محتوا محتوا

رئیس هیئت دوچرخه سواری استان یزد:


رئیس هیئت دوچرخه سواری در خصوص اقدامات این هیئت برای فراهم آوردن شرایط دوچرخه‌سواری بانوان در اماکن سرپوشیده و امن هم گفت: به دنبال شناسایی فضاهایی امن برای استفاده بانوان علاقه‌مند به این ورزش و توسعه آن در بین آنان هستیم.

به گزارش یزدامروز؛ رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان یزد در مصاحبه با یزد آوا؛ توسعه ورزش دوچرخه‌سواری و معرفی آن به عنوان یک ورزش مفرح و نشاط‌ آور در استان را از برنامه‌های این هیئت عنوان کرد و گفت: استان یزد از دیرباز به شهر دوچرخه‌ها مشهور بوده و درگذشته استفاده از این وسیله به عنوان وسیله نقلیه به علت وجود کوچه‌های باریک و محدود بودن شهر مرسوم بوده است.

محمدحسین ریاحی به‌ضرورت ایجاد مسیر سبز (مسیر ویژه دوچرخه‌سواری) و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای دوچرخه‌سواری ایمن در سطح شهرید تأکید کرد و ابراز داشت: در سال‌های اخیر با توسعه شهر عملاً توجه کمتری به زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری در یزد شده که خوشبختانه اخیراً با تعاملی که با شهرداری و شهرسازی داشتیم از آنان درخواست کردیم در نقشه‌های جدید خود مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری را نیز در نظر بگیرند تا این ورزش به‌صورت ایمن انجام گیرد.

ریاحی افزود: شهرداری یزد در سال گذشته همکاری خوبی با ما داشته و در برخی معابر این مسیر را ایجاد کرده که البته امیدواریم ایجاد طرح مسیر سبز به‌صورت جامع در یزد اجرایی شود.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان، توجه به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در رشته دوچرخه‌سواری را از مهم‌ترین اهداف این هیئت عنوان و اظهار داشت: در مبحث قهرمانی و ورزش حرفه‌ای این رشته برخی از شرکت‌ها نظیر کاشی پرسپولیس و پیشگامان کویر متولی شده و به‌طور ویژه و حرفه‌ای آن را دنبال می‌کنند و توانستند موفقیت‌هایی نیز در این زمینه کسب کنند.

ریاحی انتخابش به عنوان مدیر برتر ورزشی کشور را لطف خدا و مسئولان مربوطه دانست و گفت: در ادامه مسیر به دنبال استفاده از خرد جمعی، همفکری و هم‌اندیشی با افرادی هستیم که می‌توانند فرصت ساز بوده و زمینه‌های توسعه ورزش دوچرخه‌سواری را فراهم آورند.

وی توجه به مبحث سلامت جسم و روح جامعه و لزوم تربیت نسلی سالم، ورزش دوچرخه‌سواری را تأمین‌کننده این دو مقوله مهم و سبب بالا بردن نشاط اجتماعی دانست و اظهار داشت: امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان استان به این ورزش و حاکمیت خرد جمعی در آن بتوانیم در توسعه این ورزش مفرح و مناسب برای همه رده‌های سنی و آقایان و بانوان قدم برداریم و آن را نهادینه کنیم.

مدیر برتر ورزشی کشور در خصوص اقدامات این هیئت برای فراهم آوردن شرایط دوچرخه‌سواری بانوان در اماکن سرپوشیده و امن هم گفت: به‌طورکلی باید در ابتدا به سمت ایجاد فرصت‌هایی برای باشگاه‌داری باشیم چراکه باشگاه‌ها می‌توانند به‌صورت حرفه‌ای برنامه‌ریزی کرده و با ایجاد زیرساخت‌ها، شرایط لازم برای رعایت اصول فنی و عرفی به‌ویژه در خصوص بانوان را فراهم کنند هرچند که ما نیز به دنبال شناسایی فضاهایی امن برای استفاده بانوان علاقه‌مند به این ورزش و توسعه آن در بین آنان هستیم.

وی در ادامه برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور در یزد را فرصتی مناسب برای ترغیب بیشتر متقاضیان این حوزه ورزشی برشمرد و اظهار داشت: این مسابقات برای اولین بار به‌صورت هم‌زمان در همه رده‌های سنی و در دو رشته استقامت و تایم تر یل برگزار شد که در اینجا لازم می‌دانم از همکاری دوستان نیروی انتظامی در برقراری امنیت جاده‌ها برای برگزاری این مسابقات تشکر و قدردانی دارم.

ریاحی همچنین ابراز امیدواری کرد با توجه با افزایش قابل‌توجه بودجه ورزش و جوانان، مسئولان ارشد استان نسبت به تکمیل پیست تخصصی دوچرخه‌سواری ناتمام استان از طریق تأمین اعتبارات دولتی یا واگذاری به بخش خصوصی اقدام کنند تا علاوه بر استفاده ورزشکاران یزدی از این پیست در تمرینات بتوان مسابقات داخل پیست را نیز برگزار کرد.

وی در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به امر ورزش اظهار داشت: امیدواریم با تعامل سازنده رسانه‌ها و همت مسئولان درزمینهٔ ایجاد زیرساخت‌های ورزش دوچرخه‌سواری به توسعه آن کمک شود.


انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار