پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

لزوم افزایش جمعیت شیعیان/زائرسرای یزدی ها در مشهد ساخته می شود


امام جمعه یزد با اشاره به سفارش رهبری به مسئولان مشهد مقدس در ایجاد زائرسرایی برای مردم استان‌های مختلف افزود: زمینی در مشهد مقدس آماده شده تا زائرسرایی برای مردم استان یزد نیز ساخته شود و به مردم استان توصیه می‌کنم در این امر خیر شرکت کنند تا هرچه زودتر این زائر سرا بتواند به مردم خدمات ارائه دهد.

به گزارش یزد امـــــــروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پس از راهپیمایی روز قدس با اشاره به شهادت حضرت علی(ع) و شب ‌های قدر اظهار کرد: امام علی(ع) قبل از شهادت به فرزندانش امام حسن(ع) و امام حسین(ع) توصیه کرد که سعی کنید تمام هم و غم خود را خرج دنیا نکنید بلکه برای آخرتتان هم تلاش کنید و همیشه حق را بگویید.

داشتن برنامه‌ریزی در همه کارها، کسب روزی حلال، اصلاح بین خود و دیگران، سفارش به یاری یتیمان و فاصله نگرفتن از قرآن از جمله توصیه‌هایی بود که امام علی(ع) به فرزندانشان کردند و  آیت الله ناصری  به آن اشاره داشت.


امام جمعه یزد همچنین با تأکید بر اهمیت دادن به نماز و انجام امر به معروف و نهی از منکر گفت: این از جمله دیگر توصیه‌هایی بود که امیر المومنان(ع) به فرزندان خو د داشتند و چنانچه دو اصل امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود، اشرار بر ما مسلط خواهد شد و دعاهایمان مستجاب نمی‌شود.


آیت الله ناصری شناخت عوامل موفقیت و ناکامی‌ها در کارها را از دستورات اسلام و قرآن دانست و ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت امام(ره) در مسیر پیروزی و پیشبرد انقلاب اسلامی شناخت توانایی‌های مردم و شناساندن آنها به مردم است.


وی افزود: امام با اعتماد به مردم و بصیرت دادن به آنها، آشنا کردن آن ها با قدرت و توانایی خودشان و توکل به خداوند، مردم را بیدار کرد به گونه‌ای که در مقابل استکبار ایستادند و استکبار جهانی را به زمین زدند.


نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: مردم با شناخت توانایی خود و توکل بر خداوند در همه عرصه‌های  صنعتی، علمی و غیره پیشرفت کردند و با وجود دشمنی‌های بسیار از پیشرفت باز نایستادند به طوری که جهان استکبار از ایران وحشت دارد.


آیت الله ناصری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطر نشان کرد: این که چند سال است مذاکرات بین ایران و چند کشور ابرقدرت ادامه دارد و با وجود بهانه تراشی هایی که دارند بر سر میز مذاکره حاضر می‌شوند، نشان از قدرت و عظمت ایران است.


وی با بیان اینکه ایران در مقابل فشارها ایستادگی می‌کند، ادامه داد: نباید قدرت و عظمت ایران در منطقه و جهان را سبک شمرد، بلکه باید به توانمندی‌های دورنی خود توجه داشت و به امید برداشته شدن تحریم‌ها نماند.


امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه دشمن نمی‌خواهد ایران و انقلاب اسلامی وجود داشته باشد، گفت: عربستان با دلارهای خود به دیگر کشورها می خواهد ایران را با مشکلات مواجه کند و این نشان می دهد که دشمن به دنبال برداشته شدن تحریم ها نیست و ما باید بکوشیم تا انقلاب و عزت خود را حفظ و از توانمندی‌های جوانان خود استفاده کنیم.


آیت الله ناصری با اشاره به سالروز کشف حجاب ادامه داد: مسئله حجاب مسئله‌ای دینی است و ما باید حجاب را رعایت کنیم  چرا که از دستورات اسلام، قرآن  و پیامبر(ص) است و در سوره‌های بسیاری به آن پرداخته شده است.


وی با بیان اینکه اسلام با دستور رعایت حجاب، به زن احترام قائل شده است، یادآور شد: در غرب زنان به عنوان ابزار شناخته می‎شوند و زنان آرایش کرده را برای جلب مشتری  به کار می‌گیرند.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه باید از استعدادهای زنان درجامعه استفاده شود، ادامه داد: متأسفانه در یزد نیز بی حجابی و بدحجابی باب شده است و با عدم امر به معروف و نهی از منکر این حرکات جامعه را به فساد می‌کشاند.


وی تأکید کرد:  زنان در ادارات، مراکز، بیمارستان‌ها و غیره باید احکام اسلامی را رعایت کنند تا الگوی یک زن مسلمان باشند.


آیت الله ناصری با اشاره به روز جمعیت گفت: جمعیت شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) باید افزایش یابد و کسانی که دلسوز اهل بیت هستند باید به این مورد توجه داشته باشند چرا که کم شدن جمعیت شیعه دیگران را بر ما مسلط خواهد کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفارش رهبری به مسئولان مشهد مقدس در ایجاد زائرسرایی برای مردم استان‌های مختلف افزود: زمینی در مشهد مقدس آماده شده تا زائرسرایی برای مردم استان یزد نیز ساخته شود و به مردم استان توصیه می‌کنم در این امر خیر شرکت کنند  تا هرچه زودتر این زائر سرا بتواند به مردم خدمات ارائه دهد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار