پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


ماجرای دو نیم شدن بدن خلبان ایرانی به دستور صدام


خلبانی که بیشتر تلمبه خونه ها و نیروگاه های برق عراق رو از کار انداخته بود در 25 سالگی به کابوس عراقی ها تبدیل شد وسپس به دستور صدام به فجیع ترین وضع شهید و بدنش را دو نیم کردند.

به گزارش یزد امــــــروز؛ شهید سید علی اقبالی دوگاهه جوان ترین استاد خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، در 25 سالگی استاد خلبان جنگنده اف 5 شد و در 27 سالگی به درجه سرگردی رسید و جزو افسران ارشد نیروی هوایی شد.

وی  برای تکمیل دوره خلبانی به آمریکا رفت و بین 400 دانشجوی خلبانی از کشورهای مختلف، رتبه اول رو کسب کرد و دانشجوی نمونه شد.

شهید سید علی اقبالی با طرح های عملیاتیش بیشتر تلمبه خانه ها و نیروگاه های برق عراق رو از کار انداخت و باعث شده بود صادرات روزانه بیش از 3 میلیون بشکه نفت عراق به صفر برسه؛ واسه همین وقتی بعد از بمبارون پادگان «العقره» عراق، اسیر گرفتنش، به دستور صدام برای ایجاد رعب و وحشت در دل خلبان های ایرانی، به فجیع ترین وضع  شهید،سپس بدنش روبه  دو نیم تقسیم کرده و یک نیمه اش رو در نینوا و نیمه دیگرش رو در موصل دفن کردند.

رژیم بعث بعدها روی این جنایت سرپوش گذاشته و تا چند سال از اعلام سرنوشت این شهید خودداری می کرد تا این که بالاخره بعد از سال ها دوری از وطن، در سال 1381 پیکر پاکش به میهن بازگشت و به شکل باشکوهی تشییع و تدفین شد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار