پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یادداشت؛

لطفا پشت استخوان های شهداء پنهان نشوید!


اکنون که بار دیگر و به تعبیر رهبر فرزانه «این بدن های پاک در لحظه‌های نیازِ این ملّتِ خداجوی و خداباور، به عنوان بشارت های تردیدناپذیری بر دل های بیدار نازل شدند و غبارها را زدودند» ، باز این جماعت که حیات سیاسی و اجتماعی خود را بر خیلی چیزها ترجیح داده و می دهند بر آشفته اند.

یزد امـــــروز؛ رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در پی تشییع پیکر مطهر شهدا که با حضور حماسی مردم تهران همراه بود فرمودند: حضور پُرمضمون امروز شما در تشییع این دُردانه‌های به میهن بازگشته، یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب است.

 

اما انگار عده ای با اصل این حضور مشکل داشته و دارند و در مخیله اشان هم خطور نمی کرد که این چنین جمعیتی در تشییع شهداء حاضر شوند ، لذا از همان لحظات ابتدای بعد از پایان این مراسم که در تاریخ انقلاب ماندگار شد شروع به لجن پراکنی کرده و سعی کردند با دهان های خود یکی دیگر از جلوه های انوار الهی را خاموش کنند که البته کاریکاتور سخیف روزنامه آرمان یکی از برنامه هایشان بود.


این عده با اصل حضور مشکل دارند و این که می گویند چرا در مراسم شهداء شعار داده اید بهانه ای بیش نیست. برخی از این جماعت کسانی هستند که تا سال های پیش از این می گفتند چرا بعد از این همه مدت از پایان جنگ هنوز هم پیکر شهداء را که چند تکه استخوان بیش نیست به میان مردم می آورید و خاطر آن ها را مکدر می سازید. حتی برخی جسارت را به حدی رساندند و گفتند این استخوان ها هوا را آلوده می کند.

 


آن ها با زنده شدن یاد شهداء مشکل دارند و حذف بی سر و صدای تصاویر شهداء از برخی معابر و جاده های کشور از شاهکارهای همین جماعت بود.

 

با زنده نگه داشتن یاد شهداء مخالف اند و زمانی به حادثه عاشورا نیز می تاختند و واقعه سال شصت و یکم هجری را نماد خشونت طلبی نامیدند.


اما با همه این اوصاف اکنون که بار دیگر و به تعبیر رهبر فرزانه این بدن های پاک در لحظه‌های نیازِ این ملّتِ خداجوی و خداباور، به عنوان بشارتهای تردیدناپذیری بر دلهای بیدار نازل شدند و غبارها را زدودند ، باز این جماعت که حیات سیاسی و اجتماعی خود را بر خیلی چیزها ترجیح داده و می دهند بر آشفته اند و به بهانه چند شعار و دست نوشته که از اعتقاد راستین ملت برخاسته است برآشفته شده و فریاد سر داده اند که چه نشسته اید ملت که دلواپسان ، شهداء را وسیله ای برای کاسبی سیاسی خود قرار داده اند.

 


یکی از کسانی که در فتنه 88 دستگیر و مدتی نیز بازداشت شد، در جایی نوشته بود « آن هایی که در تشییع شهدا شعارهای جناحی دادند ، از همان طایفه ای هستند که آن ها را دست بسته غرق کردند. هر دو مخالفان ایران و ایرانی بودند و هستند».


صرف نظر از این که شعار دادن برای دفاع از عزت یک ملت آیا مختص به یک جناح خاص محسوب می شود یا نه ، بسیار جای تعجب است که این جماعت انگار فراموش کرده اند، هواداران جنبش تقلبشان با فرمان حمله سران فتنه و پشت پرده های فتنه به خیابان ها ریختند و کردند آن چه کردند ، به مسجد و خیمه های عزای سالار شهیدان رحم نکردند ، برای کشته های دروغین اشک تمساح ریختند ، عده ای را ناجوانمردانه کشتند و مجروح کردند و گستاخی را به جایی رساندند که درمقابل چشم روزه داران حرمت شکستند ، ساندویچ  خوردند و شعار نه غزه نه لبنان دادند و ادعای جان فدایی برای همان ایرانی را می کردند که در مدت کوتاهی حیثیتش را در کف خیابان ها و در مقابل چشم دنیا بر باد دادند.

 


به همه این جماعت باید گفت قدری خجالت بکشید و در این شب های مبارک استغفار نموده و لطفاً پشت استخوان های شهدا  پنهان نشوید.نسأل الله منازل الشهدا

نویستده: محمد هادی سمتی
 


آخرین اخبار آخرین اخبار