محتوا محتوا

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزدعنوان کرد


در پی گلایه های رانندگان بخش خصوصی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام کرد که طرف حساب این سازمان رانندگان نیستند.

به گزارش یزدامروز، شیوع بیماری کرونا در استان یزد بر بسیاری از مشاغل تاثیر گذاشت و سبب تعطیلی یا کاهش فعالیت کسبه در طول دو تا سه ماه شد.

رانندگان حمل و نقل عمومی نیز یکی از بخش هایی درگیر این ماجرا بودند که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مجبور به عدم فعالیت شدند. روزمزد بودن برخی از رانندگان طرف قرارداد شهرداری یزد و دریافت حقوق با تاخیر موجب گلایه بسیاری از این صنف را دربر داشت.

مالک اتوبوس طرف حساب سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد

محمدرضا شفیعی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره در پاسخ به گلایه های رانندگان و همچنین پرداختی های صورت گرفته توسط شرکت های خصوصی اتوبوسرانی یزد به آنها، گفت: ارتباط کارگری و کارفرمایی در سازمان و نیروی بهره بردار وجود ندارد و سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد هیچگونه دخالتی در هزینه های پرداختی شرکت های خصوصی به رانندگان ندارد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با بیان اینکه میزان حقوق رانندگان با توافق بین مالک اتوبوس و راننده صورت می گیرد اضافه کرد: در سازمان حمل و نقل بار و مسافر، فقط بهره بردار که مالک اتوبوس است را می شناسیم که باید خدماتی را انجام داده و هزینه آن را دریافت کند.

در بحث پرداخت حقوق هیچگونه ورودی نداریم

وی خاطرنشان کرد: ما در سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد بر کیفیت عملکرد شرکت ها و ارائه خدمات به شهروندان و همچنین انجام امور توسط رانندگان نظارت کرده و در بحث پرداخت حقوق هیچگونه ورودی نداریم.

شفیعی عنوان کرد: وقتی یک راننده می خواهد وارد سازمان حمل و نقل بار و مسافر شود یکسری مراحل را باید طی کند و در نهایت پس از موفقیت در گذر از مراحل، ما به مالک اتوبوس اعلام خواهیم کرد که این شخص می تواند از این پس تحت مدیریت شما شروع به فعالیت کند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در پاسخ به این سوال که چرا پرداختی های حقوق رانندگان بخش خصوصی با تاخیر و با میزان پایین انجام گرفته، گفت: رانندگان بخش خصوصی در فروردین ماه اصلا فعالیتی نداشتند و از روز 23 اسفندماه سال گذشته تا 30 فروردین ماه امسال اصلا اتوبوسی در یزد مشغول به کار نبود، به همین میزان هم حقوق شخص کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد به مالکین مساعدت هایی را پرداخت کرده تا در ایام تعطیلی خیلی با مشکل روبه رو نباشند اضافه کرد: حتی با وجود عدم فعالیت رانندگان، مالکین بخشی از حقوق را پرداخت کردند تا در شرایط کرونا با مشکلی روبه رو نشوند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار