پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه معاون اول رئیس‌جمهور خواستار شدند

لزوم اقدام قاطع در مبارزه با فساد و ملموس بودن نتیجه آن برای مردم


مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه جهانگیری پرسیدند: اهتمام دستگاه‌های مختلف برای مبارزه با فساد تحسین آمیز است، لیکن این سمینارها و امثال آنها چه معجزه‌ای می‌کند؟ چرا اقدامی قاطع انجام نمی‌شود که نتیجه را مردم به‌صورت ملموس مشاهده کنند؟

به گزارش یزد امــــــــــــروز؛  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز با حضور در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با اشاره به "در یک سال و چند ماهی که بنده در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عضویت دارم، مطالب نگران کننده‌ای از وضعیت فساد در جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است" اظهار داشت: از اول انقلاب اسلامی امام(ره) یکی از اهداف خود را مبارزه با فساد اعلام و از همه دستگاه‌ها درخواست کرده بودند که با همکاری یکدیگر مانع بروز فساد در سطح جامعه شوند.


وی ضمن اشاره به فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در سال 80 که به قوای سه‌گانه ارسال شده بود، افزود: در حال حاضر باید بررسی شود که با گذشت چند سال از صدور این فرمان به کجا رسیده‌ایم؟ آیا وضع بهتر شده یا بدتر؟ البته به‌اعتقاد بنده شواهد امروز وضعیت کشور نشان می‌دهد که وضعیت بدتر شده است.


معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه عملکرد دستگاه‌های مختلف در مبارزه با فساد راضی کننده نیست، تصریح کرد: هرروز آمارهای مختلفی از ارقام و حجم فساد در سطح جامعه مطرح می‌شود که این موضوع باید با بررسی بیشتری همراه باشد و اقدامات لازم برای جلوگیری از آنها صورت گیرد.


جهانگیری با بیان اینکه وضعیت فعلی کشور نشان می‌دهد که یک جای کار برای مبارزه با فساد ایراد دارد، گفت: هنوز با تمام وجود به مسئله فساد و مبارزه با آن نپرداخته‌ایم.


وی در ادامه با اعلام "پیش از برگزاری این همایش طی نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری از ایشان درخواست کردیم تا پیامی را به این همایش ارسال کنند" افزود: مقام معظم رهبری در حاشیه نامه ارسالی خطاب به بنده نکاتی را مطرح کرده‌اند که خدمت حضار بیان خواهم کرد.


معاون اول رئیس جمهور در همین ارتباط اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ابتدا تأکید کرده‌اند که نقش و اهتمام دستگاه‌های مختلف برای مبارزه با فساد تحسین آمیز است، لیکن این سمینارها و امثال آنها چه معجزه‌ای می‌کند؟ مگر برای مسئولان سه قوه وضعیت فعلی مشخص نیست؟ باید با توجه به شرایط جامعه و همفکری مسئولان اقدامات لازم برای مبارزه با فساد صورت گیرد. چرا اقدام قاطع انجام نمی‌شود که نتیجه را مردم به‌صورت ملموس مشاهده کنند؟ توقع من این است چه با این سمینار و چه بدون آن، تصمیم‌ها را بدون هرگونه ملاحظه‌ای برای مبارزه با فساد انجام دهید.


آخرین اخبار آخرین اخبار