محتوا محتوامدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد گفت: با هدف تنظیم بازار اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه رمضان، طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اردیبهشت ماه در یزد آغاز شده که تاکنون 900 بازرسی انجام شده است.

محسن مظفری زاده در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، گفت: با هدف تنظیم بازار اقلام اساسی و مصرفی خانوار در ماه رمضان، طرح ویژه نظارت بر بازار از اول اردیبهشت ماه در یزد آغاز شده است و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی ادامه داد: بازرسان در این طرح بیشتر کالاهای ضروری ویژه ماه مبارک رمضان از جمله خواروبار، زولبیا و بامیه، برنج، گوشت قرمز، مرغ و ... را در بازار یزد مورد پایش قرار می‌دهند و واحدهای صنفی براساس قانون نظام صنفی موظف هستند نرخ خانه را در معرض دید مشتریان قرار دهند.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد در خصوص قیمت اقلام اساسی ماه رمضان عنوان کرد: قیمت مصوب انواع زولبیا و بامیه برای مصرف کننده در واحدهای صنفی شیرینی فروش یزد اعلام شده و براین اساس هر کیلوگرم زولبیا بامیه ممتاز 200 هزار ریال، زولبیا بامیه درجه یک 155هزار ریال و زولبیا بامیه درجه 2 هر کیلو گرم 115 هزار ریال در یزد به فروش می‌رسد.

مظفری‌زاده گفت: در این طرح سه تیم دو نفره صبح‌ها بازار را تحت نظر دارند و شماره تلفن 36291719 مستقر در اتاق اصناف یزد و سامانه ارتباطی 124 مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد آماده دریافت گزارش‌های مردمی و دریافت شکایات آنها و رسیدگی به تخلفات هست.

وی با بیان اینکه شهروندان حتما از واحدهای صنفی که پروانه کسب دارند، خرید کنند، عنوان کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون 900 بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل 50 پرونده تخلف از واحدهای صنفی به ارزش 232 میلیون ریال تشکیل شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد ادامه داد: واحدهای صنفی طواف و میداندار، لبنیات و پوشاک بیشترین پرونده واحدهای متخلف رو در یزد به خود اختصاص داده‌اند و عدم درج قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب نیز عمده‌ترین تخلف واحدهای صنفی در یزد محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار