پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرماندار یزد:

لزوم عدم تغییرسياست اقتصادی دولت در شرايط پساتوافق/ضعف دولت؛علت بخشی از معضل زمین خواری در یزد


فرماندار يزد با اشاره به اقدامات يك سال اخير در خصوص رفع تصرف بلغ بر 60 هزار مترمربع از اراضي دولتي در شهرستان، گفت: بخشی ازعلت معضل زمین خواری در یزد، از ناحیه مسئولان مربوطه و ضعف دولت است و بخشی از آن مربوط به مردم می شود که این زمین ها را خریداری می کنند.

به گزارش یزدامــــــــروزبه نقل از یزد رسا، فرماندار یزد  در آستانه هفته دولت در نشستی با اصحاب جراید و رسانه های یزد ابتدا به تشریح اهم فعالیت ها دستاوردهاي يك‌سال گذشته دولت پرداخت و به فضاي آرامش توام با نشاط در جامعه، كاهش نرخ تورم 35 درصدي به كمتر از 15 درصد و ارتقاي رشد اقتصادي كشوراشاره كرد.

محمود شاکری شمسی ضمن اشاره به قانون رفع موانع توليد به عنوان گره‌گشاي بسياري از مشكلات كنوني بخش توليد، مهمترين و شاخص‌ترين دستاوردهاي دولت يازدهم را توافق هسته‌اي كشور با 1+5 عنوان كرد.

وي اين توافق را نتيجه‌ي ايستادگي و مقاومت مردم ايران، حمايت‌ها و هدايت‌هاي مقام معظم رهبري و نيز تدابير رييس جمهور و همچنين هوشمندي تيم مذاكره‌‌ كننده دانست.

شاكري شمسي علیرغم به نتیجه نرسیدن کامل توافق هسته ای تصریح کرد: اهم نتايج اين توافق رفع تحريم‌هاي ظالمانه، لغو قطعنامه‌هاي شوراي امنيت و كم‌رنگ شدن بهانه ايران ستيزي غرب و نهايتاً نيز قبولي ايران به عنوان يك كشور هسته‌اي در دنيا است.

قطعاً سياست اقتصاد مقاومتي دولت در شرايط پساتوافق تغيير نخواهد كرد

وي در خصوص شرايط پساتوافق در كشور گفت: شرايط پساتوافق در کشور نيز هيچ چيز كمتر از موضوعات پيگيري شده ندارد و از سوي دولتمردان و نمايندگان مجلس و مسئولان اجرايي كشور در حال رايزني است ولي قطعاً سياست دولت و نظام يعني سياست اقتصاد مقاومتي در اين شرايط تغييري نخواهد كرد و شكل‌گيري توليد در كشور با مشاركت ساير كشورها و توسعه صادارت دنبال خواهد شد.

شاکری شمسی توجه به مسائل زيست محيطي را يكي از اهداف مورد تاكيد فرمانداري با توجه به شرايط نامناسب آلايندگي برخي صنايع و كوره‌هاي آجرپزي مستقر در شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: موضوع سلامت محوري در برنامه‌ها در دستور كار فرمانداري است و رويكرد ما در اين رابطه استقرار صنايع سبز، هاي‌تك در شهرستان است.

اصول چهارگانه مورد تأكيد فرماندار يزد/افتتاح مخزن 500مترمکعبی پساب تصفیه خانه یزد در هفته دولت

فرماندار شهرستان يزد با بيان اينكه بسياري از مسائل شهرستان يزد منطبق با موضوعات استان است تصریح کرد: برنامه‌محوري، استفاده از خرد جمعي و انجام كار تيمي، تعامل با گروه‌هاي تاثيرگذار و سازنده در توسعه شهرستان و استان و همچنين توجه به برنامه «آمايش سرزمين» در ارائه خدمات متناسب با شايستگي و توانايي تمام نقاط شهرستان در مزیت های نسبی، اصول چهارگانه مورد تاكيد فرمانداري يزد است.

وي در همين رابطه از پيگيري موضوع استفاده از پساب شهري از طريق تصفيه‌خانه شهر يزد راي تامين آب مورد نياز فضاي سبز و تفيكيك آب شرب از آب مورد استفاده از فضاي سبز را از ديگر اقدام در اين راستا برشمرد و اعلام كرد:  در همين رابطه نيز مخزن 500 مترمكعبي در محور شمالي يزد احداث شده كه در هفته دولت مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

فرماندار یزد يكي از معظلات شهر يزد را آمار تصادفات به ويژه در رابطه با راكبان موتورسيكلت عنوان كرد و گفت: در اين رابطه با فعال شدن شوراي ترافيك شهرستان، اقدامات و تدابير متعددي صورت گرفته كه منجر به كاهش آمار تصادفات در سال جاري شده است.

وي در همين رابطه به تكميل طرح‌هاي ناتمام رها شده از بيش از يك دهه قبل تاكنون در اين حوزه و نيز اصلاح مناطق حادثه ساز، ساماندهي خودروهاي سنگين و جلوگيري از ورود آنها به معابر شهري اشاره كرد و گفت: شهر يزد به لحاظ بافت تاريخي به هم پيوسته و پويا به عنوان يك كهن شهر معروف در نزد گردشگران شناخته شده است لذا با توجه به محدوديت‌هاي زيست محيطي و كم آبي استان، حفظ جاذبه‌هاي گردشگري را در راستاي توسعه گردشگري شهرستان،مورد توجه قرار دادیم.

يزد؛ سومین استان از نظر ورود گردشگران خارجی/افزایش مدت ماندگاری گردشگران در یزد

وي در همين رابطه يزد را يكي از قطب‌هاي گردشگري كشور در كنار استان‌هاي اصفهان و فارس خواند و از رشد بي‌سابقه گردشگران خارجي داراي ويژگي ارزآوري براي كشورمان از كشورهاي ايتاليا، اسپانيا، آلمان، فرانسه، آرژانتي، ژاپن و چین خبر داد.

این مسئول دولت در شهرستان یزد افزايش مدت ماندگاري گردشگران به 2.7 شبانه روز در استان و نيز افزايش شرايط شلوغي حضور گردشگران از 5 ماه در سال‌هاي گذشته به هفت ماه را بيانگر آينده درخشان گردشگري استان خواند و اذعان کرد: در همین راستا بوم‌گردي يعني اسكان گردشگران در خانه‌هاي تاريخي شهروندان به جاي هتل‌ها و مهمانپذيرها را نيز از برنامه‌هاي در حال اجرا در شهرستان قرار گفته است به طوری که پيش‌بيني مي‌شود در شهرستان تا پايان سال 7 خانه در اين رابطه آماده ارائه خدمات به گردشگران شود.

شاكري شمسي با اشاره به پتانسيل يزد در تبديل به قطب درماني كشور با توجه به وجود مراكز درماني متعدد و با كيفيت كه بيماران ساير شهرها، استان‌هاي همجوار و حتي كشورهاي حاشيه خليج فارس را به خود جلب كرده است، با اشاره به آسيب های موجود در اين رابطه از جمله ترافيك معابر، اسكان همراهان بيماران غيربومي در ميادين شهر اظهار کرد: در اين رابطه پيشنهاد ارائه شده براي استقرار پزشكان و ايجاد مراكز اقامتي براي همراهان بيماران غيربومي در محور يزد به شهرستان تفت با توجه به مزاياي مختلف اين محل به دانشگاه علوم پزشكي در مرحله بررسی است.

علت بخشی از معضل زمین خواری در یزد ضعف دولت است

فرماندار شهرستان يزد با اشاره به اقدامات يك سال اخير در خصوص رفع تصرف بلغ بر 60 هزار مترمربع از اراضي دولتي در شهرستان، گفت: بخشی ازعلت  معضل زمین خواری در یزد  از ناحیه مسئولان مربوطه و ضعف دولت است و بخشی از آن مربوط به مردم می شود که این زمین ها را خریداری می کنند.

شاكري شمسي در بخش پاياني سخنانش نيز مهمترين وظيفه سال جاري فرمانداري شهرستان را برگزاري مناسب و هر چه باشكوه‌تر پنجمين انتخابات خبرگان رهبري و دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شهرستان بيان و تاكيد كرد: قانون محوري براي برگزاري انتخاباتي سالم، رعايت كامل بي‌طرفي در انتخابات، زمينه سازي حضور حداكثري مردم و رعايت حق الناس را از سياست‌هاي فرمانداري در قبال انتخابات است و بر اين اصول پافشاري داريم.

"محمود شاكري شمسي در خصوص طرح ها و پروژه هایی که در هفته دولت در یزد به بهره برداری خواهد رسید افزود: اين طرح‌ها در حوزه‌هاي كشاورزي، مسكن، مديريت شهري، صنعت، گردشگري، فرهنگ و غيره است كه 88.4 درصد از آنها در حوزه شهري و مابقي در حوزه روستايي است.

وي با بيان اين كه 39.4 درصد از اين طرح‌ها با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي ايجاد شده است، ادامه داد: بالغ بر 60 درصد از اين طرح‌ها نيز عمراني، 30.3 درصد گردشگري و 9.1 درصد نيز سبقه‌ي اقتصادي دارند كه در مجموع براي 173 نفر اشتغالزايي خواهند داشت.

گفتني است؛ در ادامه اين نشست معاونين فرماندار و بخشداران زارچ و مركزي يزد نيز به ايراد سخن و ارائه گزارش فعاليت‌هاي حوزه‌هاي مربوط به خود پرداختند.


آخرین اخبار آخرین اخبار