پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس مسائل اجتماعی اعتقادی:

لزوم آموزش سبک زندگی اسلامی قبل از ازدواج/طلاق توافقی؛ فرهنگ اسلامی را به سمت فرهنگ غربی می‌برد


کارشناس مسائل خانواده در یزد گفت: در طلاق توافقی آموزه‌های اسلامی منها می‌شود و با شیوع آن فرهنگ اسلامی به سمت فرهنگ غربی می‌رود، از این جهت به یکی از دغدغه‌های رهبری تبدیل شده است.

به گزارش یزد امـــــروز، حجت الاسلام ابوالقاسم دهقان چناری در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، اظهار کرد: یکی از مقدمه‌های مهم جامعه اسلامی سبک زندگی اسلامی است و غرب در برنامه‌های خود و رسانه‌های گوناگون قصد دارد این سبک زندگی را به سبک زندگی غربی تبدیل کند.

وی ادامه داد: غرب جریانی با عنوان همسان سازی آیینی را در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به راه انداخته است که تفکرات خود را  با ترویج عقاید و خواسته های فمنیستی در قالب اسلامی و با استفاده از مفاهیم دینی بر خانواده ها تحمیل می کند و موجب گسست خانواده‌ها می‌شود.

این کارشناس مسائل خانواده با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص طلاق توافقی تصریح کرد: در طلاق توافقی آموزه‌های اسلامی منها می شود و با شیوع آن فرهنگ اسلامی به سمت فرهنگ غربی می‌رود و از این جهت به یکی از دغدغه‌های رهبری تبدیل شده است.

حجت الاسلام دهقان چناری با اشاره به اثرات طلاق توافقی بر بدنه اجتماع عنوان کرد: این معضل اجتماعی  اثرات نامطلوبی را بر فرهنگ اسلامی دارد و با تبدیل دیدگاه‌های آموزشی اخلاقی به غیر اخلاقی این معضل عادی سازی می‌شود و ارزش زن، خانواده و زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی یادآور شد: ایران قبل از ورود اسلام و بعد از آن سبک زندگی اسلامی را در پیش گرفته است و اسلام این سبک زندگی را به آن ارزش داد و اکنون این سبک زندگی در جایگاه بالایی قرار گرفته  که  عقل آن را می‌پسندد ولی غرب نمی‌تواند آن را بپذیرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه مسئولان ذیربط  باید بودجه‌های فرهنگی را در مسیر سبک زندگی اسلامی و طبق فرمایشات رهبری قرار دهند، تصریح کرد: متأسفانه آمار بالایی از نقش و تأثیرگذاری مسئولان فرهنگی کشور در راستای ترویج  سبک زندگی اسلامی وجود ندارد.

حجت الاسلام دهقان چناری اهمیت دادن به سبک زندگی اسلامی و رشد آن را راهکاری برای مقابله با معضلات اجتماعی چون طلاق توافقی عنوان کرد و ادامه داد: باید سبک اسلامی را  در زندگی‌های روزمره خود پیاده کنیم که کتاب‌ها، مقالات و رسانه‌ها می توانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند.

وی برگزاری کلاس‌های آموزش‌ رایگان و اجباری برای خانواده‌ها قبل از ازدواج و تبیین سبک زندگی اسلامی و وجود مشاوران خانواده با دیدگاه اسلامی دینی برای ارائه مشاوره رایگان به خانواده‌ها را از دیگر راهکارهای ترویج فرهنگ اسلامی و جلوگیری از معضلاتی چون طلاق توافقی دانست.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار