یک هفته ای برای شناسایی این واحد ها بود ولی اکنون شناسایی به صورت مشترک و انفرادی برای مراقبت و کنترل نظارت صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: شناسایی واحد های غیر مجاز عرضه قلیان بسیار زیاد می باشد که تعدادی از آنها با همکاری مردم شناسایی و پلمپ شده و به دادگاه معرفی شدند.

لطفی با بیان اینکه دامنه شناسایی قلیان خانه های غیر مجاز افزایش یافته است، اذعان کرد: طبق توافق با شهرداری مقرر شده در پارک ها بستر سازی فرهنگی و لزوم اجرای گشت برای پارک ها برای پاک کردن این محیط و عامل بازدارنده برای عدم استفاده از قلیان در این مکان ها صورت گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه 180 واحد متخلف ارائه دهنده قلیان در یزد وجود دارد که 40 واحد غیر مجاز شناسایی شده و با آنها برخورد و پلمپ شده است و با گزارش های مردمی به دنبال واحد های ارائه دهنده زیر زمینی قلیان هستیم.

انتهای پیام/ه


آخرین اخبار آخرین اخبار