پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول اجرائیات شهرداری یزد مطرح کرد

لزوم اجرای طرح ساماندهی دست فروشان یزدی/عدم هماهنگی مسئولان و بلاتکلیفی دست فروشان


مسئول اجرائیات شهرداری یزدعدم هماهنگی مسئولین و دستگاه‌های اجرایی استان را علت بلا تکلیفی این اداره و دست فروشان دانست و اظهار داشت: متأسفانه در خصوص برخورد با دست‌فروشان، در بین دستگاه‌های اجرایی وحدت رویه وجود ندارد و به همین علت پس از جمع‌آوری این افراد با دستور برخی مسئولین آن ها را آزاد کرده وآنان مجددا به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مسئول اجرائیات شهرداری یزد در مصاحبه اختصاصی با یزدامروز؛ در خصوص وضعیت نا به سامان دست‌فروشان در سطح شهر گفت: در سال های اخیر به علت گسترش سطح شهر و ورود افراد غیربومی به یزد شاهد پدیده دست فروشی در سطح شهر و آن هم پس از ساعت 10 شب یعنی پایان ساعت اداری این اداره در مناطق مختلف شهر هستیم

سیدمحمد میر جلیلی تعداد دست‌فروشان سطح شهر یزدرا درحدود 450 نفراعلام کرد و اظهار داشت: البته بعضی از این افراد بومی بوده که به علت نامناسب بودن وضعیت مالی و معیشتی از این طریق امرار معاش می کنند.

میر جلیلی درباره اینکه این اداره چه وظیفه درخصوص ساماندهی این افراد دارد گفت: ساماندهی این افراد ارتباطی با این اداره نداشته و تنها وظیفه ما برخورد و جمع‌آوری  با دستفروشان را در دستور کار خود دارد.

وی عدم هماهنگی مسئولین و دستگاه‌های اجرایی استان را علت  بلا تکلیفی این اداره و دست فروشان دانست و اظهار داشت: متأسفانه در خصوص برخورد با دست‌فروشان، در بین دستگاه‌های اجرایی وحدت رویه وجود ندارد و به همین علت پس از جمع‌آوری این افراد با دستور برخی مسئولین آن ها را آزاد کرده وآنان مجددا به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مسئول اجرائیات شهرداری یزد تأکید کرد: البته نباید این نکته را نیز از یاد برد که بعضاً برخی از این دست‌فروشان ضمن اینکه همشهری ما هستند سرپرست خانواده بوده و به علت فقر، عدم بضاعت مالی و بیکاری جهت کسب درآمد دست به این کار می‌زنند.

وی با اعلام این مطلب که در بین دست‌فروشان، برخی افراد هنجارشکن نیز دست به فروش مواد مخدر و اجناس قاچاق می‌زنند برضرورت ساماندهی دست‌فروشان در سطح شهر و اختصاص جایگاهی مختص آنان تحت نظارت دستگاه‌های مرتبط تأکید کرد و افزود: البته با رایزنی‌های صورت گرفته تنها به چند نفر از دست‌فروشان پارک بزرگ شهر اجازه فعالیت داده‌شده است.

میر جلیلی درباره حضور نوجوانان و جوانان گل‌فروش در چهارراه‌ها نیز گفت: متأسفانه چند سالی است که در اوایل پائیز و زمستان شاهد حضور این افراد در چهارراه هستیم که علی‌رغم اینکه چندین دفعه نسبت به جمع‌آوری آنان اقدام کردیم اما به علت عدم وجود قانون برخورد با این افراد، پس از دستگیری تنها به اخذ یک تعهدنامه بسنده می‌کنیم و طبیعی است که پس از آزادی دوباره به کار خود ادامه می‌دهند.

وی ابراز امیدواری کرد: شهرداری و دستگاه‌های ذی‌ربط با اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان هم از سوءاستفاده برخی افراد سودجو جلوگیری شود و هم زمینه اشتغال سرپرستان خانواری که به دنبال کسب درآمد از این طریق هستند فراهم شود
 


آخرین اخبار آخرین اخبار