محتوا محتوا

صباغیان در گفتگو با یزدرسا:


نماینده پنج شهرستان استان یزد گفت: وقتی محصولات خارجی وارد کشور می‌شود آن‌ها فرهنگ خوشان را به هر نحوی در تولیدات‌شان به ما عرضه می‌کنند، که اصلا با فرهنگ اسلامی ایرانی ما سازگاری ندارد.

محمدرضا صباغیان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: استفاده از تولیدات داخلی در هر زمینه‌ای و هر نوع محصولی به اشتغال و رونق اقتصادی کمک می‌کند، و با توجه به اینکه امسال را نیز رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولید نامگذاری کردند این مسئله اهمیت مضاعفی دارد.

وی ادامه داد: متقابلا هر چه ما واردات داشته باشیم -چه مجاز چه غیرمجاز مگر اینکه مواردی که ما در داخل تولید نداریم- می‌تواند به این اشتغال آسیب بزند و هم دچار مشکل کند و در رابطه با لوازم‌التحریر هم همین‌گونه است.

نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته یک موضوع هم هست که تولیدکنندگان داخلی باید کیفیت کالاهایشان را بهتر کنند و همچنین روی تولیدات داخلی نظارت باشد و اگر این اتفاق بفیتد طبیعتا ما کالای بهتری خواهیم داشت و مشتری هم بیشتر خواهد شد و به رونق اقتصادی کمک می‌کند.

صباغیان خاطرنشان کرد: البته در بحث لوازم‌التحریر احساس می‌شود که برنامه مدون و مشخصی وجود ندارد، هم در زمینه قاچاق آن که وارد می‌شود و هم در زمینه اینکه باید به نحوی لوازم‌التحریر تولید شود که جذابیت داشته باشد و بتواند دانش‌آموزان و خانواده‌ها را ترغیب کند که از تولیدات بومی استفاده کنند.

وی با اشاره به واردات نوشت‌افزار از خارج کشور و تلاش بیگانگان برای ترویج فرهنگ خودشان از این طریق، عنوان کرد: متأسفانه ما در این زمینه که تولیداتمان به گونه‌ای باشد که هم از نظر ظاهری جذاب و ترغیب‌کننده باشد و هم اینکه فرهنگ بومی ما را منتقل کند، کم‌کاری کرده‌ایم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: اما متأسفانه وقتی محصولات خارجی وارد کشور می‌شود آن‌ها فرهنگ خوشان را به هر نحوی در تولیدات‌شان به ما عرضه می‌کنند، این در حالی است که آنچه در این حوزه از بیرون وارد می‌شود، اصلا با فرهنگ اسلامی ایرانی ما سازگاری ندارد.

صباغیان تأکید کرد: اگر تولیدات داخلی کیفیت خوبی داشته باشد و نظارت و فرهنگ‌سازی شود، طبیعتا با استقبال مواجه می شود و موجب می‌شود که مردم به استفاده از واردات ترغیب نشوند.

وی تصریح کرد: ما در این زمینه قانون داریم هم در منع قاچاق و هم در زمینه مباحث فرهنگی، اما متأسفانه قوانین رعایت نمی‌شود و مانند بقیه واردات و بقیه کالاها روی این هم نظارتی نیست.

صباغیان گفت: نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر موضوعی است که با کودک و نوجوان و جوان سر و کار دارد و می‌تواند در ابتدای کار بستری را فراهم کند که ما بعدا در زمینه فرهنگ و اعتقاداتمان آسیب ببینیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار